O přivolávacích rituálech – II. Invokace

19.2.2010
V první části povídání o rituálech, díky nimž přivoláváme různé bytosti, jsme si pověděli o evokacích, jaké jsou jejich druhy a k čemu je můžeme využít. Tuto část najdete zde – O přivolávacích rituálech – I. Evokace.
Dnes se zaměříme na invokace, řekneme si, co jsou zač, zda se taky nějak dělí a k čemu slouží a v příští a poslední části, která by se tu měla brzy objevit, se podíváme na místa, odkud k nám povolávané bytosti přicházejí a poodhalíme něco z mechanismů, na jakých to funguje.
Invokace
Předpona E- značí většinou něco venku, zatímco In- znamená uvnitř. Ne, nepředstavujte si vyvolání bytostí vprostřed vašeho břicha, nic tak ošklivého a drastického. Invokace je spojení vaší podstaty s podstatou jiné bytosti – archanděl Michael vám může vlít sílu a odvahu do žil, kupříkladu. Na duchovní úrovni se prostě spojíte s nějakou bytostí, která vám předá část své moudrosti a energie, jako by jí ve vás ždibíček zůstal a koloval vám žilami. Nejlepší přirovnání je, že po invokaci třeba toho Michaela se stáváte jeho hodně, hodně ale opravdu hodně zředěným roztokem:)
I invokace můžeme rozlišit na tři druhy, jako evokace, ale už je nebudeme tak rozebírat, je to totiž to samé, akorát se s těmi bytostmi nechceme potkat, ale chceme je takříkajíc „nasát“. Při prvním stupni invokací se takto spojujeme s bytostmi, které tu od toho jsou, které pomáhat chtějí a o sílu se s námi rozdělují dobrovolně. Sem by patřilo třeba i spojení se stromem, který objímáte v lese a stáváte se na pár chvil jednou bytostí. Prostě je důležité, aby oba zúčastněný (invokující i invokovaný) o vzájemnou interakci stáli.
Pokud jeden z nich (většinou je to invokovaný, jak zajímavé:)) nesouhlasí, nastává druhý stupeň, kdy si člověk tu sílu prostě vezme, opět za pomoci rituálů, symbolů apod. Důležité ale je, že se s pojí jen s podstatou bytosti, nikoli z bytostí samotnou a pořád je tedy jenom roztokem a ne nějakou ultimate mega bytostí.
To by nastalo v případě třetího stupně invokace, které se dá nazvat také posednutím. A ačkoli si stále mnozí mágové myslí, že je to super a že tím získají neomezenou moc, jsou na omylu. Oni tím získají olbřímí mocí obdařeného hostitele, který jim tak akorát zničí tělo, mysl i duši a jediný kdo z toho vyjde vítězně, je invokovaná bytost. Tím se ale my nemusíme zabývat, protože (podobně jako u evokací) takové rituály jsou buď dávno zapomenuté nebo velmi přísně střežené a hlavně jsou tak složité, že vás na ně přejde chuť už ve chvíli, kdy si přečtete potřebné ingredience.
Nejčastější důvody invokace:
– spojení se s podstatou bytosti pro lepší pochopení (to je právě to spojení se se stromem, abychom prožili, jak se cítí on, nebo se můžeme spojit s andělem, abychom poznali boží lásku apod.)
– získání síly, energie, kýžené vlastnosti (od andělů získáváme lásku, odvahu, moudrost, od víl radost, harmonii s přírodou, od různých božstev zase jejich aspekty atp., tohle je snad jasné:))

Diskuze

Napsat komentář

  1. Třetí "stupeň" mi připomíná praktiky Hoo Doo. Není na škodu si tento pojem vygooglovat.. ale zaměřte se především na komentáře, články jsou převážně v "propagačním" provedení.

  2. [6]: to určitě, asi záleží i na způsobu provedení, když něco zvrtáš (jako se stalo mě a Finnovi) pak můžou být následky dost drsné

  3. [4]: Väčšina ľudí čo to skúsi si budú iba namýšľať že sa im niečo podarilo.. a potom môžeš stretnúť človeka ktorý ti odpovie na otázku "prečo s tým prestal" odpoveďou, že sa "niečo stalo". Ľudia radi experimentujú a nepozerajú na možné dôsledky. Aj invokácia niečoho za pozitívnym cieľom je rovnako nebezpečná, ja len toľko :-)

  4. [2]: tak samozřejmě, že to jde i negativně, něco o tom píšu i v článku o evokacích, ale tenhle blog není o černé magii ani o návodech, jak někomu ublížit a pokud to někdo bude chtít vědět, ať si to najde jinde. Ale samozřejmě máš pravdu:)

  5. Ak to tu je, sa ospravedlňujem: Invokácia je jednoduchšia ako evokácia, ale zato riskantnejšia.. :-) (pre mňa zábavnejšia)

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner