Magie stromů II. – Jak si brát energii ze stromů

14.5.2018
jak si brát energii ze stromů
Druhý díl seriálu o stromové magii nám poodhalí mechanismus, jakým si člověk může brát ze stromů energii tak, aby tím strom nepoškozoval. V první části seriálu Magie stromů I. – Jak komunikovat se stromy se dozvíte něco o komunkaci se stromy obecně.

 

Nyní si tedy budeme povídat o braní energie z těchto mocných a krásných bytostí, jejichž život i vnímání jsou tolik odlišné od lidského – stejně jako využívání energie, které tak mají několikanásobně více, než člověk.

 

Jak stromy berou energii?

 

Jak víme ze základní školy, stromy získávají živiny jinak než člověk. Nic nejedí, nemají trávicí systém. Jak to tedy dělají? Pro připomenutí – strom se živí ze země pomocí kořenů, bere si z ní látky, které potřebuje k přežití a hlavně vodu. Dále čerpá sílu ze slunce, díky svým zeleným listům ze slunečního světla a vody v sobě tvoří životodárný kyslík. Tomuto ději se říká fotosyntéza. Jak ale tak velký organismus může přežít jen z vody a slunce?

 

Je to jednoduché. Stromy jsou totiž přímo napojeny na vesmírný zdroj energie. Stejně tak může být i člověk, který se soustředí a spojuje se s Universem (jak na to se dozvíte v článku Základy magie živlů – I. Práce s energií). Stromy se ale soustředit nepotřebují a na Zdroj jsou napojeny stále. Navíc jsou důmyslným a námi stále ještě plně nepochopeným způsobem stromy spojeny spolu navzájem. Mohou si tak navzájem pomáhat a životní sílu si mezi sebou předávat.

 

Proto se člověk na procházce v lese cítí tak odpočatý, stromy vyzařují veliké množství konstruktivní energie, která nás pŕirozeně nabíjí. Pokud se ale cítíte skleslí na duchu a potřebujete povzbuzení více, není nic snažšího než se prostřednictvím stromu spojit s Matkou Zemí a s celým Vesmírem. Jak?

 

 

 

Drahý strome, mohu?

 
Nemyslete si, že přijdete ke stromu a začnete si jen tak sosat energii jako by se nechumelilo. Takhle to nejde – svým chováním byste tak vyzařovali destrukci a to by se vám mohlo dost ošklivě vrátit. Ne ne, na to se musí jinak. Strom je živá myslící bytost – stejně jako člověk. A k tomu taky jen tak nepřijdete a nezačnete si z jeho peněženky brát peníze nebo z ledničky jídlo. Jako slušný člověk ho nejprve požádáte, zda si něco můžete vzít a třeba mu na oplátku něco dáte taky. A stejné je to i se stromy.

 

Jakmile se z nějakým stromem zkontaktujete, můžete jej požádat o energii. Nemusíte se ptát slovy, stačí udělat jednoduchou věc.  Vizualizujte si proud energie, který k vám pŕichází z Vesmíru, naveďte ji do svých rukou a pošlete ji do stromu. Chvíli vyčkejte s dlaní přitisknutou na kůře – strom vám ji téměř ihned začne vracet několikrát znásobenou. Můžete ucítit hřejivé teplo, vibrace nebo jemné mravenčení v ruce, které se pomalu může příjemně rozlévat do celého těla. Pokud nejste energeticky silně vnímaví, možná budete mít jen instinktivní pocit, že je vše v pořádku. To vše znamená, že strom vám energii poskytnout chce.

 

Může se ale také stát, že vůbec nic nepocítíte. Ani fyzicky, ani intuitivně. Možná dokonce ucítíte chlad nebo jemný odpor, jako když spojíte magnety totožnými póly k sobě. Tím vám strom říká, že vám energii poskytnou nechce nebo nemůže. Poděkujte mu a najděte jiný strom.

 

 

Energie ze stromů je jedna z nejčistších, jakou lze načerpat. Voní zemí a přírodou a pomáhá člověku zbavovat se každodenních stresů, získávat rovnováhu, trpělivost a lásku (nejen) k přírodě.

 

Jak si brát energii ze stromů

 

Pokud je strom energetické výměně nakloněn, setrvejte u něj. Můžete se ho jen dotýkat dlaní nebo na něj položit čelo. Můžete se pod něj posadit a zády se opřít. Klidně obejměte strom tak, jako by to byl milovaný člověk. Přitiskněte se k jeho vrásčité tváři a nechejte ho, ať vám daruje tolik potřebnou životodárnou energii. On sám vycítí, kolik jí potřebujete a postará se o vás jako milující přítel.

 

Objímat strom můžete jak dlouho chcete, můžete ho hladit, děkovat mu, co uznáte za vhodné a co vám i jemu bude příjemné. Každopádně je nejlepší, abyste se stále oběma dlaněmi dotýkali jeho kmene, tak bude transfer energie probíhat nejsnáze.

 

energie stromů

 

Jakmile budete mít pocit, že teplo ustoupilo a že se cítíte lépe, pomalu oddalte dlaně od stromu a ze srdce mu poděkujte. Můžete mu poslat ještě jednu krátkou dávku energie jako malý dík od vás. Strom tu energii nepotřebuje, ale dáváte mu tím najevo své konstruktivní úmysly.

 

Využívejte tuto možnost „dobíjení“ jak často jen chcete. Můžete zajít pokaždé ke stejnému stromu nebo jich navštěvujte několik, je to jen na vás. Nezapomeňte projevovat vděčnost stromu i lesu okolo. I kdyby mělo jít jen o malá gesta. Můžete třeba kamarádům stromů, lesním zvířatům, donést něco dobrého na zub a položit to ke kořenům. Nebo uklidit odpadky v lese. Cokoli vás napadne. Víly a dévové vás stále pozorují a když se k lesu a stromům budete chovat pěkně, budou se chovat pěkně i oni k vám.

 

Diskuze

Napsat komentář

 1. Některé stromy jsou už na první pohled při síle a jiné jsou nemocné, anebo polámané. Podobně, jako lidé. Některým stromům se velice dobře daří, podařilo se jim „najít“ pěkné místečko, kam je vítr odvál, nebo je tam někdo vysadil.
  Někdy stačí posadit se mezi ty stromy a pocítit, jestli mě to místo posilní, jak se tam cítím, nebo půjdu dál, kde se dá čerpat. Někde může vyrušit křížení podzemních vod, vzlínající vlhčina, bažina. To místečko tak celkově napoví, že tady by to šlo, roztáhnout osušku, deku.
  Najít trochu té opory ve stromech, kmeni , větvích. Nebo si u toho stromu i zacvičit.
  Každý ten strom i voní jinak, některý je pro někoho alergenní, takže by se musel člověk nejdřív postupně srovnat s tou alergií, ale to až po přeléčení alergie a návratu správné imunity, jiný strom pro změnu doslova vábí, jako něžná víla. A každý nádech u toho stromu působí blažené pocity z jeho blízkosti, někdy až s otevřenými ústy, že se chce křičet : “ Krása, nádhera“.

  A třeba si budete moci pohladit medvídka. To byl vtip. http://huberttv.cz/-dokumenty-/-frantisek-kolda-/-(1614)-jarni-probuzeni–medvedi-

 2. Ahoj, děkuji za tento článek. Já když potřebuji, tak vycítím jak daleko mám odstoupit od stromu, požádám strom o energii a cítím v rukou jak ke mne přichází energie. Cítím energii 20 až 30 m od stromu. co-jist.cz

 3. AHojky    já zkoušela  se sluncem a brněli mě  ruce, je to  možné?    v duchu jsem si představila jak mu taky dávám  energii:)neco za neco natáhla jsem k němu ruce a začali brnět….  mě se to nikdy nestalo až dnes:) použila jsem ten tvuj úkol:) ze  stromů:)

 4. jj taky  už jsem   o  tom četl  jen nezkoušela.Zatím zatím zkouším ze  slunce a  měsíce

 5. Skveli blog velmi užitocne informacie vsetko postupne budem skusat dufam a verim ze mi to pôjde velmi dobre :)

 6. Krásný článek – mluví mi úplně z duše a je 100% pravdivý. Nechápu, jak někdo v anketě muže hlasovat, že příroda je nebezpečná a ošklivá. Ano, to občas je, ale bohužel max. tak po zásahu člověka.

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner