Mandala Květ života

 / 
18.1.2017
Tuto zimu se skutečně snažím zasvětit tvořivosti a dělám si čas, abych se mohla zavřít do pokoje s příjemnou hudbou a zapálenou svíčkou a kreslila, malovala, vytvářela. Posledním plodem mé inspirace je mandala, která mi v hlavě „strašila“ už nějakou dobu a její hrubý náčrt jsem dala dohromady už před pár týdny. Nápad se pořád ne a ne usadit, až jsem nakonec jeden večer prostě vzala mandalovou šablonu, pravítko, kružítku a tužku a dala se do toho. Byla to jedna z mála mandal, u nichž jsem už při tvoření naprosto přesně věděla, jaké na ní budou barvy – totiž všechny:) Chtěla jsem vytvořit něco podobného květu života, ale aby ta inspirace nebyla úplně zřejmá, protože ten motiv je hodně profláklý a využívá ho kde kdo. Nakonec jsem u samotného konceptu strávila dvě a půl hodiny neustálého gumování a předělávání a vybarvování jsem pak zasvětila následující odpoledne, opět mnoho hodin, protože jsem si ukousla trochu větší sousto, než moje výtvarné schopnosti stačí požvýkat a tvorba byl vyložený porod a barvičkami jsem nakonec zaliskala půlku bytu:) Výsledek ale (doufám:)) stojí za to!:)
Hrozně dlouho jsem se mořila s tím, že bych chtěla dát mandalu do nějakého rámce, aby prostě byla „v kolečku“. Ale žádná varianta se mi nakonec nelíbila a hlavně barevnost mandaly neumožňovala použít pozadí, které by nebylo buď rušivé nebo by neupřednosťnovalo jednu z barev. Takže je nakonec nekulatá, ale přesto kruhová, jestli mi rozumíte:) A jsem na ni vážně pyšná, tolik hodin mi ještě žádná mandala nezabrala:)
A tady záznam ze samotné tvorby – přiznám se, že skvrny anilinek nacházím po bytě ještě teď, protože jsem musela jít aspoň 10x vyměnit vodu a samozřejmě jsem u toho vždycky nacintala:) Taky se mi povedlo jednou pokropit štětcem s modrou barvou celý obrázek a ačkoli některé fleky jsem zvládla rychle smýt vodou, pár jich na hotovém obrázku zůstalo a v jejich definitivním odstranění pomohl až photoshop. Díky bohům za něj:) A zrovna na téhle fotce jsou ty skvrny modré barvy docela patrné:D Inu piplačka s mícháním barev a následným bleskurychlým solením pro efekt, než to zaschne, není nic pro takového amatéra, jako jsem já:)
No a tady inspirační základ – symbol květu života, který vychází z posvátné geometire a je to nejen velmi konstruktivní, ale taky tajuplný symbol, v němž se údajně skrývá tajemství Vesmíru. Chtěla jsem zachytit jeho esenci a zároveň nezapomenout na všechny barvy spektra, aby mandala působila zároveň na všechny čakry.

Diskuze

Napsat komentář

  1. Já myslím, že to hodně lidí dávno ví už od školy, že jsme součástí všeho a všechno je v nás. Jsme nositeli DNA, vzpomínek,elementární informace je v každé naší buňce. Všechno si můžeme utvářet ve svém nitru ve spolupráci s okolím.

  2. symboly nejvyšší úrovně květu života v symbolu jantry jsou symboly om-omkary, a těmi jsou omkara, svastika, alfa a omega. tyto symboly se spojují v ose univerzality květu života a je to sám život, a odraz tohoto života mají všichni v sobě, i když někdy může být překrytý iluzí-tajemstvíma a záhadou.

  3. Na mě působí léčivě, když jsem obklopen dobrými lidmi, ne sebestřednými.

  4. Mirku,jednoduše řečeno, nikdo vás nepoučuje o tom,co a jak funguje, nebo, co si vy máte Mirku myslet. Vy se pořád jaksi dohadujete s někým, kdo zde není a kdo vyslovil něco, co se vám nelíbilo, ale není tady a nevyslovil to zde. Tak pokud se hádáte s někým konkrétním, aspoň si to přiznejte sám pro sebe, že jde o názor někoho jiného, který zde nebyl vysloven a s tím vy nesouhlasíte. Zde bohužel stále otevíráte nová nevyřčená témata a oponujete proti něčemu , co nezaznělo.

  5. [22]: jídlo a pití tě taky může vyléčit od hladu a žízně, peníze od chudoby, kniha od hlupoty a univerzalita od iluze…

  6. (25)[26]: o tom se přece celou dobu tady bavíme, že to tak nefunguje, pochopit to, jako že najednou nám je něco mentálně jasné a nám se rozsvítí a pak se něco stane. tak to právě nefunguje a co zde stále opakuji je, že se (ne)musí k tomu zaměřit pozornost, né mysl. mysl je relativní a zase nabízí relativitu. a hranice mezi relativitou a univerzalitou(absolutnem) je právě ta osa, kde se (ne)musí všechny cesty setkat, na tom nezměníme nic, to je dané. a jelikož táhneš pozornost do vnějšku, nemůžeš poznat vnitřek. s těmito praktikami můžeš dosáhnout pouze kolektivní mysl(ego)čili mimosmyslové vnímání, nikoli svoji a kolektivní podstatu. toto za nikoho druhý nemůže udělat a pacoši by radši sáhli po nějaké kouzelné pilulce, kterých je na trhu čirou náhodou přehršle, samozřejmě pouze z čisté upřímnosti. pomůcek a koučů je víc než lidí samotných a tak stále dokola. proto zaměřme pozornost i dovnitř. jak chceš prodávat něco, co každý již má, akorát třeba o tom ještě neví. ha, ha, léčivý může být i pár facek. pak je tu ale ten univerzální lék a má ho každý v sobě a bez prostředníků.

  7. Mirku, pokud chcete, tak si kupte nějaký krystal ve tvaru, co ještě konkurence neprodává ani na krk. K tomu nějaký provázek a když k tomu nebudete slibovat nějaké kouzelné účinky a prodáte tonapříklad celkem za 150Kč , myslím, že vám to nikdo nikdy nevyčte.

  8. [21]: léčivá je taky třezalka nebo heřmánek, ale to přece neznamená, že jsou nějakým spojením s univerzálnem. Každý hledá cestu jinak, někdo po kouskách, někdo zároveň, ale každý na to jde podle sebe. A někdo ani zatím hledat nezačal, protože třeba zažil nepěkné věci a potřebuje se nejdřív uzdravit, aby v sobě našel sílu. Nevím, kde jsi přišel na to, že je jen jedna cesta a že zrovna ty jí rozumíš líp než já:) Nechceš se přejmenovat z Mirka na všeználka?:)

  9. [19]: no dobrá, o tu dvacku mě nejde. a máš tu návrh na přejmenování posla světla na posla květu života. to by sedělo podle mě mnohem lépe, protože pouze život dovede rozpohybovat-("tajemství květu života") ty mrtvé elementy(přes božstva těch elementů-čaker) od světla počínaje, přes tu elektřinu, ohen a periodickou soustavu prvků. pouze v člověku jsou tyto božstva sjednocena v celek v jeho celé živé síle, když už tu padla slova o božstvech.

  10. [18]: tak s tvých komentářů to vyplývalo, že ty už Pravdu znáš a my tápeme. Kartička za dvacku (dvacku! bohové, kdyby za 2000, ale za 20 korun:D) nikoho nemá převibrovat na vyšší level, ani neumí univerzálně léčit a dokonce neslibuje ani štěstí nebo něco podobného, narozdíl od lustrových ověsů a nerezového plechu:) Může ale sloužit jako připomínka toho, kam chce člověk dojít, jako upomínka, jako malý střípek energie, který vyvolá úsměv na tváři, když zapochybujeme o sobě a své cestě. Jedna kartička s vytištěným obrázkem nikoho samozřejmě nespasí ani mu nedá univerzální klíč k Pravdě, ale může to být jedna z mnoha věcí, která mu na té cestě vnitřního hledání pomůže.

  11. [16]:To je nějaká tvá autosugesce, já přeci vůbec  netvrdil, že jsem nalezl, psal jsem o tom, kde hledat a nacházet. To co jsi vyjmenovala, že tou osou jsou, jsou ale stále cesty, které se (ne)sbíhají do jedné. To (ne)musí ti křestané, muslimové, budhisté, teisté, polyteisté i ateisté pochopit. Poučky o tom, že jednota v mnohosti a celek v jednotě, jsou krásné, ale uvědomit si to, kde se zrovna nacházíme dělá poznání toho, že nejdříve máme hledat svoji jednotu, abychom poté z nich vytvořili celek. Opačně to nefunguje. Nezlob se na mě, ale kartička za dvacku nebo za milion na osu nikoho nedopraví, v této iluzi ale někteří stále setrvávají. Spíš je to krok zpět. Stejně jak ty lustrové ověsy nebo kartičky tm. Tož asi tak. p.s.  že zrovna ta kartička by mohla být kolikátým, né li posledním kamínkem do mozaiky je trikem obchodníků se „štěstím“ (předávat vibrační náboj pomocí „mrtvé“ hmoty nese zároven i náboj toho dotyčného. Proč se ale neobrátit  přímo(k ose) k té samotné živé, když je stále v nás a ve své čisté formě(a zdarma)? To vůbec není ten nejsložitější „cíl“, je to přirozené, spontální a bez tajemství a záhad) pro někoho je Pravda osvobozující, pro druhého nepříjemná podle svého každého přání

  12. [14]: křesťan by ti řekl, že ta osa je Ježíš, muslim, že Alláh, buddhista že osvícení, ateista, že ty sám…hledání Pravdy je ten nejsložitější životní cíl a tvrdit, že jsi už nalezl, je podle mého spíš odklonem od něj;)

  13. Krásne… Ja sa chystám kúpiť si knihu s mandalami, veľmi sa mi to páči a musí to byť skvelý relax.

  14. [12]: hypotézu si samozřejmě mohou ověřit, pokud se nabízí nástroj, a ten nástroj jako zdroj má každý v sobě k dispozici a tím není květ života, ale život sám ve své univerzální formě(kundalini). a to je ta osa-rovnováha květu života. to je celé tajemství. všechny cesty(hypotézy) se zde sbíhají do jedné hypotézy. vně naleznete pouze jeho projev(odraz) nebo neprojev, podle našeho každého přání. pravda JE v nás.

  15. No právě že není problém Mirku. Jen jaksi nechápu, co byste očekával, že vám má nabídnout posel světla. V článku byla jen zmíňka o něčem. A myslím, že zde není doposud nikdo uzavřen "pravdám univerzálním". Atd…Obrázek je krásný, nemůžu si pomoct. Tajemství v tom každopádně je a můžete v tom objevit tu krásu geometrie, barev a celkového zpracování kompozice, nebo vlastně jak chcete.

  16. [11]: hodně lidí si myslím, že smysl života a Vesmíru chápou, ale protože svou hypotézu si nemohou nijak ověřit, tak zůstává jen hypotézou a smysl života tajemstvím:) Tajuplný symbol je všechno, co má více rovin pochopení, více významů a to si troufám říci Květ života je:)

  17. [10]: ahoj, tvrzeno přece bylo jako tajuplný symbol, pojmy snad na www dovede dohledat každý, a pokud je to moc složité tak přece máte možnost, v čom je problem?

  18. Mirku, vysvětlujete to docela složitě. Všichni nejsme na takovém stupni znalostí vašich pojmů, které pro širší okruh čtenářů nejsou od vás definovány.

  19. pro někoho je květ života tajuplný symbol, v němž se údajně skrývá tajemství Vesmíru, ve skutečnosti je dávno vše objasněno a tajemstvím není. problém je, že každý má tu svoji pravdu a je uzavřen pravdám univerzálním, jde jen o to, zda jste schopni vše si dát dohromady, anebo vám to někdo nabídne. lituji, ale posel světla to nenabízí. květ života a celé tvoření evoluce probíhá podle zákona podobnosti, v geometrii je to zlatý řez, v matematice to je fibonačiho posloupnost a logaritmická spirála. a tato log. spirála je promítnuta v univerzalitě jako kolektivní síla kundalini, která je základem pro vytváření časoprostoru v linii evoluce. z kundalini jsou vytvořeny kolektivní čakry a elementy atd. proto má 7 větví jako elementů-čaker. 1. je samotná univerzalita, z které  bylo stvořeno 2.světlo, 3. elektřina, 4.vzduch, 5.voda, 6.ohen, 7.země. nyní je člověk schopen poznávat tu univerzalitu, čímž ustanovil celou vertikálu. zároven poznává i horizontálu. někteří se ale zapletli v horizontále, aniž poznali celou vertikálu. a v tom je obsaženo to tajemství dalšího směřování naší cesty a života.

  20. [7]: ano, je to sůl. Když čerstvě namalované anilinové barvy posolíš, sůl vytáhne z barvy vodu a vytvoří pak takový zajímavý dekor.

  21. Ta je nenormálně kráásnáá :D ! Až to mysl nedokáže pochopit :) na tom obrázku je sůl nebo?

  22. [5]: nikde není psáno, že mandala musí být jen barevná, i ty černobílé mají svoje kouzlo. Mě zase víc jde vybarvovat již hotovou předlohu, vytváření podkladů je pro mě zase náročnější, každému jde prostě něco víc, něco míň a učení dělá mistra:)

  23. Tak barevné mandaly máš moc hezké, hodně se mi libí i tvá Živlová inspirace. To mě nikdy nešlo zkombinovat barvy do mandaly – ať už cizí nebo vlastní :D Mandaly taky nějaký čas kreslím, ale většinou jenom černobílé na barevné po zkušenostech mi chybí odvaha. Mám své mandaly vystavené na stránkách, tak se mrkni jestli budeš mít zájem. ;-)

  24. Možná zatavení do fólie a zarámování do rámečku, jako obraz, by se mohlo…

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner