Mandala třetí čakry

Image
Pokračuji ve své mandalové krasojízdě po čakrách – dnes je řada na Manipuře, tedy třetí čakře, zvané také čakra solar plexu. Jak už jsem psala u první a u druhé, šablona pochází ze série sedmi čakrových mandal od Anetty Pantělejevové, velmi nadané umělkyně z mého rodného Prostějova, věnující se automatické kresbě a tvořící nejen nádherné obrázky k vybarvování, ale i andělskou kresbu na přání. Pokud se vám šablona mandaly líbí, doporučuji se podívat na její facebookové stránky Automatická kresba, kde najdete i další obrázky.
Čakra solar plexu, Manipura, je velice zajímavá – jedná se o jedno z nejdůležitějších energetických center na těle. Je to koneckonců obsaženo již v názvu tohoto bodu, který se nachází zhruba v místě, kde se hrudní koš rozděluje a tvoří pod hrudní kostí takový trojúhelník. Pokud do tohoto místa dostanete pěstí, bude vás to hodně bolet a možná vám to vyrazí i dech. Solar plexus je totiž nervový pletenec, kterému se někdy přezdívá břišní mozek. Solar plexus znamená v překladu sluneční pleteň, ale slovo sol, slunce, má velmi blízko ke slovu solus, tedy samostatný, samojediný, v češtině známe slovo solitérní nebo sólista. Tento nervový pletenec tedy neodkazuje jen na jakési slunce v duši, na vnitřní energii, ale také na samostatnost, na prosazování své vůle, na to, co jsme a jestli si to dokážeme ve svém životě zhmotnit. A všechno už máme v tom samotné názvu tohoto místa:) Nádhera, že?
Nikoho tedy nejspíš nepřekvapí, že tato čakra pupku, jak se taky někdy nazývá, vibruje žlutě a pomáhá nám přijímat energii a ovlivňuje naši vůli. Problémová funkce třetí čakry se projevuje nedostatkem vlastní vůle, pocitem poražení, strachem z překážek – každý někdy zažil nepříjemný pocit strachu a svírání kolem žaludku. Je-li čakra příliš aktivovaná, chceme, aby vše bylo po našem a vnucujeme svou vůli všem v okolí, objevují se výbuchy vzteku a podrážděnost. Mezi fyzické projevy patří zejména problémy s trávením, žaludeční vředy, žlučové kameny nebo kýla.
Do mandaly, náležející této čakře, jsem tedy pochopitelně vtiskla co nejvíce žluté barvy, aby se jako žlutý sluneční květ plný energie mohla naplno rozhořet pod našim srdcem:) A opět mi ji skener zachytil dost jinak, než fotoaparát.
Mandala třetí čakry solar plexu (skener)
Mandala třetí čakry solar plexu (foťák)
Protože si mandaly čaker vybarvuji postupně, následujě čtvrtá, srdeční čakra, na kterou se už moc těším, protože je to jedna z těch, kterou velmi potřebuji povzbudit – ostatně jako většina lidí:)
Mohlo by vás zajímat:

Diskuze

Napsat komentář

  1. V třetí čakře je nepřítelem ducha nenasytnost, lačnost, která nám brání v naší přirozené velkomyslnosti a zaostřuje naši pozornost na věci

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner