Mandala první čakry

Image
Poslední dobou hodně řeším témata, týkající se první čakry – domov, bezpečí, rodina, ukotvení, živel Země v nás. Tento víkend jsem dokonce byla na elementovém workshopu právě k živlu Země. Aby se mi „uzemnění“ přelilo do krve, vybarvila jsem si minulý týden i mandalu zaměřenou právě na kořenovou čakru. Pochází ze série sedmi čakrových mandal od Anetty Pantělejevové, což je velmi nadaná umělkyně z mého rodného Prostějova, věnující se automatické kresbě a tvořící nejen nádherné obrázky k vybarvování, ale i andělskou kresbu na přání. Pokud se vám šablona mandaly líbí, doporučuji se podívat na její facebookové stránky Automatická kresba, kde najdete i další obrázky.
Kořenová čakra, tzv. Muladhára je zodpovědná za náš pevný postoj v realitě a to, jak se zachováme tváří tvář problémům. Pokud je čakra „nabuzená“, tzn. otáčí se příliš rychle, člověk je příliš vázán k materiálnímu světu, není schopen se vzdát hmotných statků, neumí otevřeně ani brát ani dávat. Naopak při pomalém nebo zablokovaném otáčení se vznášíme v oblacích, příliš se vzdalujeme od reality, nejsme schopni řešit každodenní problémy. Špatná funkce první čakry se navenek projevuje změnou váhy – při nabuzení tloustneme, při zpomalení funkce naopak hubneme; dále se objevují potíže s metabolismem, ztráta energie nebo nevyváženost energetických zásob. Barva této čakry je červená.
A právě červenou barvou jsem vybarvila i svoji ukotvující mandalu a nějaký čas už ji mám pověšenou nad stolem, aby na mě její tvary a barvy měly vliv. A pociťuji ho na sobě, z čehož mám velkou radost:) Koneckonců hodně s touto oblastí v současné době pracuji. Poslední týdny jsem byla hodně unavená, nic mě nebavilo, špatně jsem spala, což se mi koncem zimy často stává a právě zaměření se na své spojení s Matkou Zemí mi hodně prospělo.
A pokud vás zajímá více povídání o čakrách, věnuji jim celou rubriku Aura a čakry.

Diskuze

Napsat komentář

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner