Mandala druhé čakry

Image
Před nějakým časem jsem zveřejnila mandalu první čakry a dnes přidávám další v pořadí, mandalu Svadhistány, tedy druhé čakry, v oranžových tónech plných života a vitality. I tahle pochází ze série sedmi čakrových mandal od Anetty Pantělejevové. Anetta je velmi nadaná umělkyně z mého rodného Prostějova, věnující se automatické kresbě. Tvoří nejen nádherné obrázky k vybarvování, ale i andělskou kresbu na přání. Pokud se vám šablona mandaly líbí, doporučuji se podívat na její facebookové stránky Automatická kresba, kde najdete i další obrázky.
Rozhodla jsem vybarvovat si čakrovou sérii mandal postupně, tak jak jdou čakry za sebou odspoda nahoru. S každou strávím alespoň pár dní, kdy ji na sebe nechám působit nad svým pracovním stolem. Zatímco první, kořenová čakra, se mi malovala skoro sama a její vliv jsem skoro zoufale potřebovala posílit, dvojka mi úplně nesedla a barvičky mi nakonec nevyšly tak, jak jsem si přála. Možná je načase se na tuhle oblast víc zaměřit. Koneckonců ženství, ženskost, to jsou témata, která mě také poslední dobou dost zasahují. A právě s nimi druhá nebo také sakrální čakra souvisí.

Svadhistána – druhá čakra

Svadhistána, sakrální čakra je sídlem emocí v jejich primární formě, ovládá lidské pudy, zejména rozmnožovací, a sexualitu. Při zvýšení funkce této čakry se objevuje přílišná záliba v sexu, až posedlost tělesnou láskou. Pokud se čakra zablokuje, vzniká naopak frigidita, neschopnost bližšího tělesného kontaktu s jinou osobou. Problémy s druhou čakrou se projevují pohlavními chorobami, potížemi s neplodností, nemoci prostaty nebo vaječníků, u žen menstruačními bolestmi či nepravidelnou periodou.
Mám takový pocit, že nejhnusněji ze všeho zachycuje pastelkami vybarvené mandaly scanner. Když jsem mandalu fotila na mobil (s docela slušným foťákem), výsledek vypadá o dost lépe (a taky tedy o dost víc blíž realitě). Posuďte sami.
Fotka na mobilu.
A výstup ze skenování.
Za mě tedy rozhodně lépe vypadá výsledek foťáku, který je i bližší tomu, jak mandala vypadá ve skutečnosti. A tady ještě „umělecká“ koláž:)
Mohlo by vás zajímat:

Diskuze

Napsat komentář

  1. V múládháře čakře je nepřítelem ducha erotická touha, která zvrátí přirozený magnetismus a čistotu naší nevinnosti a způsobí magnetismus, který vezme pozornost a oslabí ji nebo si ji podmaní.Náprava: cudný život, sex má být v přirozených a zodpovědných maryádách směřován pouze k vlastnímu manželskému partnerovi.

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner