Mandala páté čakry

pátá čakra

Pokračuji v „čakrové mandalové krasojízdě“ a je tu pátá čakra:) Vybarvování čakrových mandalek mě vážně baví. Je úžasné si pomocí tvarů a barev tu čakru pořádně prožít, zameditovat se nad ní a uvědomit si, že ji máme. Co je asi nejzvláštnější, vždy nějaký čas po vymalování se mi víc a víc objevují otázky s danou čakrou spojenou. Třeba u čtvrté jsem řešila svoje pocity, teď u páté mi naběhla témata komunikace. Vidím, že je jejich autorka, Anetta Pantělejevová z Prostějova, skutečně zpracovala výborně:)

 

Pátá čakra – višuddhi

 

Pátá čakra, v sanskrtu višuddhi nebo také krční čakra, je sídlem komunikace. Nachází se zhruba ve středu krku a skrze ni se projevujeme navenek. Její bara je jasně modrá. Dalo by se říct, že je to čakra sebevyjádření. Nejde u ní totiž jen o komunikaci, slova, věty, jako takové, ale i o to, jak dokážeme vyjádřit naše pocity, přání a touhy. Zároveň v ní sídlí inspirace, je to tedy taky čakra umělců. Pokud višuddhi nefunguje, jak má, jsme zakřiknutí, stydliví, může se dokonce objevit koktání nebo známý „knedlík v krku“. U lidí s nabuzenou krční čakrou se zase objevují rozmáchlá gesta, silný, až nepříjemný hlas, sklony k manipulaci. Pokud ale se svým centrem komunikace pracujeme dobře, dokážeme říci, co si přejeme – na rovinu a bez zbytečné slovní vaty. Tahle čakra je vlastně takové ztělesnění první dohody „miř slovem přesně„.

 

pátá čakra

 

Je to jeden velký energetický vír, který se záhy po vybarvení roztočil i v mém životě:) Hodně věcí, které se ve mě držely, se mi podařilo vyjádřit, z čehož mám velkou radost. Jsem tedy zvědavá, co přinese vybarvení mandaly šesté čakry – třetího oka:)

 

Mohlo by vás zajímat:

Diskuze

Napsat komentář

  1. Ve višuddhi čakře je nepřítelem ducha žárlivost,závist, která nám brání v prožití toho, že úspěchy našich bratrů a sester jsou našimi úspěchy, neboť jsme skutečnou částí a součástí každého z nich. Náprava: měla by zde být soutěž mezi tím, kým jsme byli a kým jsme teď a ne mezi sebou navzájem, kéž si konkurujeme v soucitu, v mírnosti, ve sladkosti, v krásném chování. Soupeření by mělo skončit ve sdílení.
    Skauti ve službách lepších zítřků-https://www.davinciprague.cz/clanky/hate-speech-aneb-jak-umlcet-hlas-internetu/

  2. Super super super ! :) To mi připomnělo můj problém, nedokážu moc vyjadřovat své emoce a bolest z toho se mi dostává do krku, tato mandala je krásná a skvělá pro mě, díky ti. Vypadá moc hezky.

  3. Mě to připomíná trochu lidské oko. Taky znám něco podobného v mozaice dlažby na fotce někde u moře, kde uprostřed byl sloup a na něm socha okřídleného ptáka.

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner