Magie a spiritualita

14.10.2022
živel vzduch

O tom, co je magie, jsme si povídali v předchozím článku. S magií úzce souvisí i spiritualita – něco, co nás přesahuje, nějaká pradávná esence, která tvoří všechno živé.

Můžeme jí říkat Bůh, Příroda, Duch nebo jakkoli si jen budeme přát. Tato síla přidává k zaměření naší moci ještě něco hlubšího. Díky ní se můžeme ponořit do našeho nitra a zjistit, co skutečně chceme a co je jen vnější slupka. Díky ní můžeme sladit náš život s životy dalších bytostí na této planetě, plynout s proudem života a ne proti němu, pochopit, že jsou i větší věci, než jen kariérní růst a odškrtnuté políčko v diáři.

Spirit

Spirit znamená duch, duše, esence. Je jen na nás, jak tento pojem uchopíme. Spiritualita není o konkrétním náboženství, ale o osobním prožitku duchovna. Nepojmenovává síly, které nás přesahují, nestaví jim chrámy a nesnaží se je uspokojit.

Spiritualita nám pomáhá poznat svoji vlastní esenci, naši duši a zároveň se pokusit najít a integrovat do svého života tu velkou, všeprostupující kolektivní esenci, ducha, přírodu, božství, a to tak, abychom dosáhli spokojenosti.

Pokud magii a spiritualitu propojíme do harmonického celku, přinese nám vnitřní spokojenost, hlubší, než jakou dokážeme získat prostým magickým „plněním přání“. Protože je to osobní spirituální prožitek, co nás dovede ke skutečnému poznání a naladění se na proud života.

A co magie není?

Pokud jste z předchozích řádků nabyli dojmu, že se studiem magie dozvíte, jak lusknutím prstů a zaměřením své mysli změníte svůj život na pohádkový sen, musím vás zklamat. Takhle to nefunguje.

Magie je moc – moc vaší mysli. A proto je jen tak silná, jak silná je vaše mysl.

Naše lidská mysl je omezená spoustou věcí – fyzikálními zákony počínaje a společenskými normami konče. Proto (až na vzácné a zřídkavé výjimky) neumí konat zázraky. Magie vám nepřinese do života všechno, co si zamanete. Neumí změnit vás vzhled, přičarovat lásku, nezahrne vás penězi, obdivem, luxusem ani nebudete kosit své nepřátele ohnivými koulemi.

Magie vám ale může umožnit lépe soustředit svou mysl na to, co chcete a skrze koncentraci, rituály a trochu té pradávné symboliky, vám pomůže toho dosáhnout nebo vás alespoň popostrčit správným směrem.

Díky spiritualitě a sebepoznání pak zase můžete zjistit, kudy vlastně ten váš správný směr vede a získat vnitřní klid a spokojenost nejen s tím, co by mohlo být, ale především s tím, co je právě teď.

Spiritualita všedního dne

Chcete přidat špetku spirituality do každodenního života, ale nevybývá vám na ni moc času? Vyzkoušejte můj sedmidenní program Spiritualita všedního dne. Sedm dní, sedm e-mailů, sedm praktických časově nenáročných tipů, jak rozvíjet svoji duchovní stránku.

spiritualita vsedniho dne

 

Diskuze

Napsat komentář

  1. musím vás zklamat. Takhle to funguje. je to rychlejší jak lusknutí prstů. už jsem to tu psal, sebepoznání je evoluční záležitost a náš duch se probouzí uvnitř, ale podnět dostává naším přáním, které plní. pokud je to čisté přání, jinak se budeme motat stále v kruhu, pokud si spleteme duši a ducha. zaměřovat, soustředit, rozšiřovat, zjemňovat, prohlubovat, rozlišovat pronikat, přenášet atd., dovede pouze naše pozornost. mysl jen přežvejkává něco, co bylo již jednou přežvejkané. klid mysli nám dává čistou mysl, a čistá mysl nás může popostrčit správným směrem. jedině ta může býti osvícena svatým duchem, který se tak dostane a pronikne do naší pozornosti. jinak se pozornost bude stále toulat někde po „hvězdách“, a to nás vysiluje a zavádí od podstaty k nepodstatnému…

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner