Obecná pravidla pro magii

 / 
28.12.2017
základní pravidla pro magii
V následujícím článku se dozvíte, jak postupovat při rituálech, ale i jednoduché magické práci, kde se nacházet, v jakém být rozpoložení a proč je tak důležité to dodržovat. Tato obecná pravidla samozřejmě nejsou nijak závazná, ale mohou vám při vaší magické práci pomoci a ušetřit vás starostí.

 

Základem magie je mysl

Ať už se chcete jen napojit na okolní přírodu a sdílet s ní její klid, sílu a harmonii a nebo chcete stvořit složitý amulet. Ať už budete pracovat s léčivou energií na těle pacienta, praktikovat živlovou magii nebo provádět rituál na přivolání úspěchu, vždy je důležité dodržovat pár pravidel, bez nichž vaše práce snadno může přijít vniveč.
Základem magie je totiž vaše mysl. Je-li něco špatně s myslí, ať už je rozrušená, ospalá nebo roztěkaná, bude něco určitě špatně i s kouzlem, kterému se budete věnovat. Jen tak mimochodem – slovo kouzlo nerada používám a v mých textech ho můžete najít v uvozovkách. Jde o to, že veškeré takzvaně magické schopnosti jsou zcela přirozené, běžné a normální (více viz v tomto článku) a není třeba je nazývat kouzly.
Ale to jen aby vás nezarážely ty uvozovky:) Vraťme se k podstatě článku. Jak jsem již napsala – vaše mysl je základ. Bez soustředění mysli můžete třeba odříkávat prastará slova moci u krví nakresleného pentagramu a bude vám to platné jak mrtvému zimník.

 

Základní užitečná pravidla pro magii

S tím souvisí první část obecných pravidel, která byste měli dodržovat při magické práci. Nedostatečné zaměření na kouzlo může vaše záměry nejen zhatit, ale i úplně překroutit a nadělat ve vašem životě pěknou paseku.
Magické kejkle v žádném případě neprovádějte jste-li:

 

– unavení nebo přímo ospalí
– rozrušení nějakým silným zážitkem nebo ve stresu
– pod tlakem, spěcháte, nestíháte
– pod vlivem silných emocí (jako je zejména smutek, hněv nebo nenávist)
– pod vlivem drog nebo omamných látek (alkohol, THC, halucinogeny…)
– hodně rozhození nemocí, úbytkem energie nebo vás něco bolí natolik, že vás bolest ruší ze soustředění

 

magie

 

Jaké zvolit místo?

Se soustředěním mysli souvisí i místo, na kterém kouzlo provádíte a oděv jaký na sobě máte.
Místo pro magickou práci by mělo vždy být:

 

– vám příjemné a energeticky očištěné (nikdy nic nedělejte na místě kde je podezření na energetické víry, negativní energie, zbytky emoční aktivity nebo dokonce temné bytosti)
– klidné, tiché a měli byste si být jistí, že vás nikdo nemůže vyrušit  (V přírodě se ujistěte, že nemůže přijít náhodný turista. V civilizaci vypněte telefon a klidně i domovní zvonek. Zajistěte si, že vám nikdo nepoleze do místnosti, kde pracujete)
– zajistěte si příjemnou teplotu, aby vás nerušila zima nebo vedro (v přírodě buďte dostatečně oblečení, oděv mějte pohodlný, který netlačí, neškrtí a jinak neobtěžuje)

 

Pokud jsem něco nezmínila a máte dojem, že to ovlivňuje soustředění vaší mysli, nezapomeňte si na to dát pozor stejně, jako na všechno výše zmíněné. Uvědomte si, že soustředění mysli je základ a jedno malé vyrušení vás může úplně rozhodit.

 

Jak se chránit?

Hned na druhém místě za soustředěním mysli považuji za zásadní energetickou ochranu a pojistky proti nepředvídatelným událostem. Mezi užitečné rady patří zejména:

 

 – ve vašem okolí by se neměla nacházet zapnutá elektronika (a to zejména silné elektromagnetické zářiče jako počítač, televize, mobil nebo mikrovlnka)
– zapálená svíčka nebo tekoucí voda v bezprostřední blízkosti je základ – spaluje resp. odvádí negativní energie, očišťuje a ochraňuje
– není-li možné použít ani jedno z výše uvedených, pracujte uvnitř fyzicky stvořeného nebo pomyslného kruhu, který vás chrání před napadením zvenčí a z jeho zánikem zároveň zmizí veškerá stvořená negativní energie
– neprovádějte žádná „kouzla“ v blízkosti lidí nebo věcí, které vám nejsou příjemné, nelíbí se vám, bojíte se jich
 magie

 

Příprava je základ úspěchu

Poslední a neméně důležitý okruh rad se týká přípravy na „kouzlo“ či rituál. Někdy se nedá předem počítat se vším a musíte začít makat „z fleku“, bez rozmyslu a okamžitě. Proto tuto část neberte za závaznou, ale hodí se všechny tyhle rady dodržet, pokud je to alespoň trochu možné:

 

– předem si rozmyslete, co chcete dokázat a jaké prostředky k tomu použijete, není ostuda si napsat postup na papír
– pokud raději pracujete podle intuice spontánně, mějte na paměti alespoň cíl, kterého chcete dosáhnout a neměňte prudce rozhodnutí
– veškeré případné pomůcky si nachystejte tak, abyste je měli po ruce a šmátrání okolo vás nevytrhovalo ze soustředění
– složitější věci je lepší rozdělit na více jednodušších částí, mezi nimiž si chvíli odpočiňte
– nepřepínejte své síly a dělejte jen to, na co stačíte a na co se cítíte
– volte místo a načasování podle druhu „kouzel“ která chcete použít (Něco je lepší dělat v přírodě, něco v klidu snese i městské prostředí. Jsou druhy kouzel, která nejlépe fungují v určitou denní či roční dobu.)

 

A hlavně si pamatujte – magie má takovou moc jako jí dáte. Vše, co vysíláme, se nám vrací, záleží jen na nás, jak silně a co budeme vysílat. Negace zasévá negaci, láska plodí lásku. Destruktivní vibrace přitahují destruktivní, konstruktivní vibrace zase konstruktivní. Záleží na každém z nás, jakou stezku si vybere. Kráčejtepo té své s pokorou a světlem v srdci.
Hodně štěstí při všem, do čeho se pustíte, přeje Lúmenn

Diskuze

Napsat komentář

 1. Post
  Author

  Lenka: dobrý den, mrkněte do rubriky „kouzla“ a „rituály“, tam najdete spoustu návodů na magickou práci :)

 2. Dobrý den, mohu se zeptat jaký „kouzla“ se mohou dělat, na jaké tu narážíte?

 3. Petře. Jednak už to číslo stránek se mi jaksi nezdá. Ale tvoje věta je úplně výstižná. Neříká totiž nic a používá zájmeno to ( musí snad každej vidět). A to právě nedefinuješ.
  Takže si z toho nemůžeme nic vzít. Stránky jsem jen projel pár vět a hned jsem tam našel známé pojmy, ale také nevysvětlené názory autora, které sloučil dohromady podle svého. A předkládá jako fakta.

  Já ani tobě ani jemu neoponuji. Jen ve tvém komentáři chybí obsah a na těch stránkách také chybí obsah, to mě trochu mrzelo, že mi to dá méně než shlédnout nějaký jiný třeba i alternativní dokument o dějinách, symbolice vnitřním a vnějším vesmíru, či povaze bytostí. V tak složité tématice nelze hovořit bez vysvětlení pojmů, názorů a jednotlivých témat, která jsou propojena do souvislostí a “ souvislostí“.

  Autor zapomněl tématiku více větvit a sdělit, prč si co konkrétně máme myslet. Nebo raději, ať nás nechá studovat samostatně a doloží raději strukturu materiálů ze kterých čerpal jednotlivé položky propojovaných informací a proč je zapojil právě do takového labyrintu.
  Nejde přednášet stylem: Můj fakt A plus můj fakt B, krát jenom a jenom můj koeficient, který vám neprozradím, se rovná Y. A to mínus gamma krát delta , kde delta je neznámá.
  A pak k tomu honem přičtu proměnnou, která bude podle mé nálady.
  Těch věcí je plný internet. Já ty názory samostatně studuju už hezkou řádku let s různými lidmi v osobních rozhovorech, na přednáškách, na videjích, na konferencích, v diskusních kruzích mezi fyzickými lidmi , ne online. Čtu písemnosti, sleduji dokumenty. Člověk si to musí skládat sám. Bohužel ideálně srovnané stránky jsem nenašel. To je velmi pracné a nikdo se do toho nedává.

  Přitom je potřeba, aby existovaly rozsáhlé přehledné databáze, kde bude každý poznatek ohledatelný s inteligentním vyhledáváním a přehlednou sadou zdrojů. Ideální to asi nebude, ale už se takové databáze dělat dají. Usnadní to studium témat a jejich dosazení do kontextu časového kontinua dějin a dosavadních nálezů jednotlivých badatelů, archivů a přehledných informačních zdrojů. Nebudu ti určovat , co si myslet. Škoda, že nevím, co jsi chtěl říci a jestli se někdy objevíš.

 4. Post
  Author

  Markéta: magie nefunguje jako generátor přání. To, co se nám v životě děje, je často odrazem našich myšlenek a právě práce s našimi vlastními myšlenkami je základem magie. Ovládáme-li své myšlenky, ovládáme svůj život.

 5. A co když si budu přát třeba, aby se mi něco nesplnilo. A to se mi jako splní proti mojí vůli? Chci vyhnat z hlavy špatný myšlenky, jsou jako takový pocit, když je člověk třeba vášnivý kuřák a nemá možnost několik hodin kouřit a má takový abstineční ,,pocity“? To mi kouzlo na zapuzení zlých myšlenek splní, že tu špatnou myšlenku, že z ní udělá dobrou a splní se mi to?

 6. Tak to zní dosti zrale. Na leckterých místech se dočtou lidé milion domněnek o magičnu a ono je to tak prosté. Ano, jsou to naše myšlenky a nafouklá bublina o tak zvané magii vlastně neexistuje. Všechno jsou to naše myšlenky, kterým dáváme větší sílu soustředěním, způsobem jejich aplikace, nebo spuštění či aktivace.
  Rituály na posílení uskutečnění něčeho dělá úplně každý, jen si to více nebo méně uvědomuje. I samotné ranní vstávání s postele je takový opakovaný rituál. Co za ten den uděláme, to se uskuteční. Když s postele nevylezem, tak neuděláme lautr skoro nic.
  Každý si vypracuje nějaký způsob, jak pracovat se svou myslí a hospodaří s energiemi v těle a mysli, a na tom staví. Co vysíláme, to všude možně „rezonuje“ anebo se odráží. Jako když voláme do lesa a ty ozvěny dělají svoje. Třeba zavolám : „Poletíme na luka až kukačka zakuká“.
  A sedumkrát se to z lesů a kopců zopakuje a má to sílu.

 7. Pingback: Rituál na splnění přání - Angelum Lucis

 8. [6]:  fungovat to může, ale zbytečně tím sílu rituálů a kouzel oslabuješ, když elektronika, tak jedině vypnutá

 9. a kdyz budu u pocitace jako v blizkosti a pod elektroniky mohl bych udělat kruh ze svicek tak by to  mohlo fungovat ne

 10. Před chvílí si vzpomenu na knížku s názvem: Pozor na to co si přeješ a teď ty komentáře, to by mě zajímalo co to znamení znamená.

 11. [2]: podobně to napsal i Lukáš, rituálem nazývám nějaký naučený složitější postup, zatímco "kouzlo" je něco, co vykonám během chvilky. Bohužel výstižnější slovo mě nenapadá:)

 12. [2]: Zdravím. Kouzla nemusí být vždy "ritály". Jestliže se jedná o magii okamžitého účinku, tak vlastně se nejedná o rituál jako takový. Je to okamžité působení vůle na sebe či své okolí. Ritál je většinou spíš takový zdlouhavější a především nemá okamžitý účinek na hmotu nebo něco jiného.

 13. Velmi pěkný článek. Dodal bych pouze to ,co vždycky říká Lady Rovena : "Při čarování si dobře rozmysleme ,co vlastně chceme ,abychom pak nebyli nepříjemně překvapeni." Jinak bych podepsal každé slovo. ;-)

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner