Jsou 5G sítě smrtící? – IV. Intuicí k závěru

Image

Nejprve si, prosím, přečtěte předešlé části:  Jsou 5G sítě smrtící? – I. Jak to funguje?, druhou část II. Jak na nás působí záření a třetí část III. Mýty a fakta. Tato na ně přímo navazuje. Některé informace by pak pro vás nemusely být srozumitelné.

Poslední tři články byly nabité informacemi. Dávala jsem je dohromady několik dní, načetla stovky stran. Na psaní této série jsem nechala přes 20 hodin čistého času. Chtěla jsem, aby všechny informace byly pohromadě a vysvětlené tak jednoduše, jak jen je to možné.

Doufám, že se mi podařilo osvětlit, co vlastně 5G sítě jsou a jak fungují. Jak zas a znovu opakuji – věřím, že pokud nějaký jev lépe pochopíme, nebudeme se ho tolik bát.

5g sítě

 

Znamená to tedy, že elektromagnetické záření je zcela bez rizika?

Ne, neznamená. Ale, jako se vším, je to zejména otázka míry. Jak říkal Paracelsus, všechno může být lékem i jedem, záleží jen na množství.

Elektromagnetické záření je součástí živé přírody i vesmíru. A stejně jako nám může ublížit dlouhý pobyt na ostrém sluníčku, mohou pro nás být rizikem i jiné druhy elektromagnetického záření. Ukázali jsme si, že tato rizika jsou naštěstí s nejvyšší pravděpodobností velmi nízká. Rozhodně nám ale nemůže uškodit princip předběžné opatrnosti. Tedy čím menšímu množství záření se vystavíme, tím lépe.

odpočinek

Není ale nutné kvůli tomu nosit ochranný oblek. Jak jsme zjistili pomocí výpočtů a měření v předchozích částech, intenzita pole klesá se čtvercem vzdálenosti. Jednoduše řečeno – když ustoupím o metr, pole se sníží dvakrát, ustoupím-li o 4 metry, už to bude šestnáctkrát.

Taky jsme zjistili, že záření velmi špatně proniká překážkami. Když tedy mezi sebe a zdroj záření postavíte zeď, mnohonásobně ho utlumíte.

Můžete také vypínat všechny spotřebiče ze zásuvky, když je nepoužíváte. Na spaní si dávat mobilní telefon do režimu letadlo nebo jej zcela vypínat. A totéž udělat s wi-fi routerem. Už tak nízké riziko tím snížíte na absolutní minimum.

5g sítě

 

5G sítě a moje intuice?

Kromě vědeckých studií, vzorečků a výpočtů, jsem si celou dobu kladla ještě jednu otázku.

Co si o tom myslím já? Na jakou strunu v mé duši tohle hraje? Co mi říká moje intuice?

Zaměřila jsem se na to vždy večer před spaním, kdy mi mozek hučel vstřebanými čísly a vzorečky. Nechala jsem fakta odplynout a podívala se, co je pod nimi.

malý chlum rozhledna

 

Strach není dobrý rádce

Jako první jsem si uvědomila, že prvním impulzem ke vzniku této série bylo, že se mi nelíbí rétorika autorů poplašných článků, podle nichž se zdá, že zavádění 5G sítě se rovná genocidě. Vadí mi, jak záměrně šíří strach, jak útočí na naše nejnižší pudy a často lžou a překrucují. Nelíbí se mi agresivita a řvavost takových webů, kde se velká písmena bijí s rudými nadpisy a vše doplňují kýčovité, hrozivé fotografie.

5g sítě

I o takových tématech se dá informovat slušně, věcně a bez bulvarizace a strašení (inspirovat se dá třeba u spolku Rozalio, který dlouhodobě kritizuje očkování).

Někdo, kdo rezonuje na takové energii strachu, ve mně prostě nevzbuzuje důvěru.

A plíživá energie strachu, která se vkrádá i na různé weby s esoterickou a duchovní tématikou, mě přiměla jednat.

 

Nebojím se

Jsou věci, kterých se bojím. Děsí mě stav krajiny a stále se horšící sucho. Děsí mě bezskrupulóznost naší vlády. Mám strach, jestli už jsme to nepřepískli s hnojením, pesticidy, antibiotiky, antikoncepcí a dalšími fujtajbly, které do sebe a krajiny poslední století cpeme.

Zjistila jsem ale, že se nebojím 3G, 4G ani 5G sítě. Nebojím elektromagnetického záření jako takového. Nevzbuzuje ve mně hrůzu ani odpor. To se víc bojím cukru, který si pak ale stejně pravidelně zamíchám do ranního čaje…

vánoce

 

Dobrý sluha, špatný pán

Objev elektromagnetismu a jeho zkrocení nastartovalo nejúžasnější epochu lidských dějin. A tak jako mnoho lidských vynálezů, i tento je dobrý sluha, ale špatný pán. Ne však ve smyslu, že by nás pomalu trávil (což jsme vyvrátili v předešlých částech).

Ale spoléháme-li se příliš na technologie, ztrácíme svoje vlastní schopnosti.

Elektřině jsme svěřili skoro všechno, co jsme dříve dělali sami – otevírá nám dveře, rozsvěcuje lampy, ohřívá vodu, pere prádlo, topí, šije, tiskne, počítá příklady, spojuje nás s našimi blízkými… Ušetří nám to samozřejmě spoustu práce a času. To je skvělé. Zároveň se na ní ale stáváme až příliš závislí.

V útrobách elektronických spojů také mizí naše životy, fotky, příběhy, korespondence – a když jednoho dne někdo vytáhne zásuvku, zmizí v nenávratnu. A zatímco obrazy šlechticů visí na zdech jejich sídel už celá staletí, my si nemáme na čem přehrát videa z dětství, protože videorekordéry už vyšly z módy.

technologie

 

Rychleji, rychleji

Se stále se zvyšující rychlostí mobilního internetu se také zvyšuje naše konzumace obsahu, který je online dostupný. Seriály, filmy, muzika, obrázky, články… Každou vteřinu chrlí ta malá krabička v naší ruce více informací, než středověký mnich psal do knihy po celý rok. Jsme jimi přímo zahlceni. Nevíme, na co se podívat dřív.

Ještě v 90. letech, když jsem byla malá, vypadal svět úplně jinak. Byl mnohem pomalejší. Teď máme všechno hned a přímo pod nosem.

Nemusíme chodit do videopůjčovny, abychom se podívali na film. Nemusíme nahlížet do encyklopedie nebo chodit do knihovny, když hledáme informace o sudokopytnících, geografii Malajsie nebo Matyáši Habsburském. Na odpověď na dopis nečekáme dny nebo týdny, ale pár sekund. Když nemáme doma objednané zboží do druhého dne, když nám nedoručí pizzu do hodiny, když si nestáhneme video za pár vteřin, jsme naštvaní a nevrlí.

Jsme rozmazlení rychlostí. A zároveň jsme jí svázaní.

Proto mě mnohem víc děsí samotná rychlost internetu, než jeho technikálie.

5g sítě

 

Šum na pozadí

Vzduchem kolem nás sviští rychlostí světla tisíce a tisíce gigabajtů dat. Informace ze všech oborů lidské činnosti, cizí rozhovory, útržky knih, filmové záběry, tóny hudby.

Nevnímáme je. Ale možná tam někde, hluboko v podvědomí, slyšíme jejich tichý, neustávající šum. Šum, díky kterému se nám hůř daří soustředit sami na sebe.

5g sítě

Souvisí to i se vším, co jsem už zmínila. Díky závislosti na technice si bez ní umíme čím dál hůř poradit. Spoléháme se na ni, místo na sebe. Spoléháme se na ni i v tom, že nás pobaví, vyplní prázdnotu a ticho, každou volnou vteřinu nás bude zásobovat vtipy, obrázky či zprávami. Neumíme chvíli jen tak být. Jako feťák potřebujeme svoji dávku – dávku informací, dávku šumu.

Šumu, přes který neslyšíme hlas vlastní duše.

A i když všechno vypneme a modré světlo displeje zhasne, kolem nás pořád proudí myšlenky a obrazy, jako vzdálený cvrkot konverzace, která nikdy zcela neutichne.

tady a teď

 

Pryč od šumu velkoměsta

Alespoň ne ve městě. A právě ve městě se samozřejmě nejvíce rozvíjí a bude rozvíjet infrastruktura pro ještě rychlejší internet. Ještě rychlejší příjem informací. Ještě rychlejší práci strojů na elektřinu, které nám slouží.

Už teď jsou tu tisíce zářících krabiček, které chrlí informace jako kulomety. Už teď cítíme neklid svůj i druhých, že nám něco unikne, když osmkrát za hodinu nezkontrolujeme facebook. Už teď obtížně hledáme cestu dovnitř, do sebe, když přeci venku je tolik zajímavých věcí, jejichž šum vnímáme ve dne v noci.

vánoce

Musíme se naučit tyhle věci odfiltrovat. Opouštět vířící džungli měst a pravidelně si čistit hlavu v lesích a kopcích. Odehnat šum na pozadí a najít cestu do svého nitra.

Nestát se otrokem 5G sítě ani žádných jiných vynálezů, které přijdou po ní. Pak budeme v bezpečí.

Toto je poslední článek série. Děkuji, že jste ji celou dočetli až sem. S láskou Lúmenn

Diskuze

Napsat komentář

 1. Pardon, hudební clip, pod svým odkazem jsem neviděl do konce.
  Ještě bych tedy dodal něco příjemnějšího. Chytat signál je pro někoho pohoda, jako pro někoho dalšího chytat rybičky. Je to vždy o nás a v nás , jak věci překonáme, a jak se k nim postavíme.
  Včetně toho, jak se nám podaří vypořádat se zátěžemi. Největší zátěž pro lidstvo je stres a strach a je jedno čím je vyvoláván a kým. Tak buďme v dobré pohodě a víře, že se nám podaří vše pro lepší život zlepšit.

 2. Protože jsem všechny názory na internetu na toto téma ještě nečetl, i když vím ze zahraničních zdrojů, že se to téma přemílá už několik let, tak bych to přešel trochu jen vzdáleně.
  Jsem rád, že lidé nashromáždí data k tématu, aby se vývoj stále zlepšoval, užil a nezneužil.

  Jedni to propagují souhlasem, jiné to propagují ještě více, právě tím nesouhlasem ( mnohdy reklama opakem je daleko levnější a rychleji se šíří , než reklama: Hele to berte. Takže se stejně kozel vyzná v tom, kdo je pro a kdo proti. Nejdůležitější jsou nakonec nasbíraná fakta a v čem lidé spatří užitek. Aby to bylo pro více lidí , ne jen pro skupinu, kteří si na tom udělají kšeft, jak to může být i se vším.

  Každé zařízení má své parametry a ty je potřeba hlídat a kontrolovat, žádná kontrola kvality není absolutní, nicméně svět není v absolutní kvalitě. Je v takové kvalitě v jaké ho vnímáme a zase nakonec budou na stole fakta a sloučení názorů o tom, co chceme a jaké máme vůči tomu emoce. Zda to vnímáme přiměřeně a umíme nové věci zavádět do života nebo pozdržet, aby se vývojově zavčasu zlepšily.
  Nechci si hrát na věštce, tak jen povyprávím.
  Objevoval jsem rádiové stanice, když jsem byl dítě. Objevoval jsem televizní stanice a družice, když jsem vyrostl. Pak jsem narazil na mobilní telefon a počítače. A pořád vidím, že to pokračuje někam, kde si člověk bude moci vybrat, tak jako si vybírá ve své mysli, anebo se naučí bdít, a řídit své sny, naučí se využívat více prostředků ke komunikaci, až objeví kvalitu své vlastní duše, pak bude na nekonečné konečné, nebo raději řekněme, konečné nekonečné, tam kde není začátek ani konec.
  Více kanálů nestačí, více stanic nestačí. Je snaha dát člověku možnost si zvolit. A také síť 5G bude překonána. Je to běh na dlouhou trať, ale je pomalu vidět,kam ta trať vede. Tak si povídejte hezky , třeba i o síti 5G, ať je honem za náma a posunem se zase dál.

 3. Ahoj Lúmenn, moc Ti dĕkuji za vysvětlení této problematiky. Musím říct, že jsem se toho taky obávala (viz ty konspirační teorie o tom co to všechno způsobuje), ale teď už jsem úplně v klidu :D. Až mě tím elektrosmogem zas bude někdo strašit, odkážu ho na tuhle skvělou sérií.
  Měj se hezky
  Aďa

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner