D.Deida: Cesta pravého muže

7.11.2016
Image
CESTA PRAVÉHO MUŽE
Autor: David Deida
Rok vydání: 2011 (česky), 2008 originál
Vydavatelství: Synergie
Počet stran: 216
Můj drahý si před časem uklízel šuplík s ponožkami a mezi nimi na něj vypadla tahle knížka. Prý ji dostal před pár lety od taťky, aby si v hlavě srovnal nějaké věci a vyřešil svoje vztahové problémy. Ale celou tu dobu ležela jen neotevřená a nepřečtená, zahrabaná pod ponožkami. Tak, jak jsem zrovna seděla, na zemi, v rozuklízeném pokoji, jsem knížku na chvíli otevřela a začetla se. Z krátkého začtení nakonec byla asi hodina. Natolik mě, jako ženu, knížka uchvátila svou moudrostí a místy až neuvěřitelně přesným popisem ženské duše srozumitelnými slovy a příklady pro muže. A drahý ji dostal k přečtení povinně:)
O čem kniha je:
Kniha nese podtitul Duchovní průvodce pro muže aneb jak si poradit s výzvami, které před muže staví ženy, práce a sexuální touha. A jako skutečný průvodce se snaží popsat všechny možné aspekty života muže z toho nejpřirozenějšího a nejpůvodnějšího pohledu. Ne však, že by vzývala statut alfa samce a nutila k šovinismu, právě naopak. Snaží se rozumně popsat přirozené rozdíly mezi muži a ženami a učí lásce a respektu k ženám, i se všemi jejich slabostmi – a totéž činí i ve vztahu k můžum. Je to prostě kniha od muže pro muže, ale zachází mnohem hlouběji, než obvyklé a někdy i trochu machistické návody „jak být sám sebou a přitom vydělat kopec peněz snadno a rychle“. V kapitolách nazvaných Cesta muže, Jak jednat se ženami, Práce s polaritou a energií, Co ženy opravdu chtějí, Vaše temná stránka a Ženská přitažlivost autor provádí muže postupně všemi oblastmi života, přičemž zvláštní důraz je kladen právě na láskyplný a plnohodnotný partnerský život. V kapitolách Tělesná cvičení a Intimní jóga pro muže a ženy se pak zabývá praktickými cvičeními, které vycházejí z tantry, a které mají za cíl prohloubit partnerskou sexualitu a rozšířit její rozměr o velkou a hlubokou lásku.
Proč si knihu přečíst:
Zdá se, že jde o jakýsi návod „mužů na ženy“, o průvodce složitou ženskou duší. Ale kniha nemusí být zajímavá jen pro muže, naopak. Hlavně kapitoly o vztahové dynamice, polaritě energií a o ženské psychologii, jsou vynikajícím zrcadlem i pro nás ženy. Jasně a srozumitelně je tam popsáno to, co se v dnešní feministické a emancipované době mnoho žen stydí přiznat – že potřebujeme od muže kromě lásky také jeho sílu, rozhodnost, schopnost řešit situace, chránit nás, ale také mít v životě nějaký cíl, díky němuž si jej budeme vážit, aby muž nebyl jen slepým otrokem našeho vztahu a plnil naše rozmary, ale měl i svůj bohatý vnitřní svět a životní cestu. Mnoho kapitol vyžaduje i delší přemýšlení, já třeba přečtu dvě tři kapitoly za týden a zbylé dny o nich přemítám, snažím se najít analogii ve vlastním životě, pokládám si otázky, jak to sama cítím.
Myslím, že kniha je velmi dobrým nástrojem pro řešení nějakých partnerských konfliktů a pomůže oběma stranám pochopit pohled toho druhého s respektem a láskou. U několika kapitol jsme s drahým zuřivě kývali hlavou a ukazovali si pasáže navzájem, protože nám dokázaly otevřít oči a uvědomit si, proč mezi námi byly některé neshody a proč bylo tak těžké se navzájem pochopit. Za mě by se tedy kniha klidně mohla jmenovat „Cesta pravého vztahu“ a rozhodně ji mohu jen doporučit.

Diskuze

Napsat komentář

 1. Já si tu knihu z dovolením nepřečtu. Každý k těm poznatkům pro partnerské vztahy dokážeme dojít jinými cestami.
  Oskar: Já bych sem ten odkaz nedával, ani jsem ho nekontroloval. Někteří máme své zásady soustředit veškerou sexuální energii do svého vztahu, nejlépe v manželství. A má to své opodstatnění. Dá se budovat vztah velké vzájemné důvěry. A na tom pak dokáže stát velmi stabilní společnost.
  Nicméně někde v džungli, nebo ve středověku bylo více žen, aby žádná nebyla na ocet anebo, aby přežila komunita. V době se zvýšenou péčí o zdraví ženy se jejich životnost prodlužuje a to je motivací pro řadu mužů soustředit intimní energii k jedné ženě.

  Více se soustřeďujeme pak na kvalitu, ne na kvantitu. Skoro si říkám, jestli náhodou nechceš zavést stránky posla světla někam jinam. Máme svobodu, rozhodni se sám, jak chceš žít. Ale pak když zajdeš jinam , než jsi chtěl ztratíš jiné hodnoty a kvalitu, kterou jsi nepoznal.

  Někdy je potřeba vědět, co chceš. Zda vztah, nebo něco jiného. Lidé žijí , jak se rozhodli, je to jejich svoboda. Zůstává k tomu pravdou, že se kolikrát rozhodují podle toho, že něco lepšího nepoznali a možná o ničem lepším neslyšeli. Proto také, když někteří lidé řeknou, že jsou šťastni, v ledačem to může být významná pravda, je to ale relativní. Nevolník může hovořit, že ho potkalo štěstí, že už je jen částečným sluhou. Ale nepoznal krásu dobrovolného závazku, pokud ten se zadaří trefit správně. Někteří se ochuzují o daleko příjemnější pocity než ty, které nabízejí určitá zařízení. Je vidět, že opravdu dobrý partnerský vztah je vzácný dar.

  Není vždy opravdovou svobodou „svoboda“ strkat ruku do ohně, ta ti moc dobrého nepřinese. Svoboda je naplněná tím, že se s někým svobodně rozhodneš, že prožijete spolu život v lásce.

 2. Ta knížka vypadá moc zajímavě, díky za recenzi. A co když je člověk single? Jsem sám a docela mě dost zaujala ta část, kde píšete o tantře jako tělesném cvičení. Je možné si vůbec něco takového vyzkoušet jinak, než že bych si zašel třeba na tyhle masáže http://www.eroticpraguemassage.com/masaz/tantricka-masaz/ ? Doma to bohužel asi sám nevyzkouším :) Nemáte tip například na nějaké kurzy tantry? Díky a omlouvám se možná hloupé dotazy :)

 3. Post
  Author
 4. Ahojky Lúmenn, pokaždé co vyjde noví článek na tvůj výlet všechny čtu a vždy se těším na další část kterou napíšeš, a sem ráda že to vydáváš tyhle ty články děkuji :) jinak ti chci sem dát odkaz pro tebe kupovala sem si knížky z levných knih a odnesla sem si rovnou 7 knížek které mě něčím nadchli tak uvidím až je budu číst jestli jsou dobrý i když určitě budou, tak ti sem dávám odkaz http://aishajayne.blog.cz/1711/moje-nove-knizecky jaké všechny sem si pořídila už jich mám doma hodně , od Doren Virtue, všechny od Lorny Byrne , Eckhart Tolle moc přítomného okamžiku a nová země, a teď tady ty v tom odkazu a ještě nějaká by se našla ale teď nevím :D A chci se zeptat nevíš kde sehnat tu knihy zelenou o keltské magii wicca nebo jak to bylo ?

 5. A taky si hodně žen třeba ani neuvědomí, kdo jako z těch chlapů měl být ten pravý, protože čekají na někoho výjimečného a pak zjistí, že je stejný jako ti předtím.. někdo pak tvrdí, že toho pravého nenašel za celý život..

 6. [1]: wow, tohle není lehké téma, ale možná bych to mohla zkusit, můj vztahový život byl taky několik let samý děs a hrůza a tak moc dobře vím, čím si někdy ženy procházejí, než najdou toho pravého – nebo aspoň přijatelného:D

 7. To je zajímavá knížka, určitě si ji koupím:-) Spíš by mě ale zajímalo, jak se dá přitáhnout si do života chlapa, se kterým bys tohle všechno vůbec chtěla řešit, dělat atd. ..třeba bys mohla napsat článek jak Ty jsi se seznámila, alespoň tak nějak obecně, co je zapotřebí si uvědomit když pořád přitahuju ty samé typy, které nestojí ani za řeč a přitom víš, že máš navíc..?

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner