Karetní výklad – výklad osobnosti (keltský kříž)

10.3.2012
Image
Existuje mnoho způsobů výkladu tarotových karet a klidně si můžete vymyslet i vlastní postupy, některé výklady jsou ale již léty osvědčené a velmi dobře fungují.
Tento tarotový výklad osobnosti patří k nejtěžším výkladům, do jakého se můžete pustit, zároveň ale dokáže odhalit nejvíce a je-li správně interpretován, může být velmi dobrým vodítkem v životě a v osobním růstu. Skládá se celkem z deseti karet, které musí být vyloženy ve správném pořadí, ale samotný výklad by měl být silným rituálem, který vaši mysl spojí s kartami.Měl by se provádět maximálně jednou za rok a nejlépe v den narozenin, aby ukázal, jak jste se za poslední rok změnili a kam se vaše cesta ubírá. Je dobré tento výklad spojit i s vaší mapou růstu a symboly, které vás mají provázet tento rok. Nezapomínejte ani na vaši životní kartu.
Pokud budete chtít podle tohoto schématu vyložit karty někomu jinému, musí tento člověk být fyzicky přítomen, tento výklad lze jen obtížně provádět na dálku – a dotyčný by si měl ideálně karty „osahat“ a úvodní meditaci provést sám.

Jak zamíchat karty a připravit výklad
 
Na tento výklad potřebujete absolutní klid. Vezměte do ruky balíček karet a začněte jej pomalu míchat. Plně se při tom soustřeďte na sebe, na své já tady a teď. Dýchejte pomalu a zvolna, každý nádech a výdech prožívejte až do konce. Naplňte svoji mysl sebou samými, soustřeďte se na vaše pohyby a vše co děláte. Nahlédněte do vlastního nitra a nechejte ho vstoupit do karet.
Až budete cítit, že je ten pravý čas, sejměte karty na tři hromádky. První symbolizuje vaše tělo, druhá mysl a třetí ducha. Vezměte do ruky první a soustřeďte se na vaše tělo, na jeho pochody, pohyby, na jeho bolesti i radosti. Pociťte krev, jak proudí vašimi žilami a dech, co naplňuje vaše plíce. Pak hromádku odložte a uchopte další, tu která představuje mysl. Soustřeďte se na vaše myšlenky, ty dobré i ty špatné, na vaše touhy, plány a přání. Odložte hromádku a věnujte se poslední, té, která je odrazem vašeho ducha. Uvědomte si, že jste jedinečnou bytostí, že vše, čím jste, jste jen vy, jediná bytost v celém vesmíru, jedinečná a neopakovatelná.
Pak všechny hromádky pečlivě promíchejte a balíček položte vedle sebe. Levou rukou pak vyložte z vrchu balíčku deset karet a vyložte je podle pořadí, které vidíte na schématu níže:
 
Význam jednotlivých pozic:
1. – Srdce v minulosti, vše čím jste se v citové oblasti dříve zabývali, co jste cítili
2. – Srdce nyní, vaše současné city, lásky, vztahy, citové (ne)naplnění
3. – Vědomá mysl, vše nad čím přemýšlíte, všechny vaše vědomé myšlenky, které máte v hlavě
4. – Podvědomá mysl, vše, co je skrytou ve vašem podvědomí, po čem touží, čeho se bojí
5. – Práce, tvořivost, překážky, schopnost přitahovat k sobě nové příležitosti, vaše projekty, na kterých pracujete, vaše kariéra a tvořivost
6. – Schopnost činit rozhodnutí, vaše odhodlání jednat, odvaha učinit a přijmout zodpovědnost za svá rozhodnutí
7. – Jak se projevuje vaše práce a tvořivost navenek, co vám dává a bere, co přináší do vašeho života
8. – Vztahy – vaše rodina, přátelé, kolegiální vztahy, skryté i otevřené
9. – Naděje a úzkosti
10. – Vaše chování navenek, jak vás vnímají ostatní, jací jste pro své okolí
Obtížnost výkladu: Značná. Je třeba zohlednit všechny souvislosti a vztahy mezi kartami. Kupříkladu karty 1 a 2 (city dříve a nyní) přímo souvisí s kartou 8 (vztahy) atd. Je potřeba na to pamatovat. Pokud si nejste jistí, zkuste raději některý z jednodušších výkladů a tento nechte na později.
Výklad vhodný na…: Zmapování současného stavu vašeho života. Jako nástroj terapie, ale i těžkého rozhodování, sebepoznání, náhled do vlastního nitra.

Diskuze

Napsat komentář

  1. ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!

  2. Chcete znát vaši minulost, přítomnost, budoucnost, osud, tužby, trápení a cíle, na které se máte zaměřit?

  3. [1]: Kain už odpověděl za mě:) Není třeba žádných schémat, karty můžeš vykládat jak to cítíš sám, tyto návody na výklady jsou spíše inspirativní

  4. [1]: Když vykládáš děláš ty, tak je to tvůj výklad (ač někomu jinému). To znamená, že si význam i pořadí karet můžeš přizpůsobit tak, jak si myslíš, že to je jedině správně. V praxi nemusíš ani znát nějaká schémata jako je tento keltský kříž. K správnému výkladu ti stačí znát "jen" významy jednotlivých karet.

  5. Mohl bych se zeptat, jestli je lepší dát přednost intuici a nebo osvědčeným metodám výkladu? Jednou jsem totiž vykládal něčí osobnost a udělal jsem to nějak… zvláštně (nakonec se to trochu podobalo "mandale" z karet) a docela mi to na toho člověka sedělo (a není to nějak "špatné" vykládat na cizí osobnost bez jejího svolení? heh.. :D)

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner