Jak jsem objevila barvení vlasů hennou a jak se do něj můžete pustit i vy

Image

Tento článek se chystám napsat už od doby, kdy jsem barvení vlasů hennou zkusila poprvé – což už budou skoro tři roky. Ráda bych vám v něm předala své vlastní zkušenosti s přírodním barvením vlasů a pomohla vám udělat v tomto směru první krok :)

 

Jen červená to může být

Někdy si dělám legraci a říkám, že moje přírodní barva vlasů je červená :) Původní barva mých vlasů je „slovanská hnědá“, tedy jakýsi neurčitý nevýrazný odstín hnědé barvy. Tu už jsem ale nespatřila pěkných pár let – kromě odrostů samozřejmě.

barvení hennou

Na červeno se barvím od svých čtrnácti, až na některé  krátkodobé úletové výjimky v podobě černé, zelené, modré či fialové (v různých kombinacích). Sama sebe si tak bez červených vlasů neumím vůbec představit.

Jenomže chemické barvy rozhodně nejsou pro vlasy dobré. Během těch mnoha let moje vlasy hodně oslábly, měla jsem je velmi jemné, zplihlé, s roztřepenými konečky. Červené jsem se přesto nechtěla vzdát. Až mi kamarádka poradila vyzkoušet hennu. A já se nadchla.

 

Voono – to je vono

V minulosti jsem párkrát hennu zkusila – většinou nějakou levnou krabičku z drogerie a efekt byl minimálmí nebo žádný. Na radu zmíněné kamarádky jsem zkusila značku Voono a ta konečně byla to pravé ořechové. Za propagaci této značky ale bohužel nejsem placená :D – sdílím jen vlastní pozitivní zkušenost.

henna voono

Voono je přírodní barva na vlasy složená z henny a dalších namletých rostlin s pigmentačním účinkem, dle výsledného odstínu od oranžové přes červenou a vínovou až po hnědou a černou. Protože jde o přírodní barvu, nemá zesvětlující efekt, takže pokud máte hodně tmavé vlasy, zrzavou z nich nevykouzlíte.

Barvy Voono kupuju na eshopu Biooo.cz.

 

Jak na barvení hennou

Barvení vlasů hennou je jen o malounko složitější, než barvení klasickými chemickými barvami na vlasy. Sypký prášek smícháte dle návodu na krabici s horkou vodou a z něj vytvoříte takové blátíčko kašovité konzistence, které pak nanášíte na hlavu. Nenechte se odradit ne úplně vábným vzhledem, který něco nápadně připomíná…

barvení hennou

Nemá cenu popisovat celý návod, který si můžete přečíst přímo na krabičce s barvou, tak jen přidám pár svých vlastních tipů, které se mi osvědčily:

 • hennovou „kašičku“ je ideální nanášet co nejteplejší – aby vydržela déle teplá, napustím si do umyvadla horkou vodu a do ní vložím mističku s barvou
 • při barvení i při vymývání určitě použijte rukavice – henna zatraceně dobře drží na kůži a nehtech i týden po barvení
 • pro dosažení sytější barvy nechejte hennu na hlavě i déle, než je doporučovaných 45-60 minut, já nechávám 2-3 hodiny

barvení hennou

 

Výhody přírodního barvení vlasů hennou

Tohle jsou moje osobní důvody, proč přírodní barvení doporučuju. Možná objevíte své vlastní.

 • vlasy jsou zdravější, ne tak jemné, konečky se mi netřepí a nelámou
 • barva je šetrná k přírodě, není testovaná na zvířatech, neobsahuje žádné škodlivé chemikálie
 • barvení není o moc složitější, než barvení chemickými barvami
 • moje vlasy mají větší objem a podstatně méně vypadávají

 

Má přírodní barvení taky nějaké nevýhody?

 • o něco vyšší cena, než u chemických barev z drogerie (kolem 250Kč za balení na obarvení vlasů po lopatky)
 • máte-li od přírody suché vlasy, je třeba naředit „kašičku“ více vodou a použít více henny, aby se vám vlasy nevysušily ještě více a naopak je henna zregenerovala

Barvení hennou je určitě zdravější pro vlasy. To proto, že vlas nijak nenarušuje, pouze obaluje. To s sebou ale nese tu nevýhodu, že ho není schopná nijak zesvětlit a nemůže tak u tmavých vlasů nikdy docílit efektu, jako chemické barvy.

 • na tmavší (tmavohnědé nebo černé) vlasy henna chytá jen minimálně – vlasy získají maximálně načervenalý lesk
 • ani u světle hnědých a hnědých vlasů nedosáhnete zářivého výsledku, těšit se můžete maximálně na vínovou nebo měděnou barvu s načervenalými odlesky

 

Lúmennčí tajný trik

Možná jste si všimli, že i po třech letech přírodního barvení mám vlasy zářivě červené/oranžové. Čím to je?

lúmenn vlasy voono

Přiznám se, že tady trošku podvádím a zhruba jednou do roka si vlasy obarvím klasickou chemickou barvou nějakého zářivě červeného odstínu. Obvykle doma, jen loni v únoru jsem si po letech zašla ke kadeřnici a nechala si zesvětlit konečky a na zbytek hodit červený přeliv (nikoli barvu). Fotka výše je z října 2020.

Pokud tedy bez zářivě červených vlasů (tak jako já) nedokážete žít, je tohle taková zlatá střední cesta. Chemická barva vlasy naruší, zesvětlí a „přemění“ na červenou. Henna jim pak dodává zdraví a pevnost a udržuje červený odstín po následující rok.

Máte-li světlejší vlasy nebo vám vyhovuje vínový odstín, tohle „cheatování“ potřebovat nebudete. Na barvou netknutých odrostech pozoruji, že mi na ně chytá krásně tmavočervená se zrzavými odlesky, takže určitě nebudete zklamáni, ani když se chemie vzdáte úplně.

 

Pokud se rozhodnete koupit si hennu nebo jinou přírodní kosmetiku na Biooo.cz, budu ráda když navštívíte tento eshop pomocí klinutí na tento banner. Podpoříte tak můj web díky affiliate programu. Děkuji :)

Barvíte si vlasy hennou? Jak jste spokojení? Dejte vědět do komentářů :)

Diskuze

Napsat komentář

 1. Tak to je hodně zajímavý článek i se skvělým tipem na závěr a zde bych řekla, že trochu podvodu v této věci snad nevadí :) Chtěla bych se zeptat, protože to vypadá, že se o přírodní kosmetiku už nějakou dobu zajímáš, co si myslíš o tady této? Hennu jsem u nich bohužel nikde neviděla, ale jinak už nějaký výběr mají :)

 2. Jo, myslím, že když už barva tak nejlépe přírodní. Kdysi jsem jednou zkusil barvu a honem to umyl, jak jsem přišel domů, kadeřnice mi hodila takovej holčičí, asi si hrála.
  Ani to potřebovat nebudu, máma se barvila hodně let. Prakticky jsem ji videl v její barvě jako hodně malej. Sem tam šedinu v posledních letech měla, ale pak začala očistný styl stravy a vrátila se jí barva. Ostatně někteří pra pra měli taky svoji hodně dlouho.
  Lidé si hrají, nějak se stylizují, stylingují. Některým to docela sluší. Nejvíc láskyplných okamžiků si žena užije, když je milována, taková jaká je. Ale jak říkám, někteří se stylizují, každý si zamiluje někoho jiného a tak je to správně.

  Mě se už od malička líbila ženská přirozená barva světlejší , než má moje máti. Takže je to určitě zčásti pověra, že by synáčci měli v oblibě nějakou podobnou a dcerušky nějakého podobného. Vždy je to hodně o tom, jak člověk sám chce žít, jaký cit má, jaký styl mu vyhovuje. Jak si dovede užít život takový , jaký je, nebo si svým stylem doplní , či vizualizuje něco, co později přijde tak nějak samo.

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner