Čakry – co to je?

1.10.2009
Image
Slovo čakra pochází ze sanskrtu a znamená kolo nebo kruh. Podle tradiční východní magie a medicíny se jedná o energetické „uzly“ v našem těle, každý z nich má za úkol harmonizovat jinou část těla a charakterizuje ho jiná barva. Čakru si můžeme představit jako lotosový květ anebo (což je nám Evropanům bližší) jako dva kužely, v místě, kde se nachází čakra, spojené vrcholy. Tyto kužely se neustále otáčejí. Důležité je i to, jak moc je kužel otevřený – čím širší základna kuželu, tím otevřenější čakra. Přílišné otevření ani přílišné uzavření ale není dobré.
Existuje celkem 7 základních, nebo také hlavních čaker, první z nich se nachází v podbřišku a poslední na temeni hlavy. Dále však na těle můžeme nalézt asi 40 čaker vedlejších a dalších několik stovek čaker podružných, které jsou méně významné – spojuje se v nich méně energetických drah, než v čakrách hlavních. Tyto menší energetická centra však hojně využívá při léčbě akupunktura a akupresura.
Pokud se některá čakra otáčí příliš rychle, pomalu nebo se dokonce přestane otáčet úplně, ovlivní to negativně nejen zdraví člověka, ale postupně i ostatní čakry – výsledkem může být dlouhodobé onemocnění či dokonce smrt. Proto je dobré občas čakry harmonizovat – ať už o samotě pomocí meditace, jógy nebo relaxačních cvičení nebo za pomoci léčitele, který může použít již zmíněné techniky nebo další metody – například aromaterapii, rei-ki, léčbu pomocí drahých kamenů, bylin atd.

Diskuze

Napsat komentář

  1. Post
    Author
  2. Ahoj.Vaše stránky jsou velice zajímavé. Líbí se mi,že jste uprimna , na nic si nehrajete,umíte.priznat ,že nejste dokonalá a ráda rozšiřujte své vědomosti.! Ráda se od Vás budu učit.Anna

  3. [3]: Možná pro tebe to nemá cenu číst, ale mě tyhle stránky pomáhají. A trapné mi to teda taky nepřipadá když vás někdo opraví, protože celý život se učíš. Pokud´ ti tady však tyto články vadí, tak jsme vůbec nemusíš chodit, nikdo tě nenutí.

  4. Je smutne, ze si delate webove stranky do kterych uvadite veci o kterych si nejste jista, ze jsou tak, jak pisete. Neni dobre neco psat o cem si nejste jista jak to funguje a je to trapne, kdyz Vas opravuje ctenar. Takovy site nema cenu cist.

  5. [1]: děkuju moc za doplnění, vír energie je vlastně tvar kuželu takže to je jen o pohledu na věc. Ale s tím otáčením jsem taky byla na vážkách, protože mě se taky všechny čakry točí doprava:) Ale dala jsem na literaturu, čímž ale vlastně vidím, že rozšiřuju mystifikaci:) Takže to přepíšu, protože máš samozřejmě pravdu:) Děkuju;)

  6. Opačný otáčení u mužů a žen je zřejmě nesmysl. Ti co čakry vidí hlásí pouze pravotočivou rotaci. Pokud se čakra točí naopak, pak funguje obráceně – místo nasávání energie energii vydává, což je špatně. zmatky jsou i například v knize Základní kniha o čakrách, kde se píše, že se čakry otáčejí střídavě. Taky je dobrý vysvětlit, že čakra v podstatě není ani kolo ani kužel, ale vír energie. Ta energie vstupuje z širokýho prostoru do malýho bodu v těle a to automaticky vyvolává rotaci té energie. Úplně to samý můžete pozorovat při vytáhnutí špuntu ve vaně. "Jak nahoře, tak dole". Klasický efekt v celým universu. Každý přesun energie doprovází její rotace.

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner