"Magické" schopnosti – má je každý nebo jsou jen pro vyvolené?

27.5.2010
Image
Na internetu, zejména mezi mladšími lidmi, se dnes hojně mluví o magii, esoterice a „nadpřirozenu“. Ještě před pár lety to bylo téma pro hrstku cvoků, dnes na něj narazíme na každé druhé stránce. V souvislosti s tím se často objevuje na chatech a fórech urputná otázka „Můžu taky čarovat?“ popřípadě „Mám nějaké schopnosti?“ a stejně jako se objevuje otázka, přichází na ni nejrůznější odpovědi – často od rádoby chytráků, kteří využívají důvěřivosti a jsou schopní naplácat neuvěřitelné blbosti. Od toho, že dotyčný je úplný „moták“ bez schopností, až po kecy o spasení světa. Pokud si taky kladete otázku jak je to s vámi a vašimi „nadpřirozenými“ schopnostmi, tento článek vám dá odpověď.
Záměrně dávám slova jako magie nebo nadpřirozeno do uvozovek, protože v jádru ani jedna z těchto věcí není magická, nadpřirozená nebo nějak výjimečná. Ano, čtete dobře. Mít všechny schopnosti a vlastnosti, které si pod těmito slovy evokujeme, není ani zvláštní, ani divné ba ani úžasné. Je to totiž zcela normální a běžné.
Problém je v tom, že lidé, kteří žijí už mnoho životů v materiálním světě, na své schopnosti zapomínají. Doba je taková – už několik set let vládne materiální pohled na život a cokoli duchovního je zatlačováno do pozadí. Vládne levá rozumová hemisféra a chladná racionalita. Není tedy divu, že když otevřeme oči do tohohle světa, brzy zaplujeme do jeho kolejí a o své schopnosti přijdeme. Někteří z nás se dokonce narodí téměř bez nich, natolik byla duše v reinkarnačním koloběhu semleta.
Máme ale zároveň štěstí, že veškeré znalosti a schopnosti, které nazýváme nadpřirozenými, jsou pořád uvnitř nás. Jako když se kdysi dávno naučíte jezdit na kole a pak to zapomenete. Uběhnou třeba i desítky let, ale když pak na kolo zase sednete, netrvá to dlouho a zase umíte jezdit. Je fakt, že někteří lidé umí jezdit lépe a rychleji než jiní, ale to je jen o cviku a pevné vůli.
Mezi vrozené a přirozené schopnosti člověka patří kupříkladu:
intuice
vnímání jemnohmotného světa a energie
telepatie
různé druhy kinezí
vedení energie, přijímání a předávání energie z Vesmíru
léčivý dotek
komunikace s přírodními bytostmi, ale i zvířaty a rostlinami
S tímhle vším už jsme se narodili. Tohle všechno a mnohem víc naše duše a mysl dokážou, aniž bychom museli být nějak skvělí či výjimeční. Má to jediný háček – naše těla a mozky jsou natolik uvyklé omezením téhle reality, že probuzení těchto schopností je obtížné a mnohdy zdlouhavé a náročné. Někdo na cestě ušel už pěkný kousek, vídá auru nebo výborně léčí. Někdo je teprve na začátku a nevěří si. Ať už jste došli kamkoli, stačí si uvědomit jediné – „nadpřirozené“ schopnosti nejsou pro úzký okruh vyvolených, ale naučit se je můžeme všichni. Lidská mysl má obrovský potenciál a je jen na vás, nakolik jej využijete.
Bude-li vám někdo tvrdit, že nemáte žádné schopnosti a nebo že on je mistr světa a je nabitý magickou silou od hlavy až k patě, nevěřte mu. Neexistuje žádná síla, která by se dala nazvat „magií“, je jen bezpočet druhů energie, se kterými se dá pracovat a každý jeden z nás tu možnost má. Stačí jen nasednout na kolo a jet a časem uvidíte, že svištíte do kopce a ani nemusíte šlapat:)
My všichni jsme krásné, dokonalé bytosti, které nejsou omezeny ničím jiným, než samy sebou. Realita kolem nás je jen výsledkem vnímání našich smyslů a interpretace naší mysli. Je jenom na nás, co budeme chtít vidět.
S láskou Lum

Diskuze

Napsat komentář

 1. Post
  Author

  Zdeněk Vlach: takhle se obvykle člověk cítí a vypadá po intoxikaci LSD.

 2. Co znamená že mrazivo brnim po těle a vibrují na hudbu a mám obrovské zornice

 3. Kcel bisom sa len spitat ze mam niekedi takí pocit ako bisom mal tu mágiu v sebe len neviem ako ju mam ovládať neporadil biste mi niekto ako nanu a ako mam postupovať….. Ďakujem veľmi pekne a zesa dá zistíme mi cuju naozaj mam.. Tuje môj dátum narodenia 30.7.1995
  .

 4. Post
  Author
 5. Zdravím je hodně sci-fi naučit se ohnivou magii. Jestli ano jde vyčarovat třeba oheň z ruky(něco jako plamenomet). Děkuji za odpověď

 6. Post
  Author

  Miri: ahoj, naše duševní schopnosti kolísají stejně, jako ty fyzické. Někdy máme prostě „lepší den“, někdy jsme unavení a tak se nám nedaří. Vliv na to má spousta faktorů, takže určitě se může stát, že to, co se ti někdy daří dobře, jindy nejde vůbec a naopak.

 7. ahoj chci se zeptat mohu na chvíli ztratit své schopnosti?
  Protože včera jsem zkoušela telekinezi věděla jsem otáčet se psí Wheel a řídit směr i zdálky. Ale ráno jsem s ním nevěděla pohnout ani odpoledne a celý den jsem se cítila špatně.

 8. Ahojky všichni:-)sem ráda že čtu tyto spravy a zejimalo by mně jak poznam že sem duchovně zalozena jedina Já se venuji kartam a magii a nevim zda mam nejake schopnosti dekuji za odpověd

 9. chtěl jsem ještě napsat ti že já jsem se s tím narodil já jsem se neučil z knih kde tě učí čáry já mám dar osvícení,podívám se na člověka a vím co je zač vím jak žil žije a bude žít,umím pouhou myšlenkou svázat schopnost člověka který ubližuje lidem tak že už mu nikdy žádný kouzlo prokleti ne pude bud bezmocný,umím vyndat z člověka úzkost deprese umím dat do člověka dobrý pocit umím varovat člověka před nebezpečím a to je jen zlomek umím daleko víc

 10. a proč mám mít zapnutou lampičku syp rád při tmě,věřím v boha v Ježíše,mám dar od boha umím toho mnoho a co máš ty za schopnost ?

 11. Hele četl jsem co si napsal a pamatuj ze nikdy nejsi sám vždycky tam nekdo je jen na tobě je jestli ho budeš vnímat ….a dam ti radu mam uz hodně zkušeností …. Mej poblíž světlo lampičku nebo co koliv co prosvítí mistnost

 12. Hele četl jsem co si napsal a pamatuj ze nikdy nejsi sám vždycky tam nekdo je jen na tobě je jestli ho budeš vnímat ….a dam ti radu mam uz hodně zkušeností …. Mej poblíž světlo lampičku nebo co koliv co prosvítí mistnost

 13. mám vyvinuté skoro všechny schopnosti a už je docela dobře dokážu ovládat a chtěl bych se setkat z někým kdo má také takové schopnosti

 14. Ja umím meniť počasí, ale zatím jen málo. Jak byCh mela tuto schopnost rozvíjet?

 15. A víš jak to třeba rozvíjet?? Je mi sice jen 13, no bude mi 14, ale tyhle věci mě strašně zajímají a chtěla bych tyhle ty "schopnosti" nějak využít a naučit se je. třeba mě strašně zaujalo jedno video, kde člověk dokázal rukou zapálit oheň a to pomocí meditace, a že j to prý nějaká čínská technika a tak. Nebo jak třeba taky pomocí meditace dokázal myslí ohnout lžičku, jenže já nevím co mám třeba napsat (do googlu) aby mi to něco našlo a i nějaké ty různé techniky a tak.

 16. [1]:To je sice fajn, že máte všichni super magické schopnosti, ale bohužel schopnost psát správně a pochopit český pravopis vás naprosto minula. Obávám se ale, že minimální inteligence je potřeba i k provozování magie, telepatie, léčení a čehokoli jiného, takže bohužel, asi nebudete ti praví…

 17. Tyhle veci zacnes ovladat az se dostanes do urcityho stupne duchovniho vyvoje ;) je to jako kdyz se umis probudit v okamzik kdy nekdo vejde do mistnosti aniz by udelal hluk. je to cvik a hlavne cvik se svou vlastni mysli. Podporuj to, pis si do deniku co vidis, prej si pred spanim aby se ti neco zdalo apod..

 18. no nevím, mám Občas vize z budoucnosti, vidím ve snu krátký úsek děje který se časem stane realitou.. Chtěl bych to umět ovládat ale nějak mi to nejde prostě to občas přijde samo když spím.

 19. [30]: Mě se to stává taky!:O Třeba: Kluci u nás ve třídě něco provedou. Všichni se strašně divý, ale já ne, jako bych to už viděla, jako De že vu!

 20. Ahoj, chci se na něco zeptat. Občas se mi stává (min. 1 za 1/4 roku) že, při nějaké situaci, třeba venku když s někým mluvím, mám divný asi 15 sekundový pocit, že se mi stalo někdy úplně stejná věc, jaká se děje teď. Např. mi kámoška vypráví o něčem a mně se najednou vyskytne v hlavě vzpomínka na to samé co říká, kde jsme, co se stalo a v té vzpomínce vidím i to co se stane třeba za 4-5 vteřin a stane se to. Mám tu schopnost že předvídám budoucnost nebo snad žiji 2. na vlas stejný život? Prosím odpověz, protože vždy když se mi to stane, dost se vystraším tím, že něco takového vidím. Díky

 21. tetno web jsem hledal, jelikož neustále a když se soustředím tím více vídám ´´ proudy energií a ji samou. Krom toho mám silně vyvinutou intuici a telepatii. A občas mi přijde že bude i něco na tom vedení a ovládání energie.

 22. čarodějky se zrodily z popela dračího tak požádej dabla samotného jenž umři!kdo si to přečet tak do 5 dnů umře musela jsem to napsat jinak bych umřela do 5 dnů kdo si to přečet tak to napište do jinýho blogu nebo umřete do 5 dnů a to fakt!!!!!

 23. Ahojte:) stává semi taková zvláštní věc…Kdysi sem chtěla psa a o pár týdnů později mi umřel děda a dostali sme jeho psa.neřešila sem to. minulý rok sme byly v itálii a mě napadlo jak se má prababička.další den mi máma řekla že umřela.před nedávnem zemřel Cory a mě pár dní předtím napadlo že neumřel nikdo slavný nebo tak….a před pár dny jsem se vrátila z dovolené..Byly sme na Rabu jako každý rok a mě napadlo e Rab dlouho nebyl v novinách nebo netu kvůli něčemu třeba nějaké smrti nebo tak… táta ni další den řekl že se na Rabu zabil slovák v autě…. co to sakra je?náhoda?! pochybuju:/

 24. Již dlouhou dobu sháním informace o hermetismu a veškerých ukazatelích pravdy. Magie je jedním z umění které mne nenechá spát a stále se setkávám se znameními. Už dávno jsem otevřela svou mysl, vnímám svět takový, jaky skutečně je a jak funguje. Zabývám se psychologií a došla jsem k teorii o dvou pohledů na duši, aneb dualitě mysli. Čirou náhodou má teorie není první, spousty myslitelů přede mnou, i v hermetismu, sdílí tuto myšlenku.

 25. jak si psal o tom ž se ti zdají sny tak to mam tky a stává se mi to čímdál častějc a začínám se toho trochu děsit :D ale tohle se mi velmi líbí a kdyby moch někdo napsat ne mejl ne bo sem do komentů rady co bych nenašel ani v knížkách tak budu moc vděčnej :D ale sem úplnej laik tak pls o radu

 26. Ahoj mas hezky blog to co pises se mi libi. Ja sama mam nekolik schopnosti a snazim se je rozvijet ;o) a tech schopnosti co clovek dokaze je spousta. Kdyz jsem mamce o nekterych rekla tak mi odpovedela ze uz od malicka me pozorovala ze jsem jina nez ostatni a rika mi ze jsem indigove dite

 27. skuste magii proc ne vzdyt je to takova sranda ale pripravte se ne nasledky a ty za to jestoji ale kazdy se musi spalit tak jen do toho

 28. Nevím ale poslední měsíce si všímám věci jako bych je už zažil a to celkově, zdají se mi sny a ty většinou poukazují na to co se stane v reálném životě. je to fakt zvlaštní když se vám stane něco co už víte že se vám stalo.. (třeba to má něco společnáho z Chronokinezí. možná sám tomu nerozumím ale je to zvlaštní. :(

 29. Zdravim hezky blog ja mam taky nadprirozene schopnosti ja se umim dorozumivat a lecit rostliny ale casem si to teprv rozvijim.:-)

 30. zajímavé hele dáš mi tvůj email když jsem si četl tvůj blog zjistil jsem že nejsi jako ostatní idioti na webu… úplně mi mluvíš z duše ale ačkoliv si starší tak tomu víc rozumíš některá slova pro mě byla nepochopitelná páč je neznám. ale musím ti něco říct… to co jsi tu napsal není lež mluvil si pravdu ale neřekl si skrátka vše a to já tu ještě napíšu: lidi jako byl einstein tomu věřili a prvozovali to teď tu máme stevena hawkinga to jako znovu zrození einsteina to jak jsme zahlcení hmotou je špatná věc když žijeme správný život dostanem se ostupeň vyššího světa až k ráji (a ovšem i naopak). lidé jako jsou: Albert Einstein a Steven Hawking měli a mají rozvinutější mozky např: lidi mají 2 mozky že ano jeden je malí a jeden velký spravně by měl být ten vetší o něco menší a ten malí o něco větší abychom měli oba mozky stejně veliké a až k tomu příjde tak až potom budemem používat 100% mozku…

 31. takže nikdo nemůže mít nadpřirozený schopnosti jako třeba ovládat vodu?

 32. Zdravim vas,nevim jestli je to dobry sem psat, protoze me uz unavujou lidi co neveri v nadprirozeno,nebo nejake duchovni sily, silu vedomi apod.. jen proto ze to nezazili, me se uz v zivote stalo dost divnych veci ktere dodnes nedokazu vysvetlit, ale posledni vec co se mi stala asi pred 4-5 mesici byla ta, ze sem byl na pocitaci neco jsem tam delal, a najednou sem mel takovej divnej pocit, myslim takovej kterej sem v zivote nikdy nepocitil, a proste mi v hlave blibko ze nekdo jde do pokoje keme, a ja mam naproti dverim pc,a kdyz jsem se otocil, podival na dvere tak v tu chvili se vazne otevrely.Myslel sem ze to je bracha,tak sem sel zanim se zeptat co chtel a on nevedel ocem mluvim,a zamnou v pokoji nebyl,. takze nedokazu pochopit jak se mohli sami otevrit dvere a nejvic me natom fascinuje ten pocit co jsem mel, vim ze to zni divne ale myslim si ze sem to nejakym zpusobem udelal ja sam, a chtel bych se zeptat nato jak takovy pocit zas privolat, protoze se to obevilo zniceho nic, za kazdou radu budu rad. diky

 33. [23]: Jenže takhle to nefunguje.Lidi kteří tohle dokážou,dokážou ovládat své schopnosti budou jednou potřeba..

 34. ahoj, ucim se ovladat ruzne kineze lehce mi uz de pyrokineze telekineze a telepatie a aerokineze … jenom mi pripada ze ziju dvoji zivot rad jezdim na BMX ale proste mi to nesedi jakoby jedno me ja popiralo realitu a umelo ,,carovat,, :DDDD a druhe proste zilo tady v tom svete a vyhravalo ruzne zavody v BMX :DDD  porad se mi to nedari zkombinovat asi uvazuju ze se na tu moji  ,,magickou stranku zivota,, vykaslu :DDD

 35. Mě známý, který pracuje s energiemi, meditací,reiky a anděly, a zajímá se o všechno tohle, má velmi dobrého přítele, který má dar a vidí co se stalo a stane určitým lidem. aniž bych ho v životě viděla, řekl mu o mě spoustu věcí které ani ten můj kamarád nevěděl. Taky mu řekl že mám "třetí oko" a že kdybych sama se sebou pracovala měla bych velmi dobré schopnosti. Já vím jaká jsem, jediné co pozoruji krom toho, že mě odjakživa zajímá tajemno je, že se mi například zdá o mrtvých a poznám hodně ale hodně divné lidi, kteří se na mě jen podívají a já vím, že by ze mě chtěli udělat oběť, psychicky nebo fyzicky. ale vůbec nevím jak se sebou pracovat zdokonalit se a jak a na co se vůbec zaměřit, co mám dělat..

 36. Wow tak že je o tom i článek na netu :) S těmihle schopnostmi už jsem se potkala, ale nevím zda i u sebe. Kamarádka mi říká že dokážu změnit lidi, ale zatím si tím nejsem moc jistá.

 37. shanim vice lidi se schopnostma jsem jeden z vas a umim je pouzit , nejsou nic moc ale je to vic nez ma kdokoliv , pokud mas schopnost kterou lze dokazat a nejsi daleko napis na icq: 458129378

 38. Mým hlavním problémem je u něčeho déle zůstat ^^ Totiž – chci se něco naučit, ale nemám nikdy čas v něčem déle setrvat, cvičit to a podobně. Zkoušela jsem "zhubnout" a civčit každý den. Povedlo se mi to vydržet asi dva týdny. To je chabé. Nejsem si jistá, jestli bych tohle všechno zvládla.. Chtěla bych samozřejmě "zase" zvládat všechny věci, s kterými jsme se kdysi běžně rodili, jenže by to pro mě nejsppíš bylo příliš těžké.. A to je vlastně hlavní problém : "Nejsem si jistá!" Takže si první asi musím být jistá, že, abych se mohla do něčeho takového pustit ^^ ?

 39. Já jsem s magií začal před 3mi roky. teď jsem si jí vůbec nevšímal, prostě jsem se jí nevěnoval. A najednou BUM, a objevili se u mě schopnosti. Chcete li vědět jaké, a trochu se je taky naučit napište mi na e-mail Nebojte, není zavirovaný. přísahám. a proto mi prosím taky neposílejte spamy a viry. děkuji

 40. A to vše co jsem sem napsal, to se stávalo v každém bytě, kam jsme se nastěhovali. Tak si říkám, jestly něco neleze stále zamnou.

 41. Ahoj všem, jsem Ladislav a plně souhlasím ze vším co jsi tu napsala. Můj důvod proč v to věřím je, že už od mala jsem byl od všech odlišný. I já sám jsem si to myslel, že jsem nepatřím. Stále jsem něco cítil k přírodě, a zvířata se ke mě chovají do dnes jinak, než k ostatním. A každý se v mě rodině bojí důchů kromě mě. Ať to byli kroky, zapínání se rádia a televize, hýbání věcma, nebo padání věcí ze stěn, přesto že ve zdi zůstal šroub nepožkozený. Neustále vnímám každou zmenu okolo sebe, ale stále nevím nic. Někdy si sám říkám, jestly nešílím z toho, co jsem všechno zažil, a co vše viděl za 15 let. Myslím pokusi o vraždy, a také vraždy, při k terých jsem sice nebyl, ale byla to moje rodina. A nejčastěji mám pocit, že v místnostech nebývám sám. A neustále mě něco tahá abych, se otáčel za své záda.

 42. znate nejakeho dobreho mostra reiki v okoli ostravy? uz dlouho hkledam a stale sem jeste nenarazila na toho "praveho"

 43. [12]: reiki není pro každého dobré, někdo si k tomu všemu musí dojít sám a navíc, mezi mistry reiki je hora packalů, kteří zasvětit ani pořádně neumí – bohužel, vlastní zkušenosti, kdy mi zasvěcení do reiki zbořilo energetický systém a vzpamatovávala jsem se z něj roky. Každý si musí najít vlastní cestu, někomu reiki moc pomůže, třeba jako mé mamince, někomu může hodně ublížit.

 44. doporučuji zasvěcení do systému reiki, protože se spousta z toho, co máte v sobě samovolně probudí :-)

 45. [9]: jak kdo jen chce:) někdo má raději učení se s knih, někomu lépe vyhovují různé kurzy a někdo se vážně vzdělává metodou "pokus-omyl".

 46. Slečno Lúmenn, a jak se tyto předpoklady rozvíjí? Na to jsou kurzy anebo podle knížek? Anebo na to člověk musí přijít sám?

 47. Jak vím.. (ze setkání s různými lidmi či nelidmi a podobně), měla bych mít nějakou magickou schopnost.. a taky požádně velkej blok, nejspíš taky částečně kvuli průserům z minulýho života. Hezká kombinace, že? :D :-(

 48. Nevěřila jsem na nic co není hmatatelného a za jasné mysli vysvětlitelného. Jenže nedávno jsem potkala jednoho člověka a ten mi tvrdil, že je spojenej se světem ze záhrobí. Něvěřila jsem na tyhle věci. Ale on a jeho příběh mě přesvědčil. Nikdy a nikde nejste samy. Jen  to nevnímate. nyní je ten člověk mrtvej a ja teď vím o něco víc.

 49. Zdravím Lúmenn. Můj názor na toto téma je následující: magické schopnosti (jako takové) má v sobě každý člověk už od narození. Ale má to "háček" – protože jeho/její hmotné tělo ho/ji svazuje (tzv. "hmotné okovy" bránící v magickém působení), tak musí v ně nejdříve uvěřit, uvědomit si je a CHTÍT je v sobě "živit", naučit se je používat a tak potom může působit magickým způsobem (ale ty schopnosti má i materialista – jen je nepřijal, a proto nemůže takto působit)

 50. Naprosto souhlasím. Většina lidí si zařazuje všechno, co považuje nevěřící logická část lidstva za nemožné nebo nenormální, jako magii, ikdyž je to naprosto přirozené. Konečně to někdo napsal :)

 51. Přečetla jsem si články a moc se mi líbí, sem budu chodit často, díky za ně.

 52. Tak s tím, co jsi zde psala, souhlasím. Kdysi jsem v jedné knize četl článek o tom, že každý člověk má schopnosti a je jen potřeba tyhle schopnosti rozvíjet. Třeba já už od dětství jsem měl určitou schopnost telepatie i jasnozřivosti a hlavně ta telepatie mi zůstala až do dnes. A teď, díky meditacím, kterým se už věnuji asi tak 7 měsíců, se u mě rozvinuly schopnosti, jako komunikace s jemnohmotným světem, vnímábní vnitřním zrakem a trochu i léčení. Ovšem i když tyhle věci vnímám, tak pořád je tu ten strach, že jestli to, co slyším, je jen představa, anebo pravda. Ale pár událostí, nebo spíše tvrzení ať už od andělů, strážců, nebo elfů, se prokázalo, jako pravdivých. Takže bych řekl, že ten strach je spíš způsoben tím, že se nám už od mala vštěpuje jenom hmotná realita a ostatní druhy vnímání jsou potlačovány. Buď tím, že je dotyčný považován za blázna, anebo je mu řečeno, že to, o čem mluví, je blbost jenom proto, že on sám to nevidí.

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner