Očista domu od negativních energií

30.10.2018
Image

Nedávno jsem radila kamarádce ohledně očisty jejího domova od nánosů negativních energií z minulosti a uvědomila jsem si, že podobný návod na očistu bytu či domu na mém webu zatím chybí. Tak tady vám jej přináším.

Očistný rituál bychom měli provádět vždy za ubývajícího měsíce. Ideální dobou pro očistu je také svátek Samhain (který připadá na 31.října). Pro ženy je vhodnou dobou k tomuto rituálu období menstruace.

Vyberte si pro očistu den, kdy se cítíte dobře. Více doporučení ohledně magické práce naleznete v článku Obecná pravidla pro magii.

 

Proč čistíme?

Když pozorujete, že se u sebe doma necítíte příjemně, je možné, že se ve vašem domově usídlily negativní energie či bytosti.

Některé příznaky přítomnosti negativní energie ve vašem domově:

 • v některých místnostech cítíte chlad a je těžší je vytopit
 • špatně spíte, zdají se vám noční můry
 • máte někdy dojem, jako by vás někdo pozoroval, i když jste doma sami
 • občas vám z nevysvětlitelného důvodu přeběhne mráz po zádech
 • občas pozorujete na okraji zorného pole stín či pohyb, ale při přímém pohledu tam nic není
 • cítíte nevysvětlitelnou nervozitu, strach
 • obecně se doma necítíte dobře a bezpečně
 • trpíte častými zdravotními problémy, ale nedaří se najít fyziologickou příčinu (zejm. bolesti hlavy, dýchací obtíže, alergie, bolesti břicha, nadměrná únava apod.)
 • vaše kočka (kočky jsou na energie velmi citlivé) někdy bezdůvodně mňouká nebo upřeně zírá na určité místo

Pozorujete-li na sobě obdobné příznaky, určitě je vhodný čas na očistu.

očista domu

 

Co čistíme?

Možná se ptáte, co jsou vlastně zač ty negativní energie? A odkud se berou? Pojem negativní energie vlastně není úplně přesný, neboť energie je jen jedna a nemá žádný náboj. Tento pojem ale pro zjednodušení používáme pro místa a jevy, které jsou takzvaně destruktivní, což znamená, že nám naši životní energii odebírají.

Příčiny přítomnosti negativní energie či bytostí:

 • pobyt dlouhodobě nemocné osoby
 • delší pobyt osamělého člověka (často byty po starých lidech)
 • smrt (zejm. násilná nebo nepřirozená)
 • časté hádky nebo dokonce násilí
 • pobyt člověka s psychickými problémy
 • jakákoli tragická nebo silně nepříjemná událost
 • nepodařené experimenty s magií a okultismem

Pokud víte o tom, že se v místě vašeho bydliště odehrála jakákoli z výše zmíněných událostí, rozhodně jej vyčistěte. Ideální je očista ještě před tím, než se do domu nastěhujete.

Pravidelnou očistu našeho domova bychom pak měli provádět zhruba jednou ročně. V domě či bytu se vždy ukládají energie jeho obyvatel. A to jak ty pozitivní, tak energetická rezidua z hádek, krizí, nemocí, smutku a podobně.

očista domu

 

Očista domu od negativních energií – jak na to?

Jak jsem psala výše, vždy čistíme při ubývajícím měsíci. K očistě budete potřebovat sušenou šalvěj, ať již v podobě drcených lístků nebo speciálně upravenou jako vykuřovací svazek. V podobných návodech se doporučuje šalvěj bílá, ale naše domácí šalvěj lékařská má zcela totožné účinky. Máte-li šalvějové lístky, budete potřebovat ještě nějakou nádobku, v níž můžete lístky pálit.

Při očistě otevřete všechna okna v domě nebo alespoň vždy v té místnosti, kterou čistíte. Nikdy neočišťujte místnost, v níž jsou zavřená okna a dveře! Negativní energie nemají kam uniknout.

Zapalte šalvějové lístky a pak opatrně sfoukněte oheň, aby bylina jen doutnala a vycházel z ní očistný vonný kouř. Začněte v místnosti domu či bytu, kde trávíte nejvíce času, typicky to bývá obývací pokoj.

S nádobkou nebo vykuřovacím svazkem třikrát obejděte místnost proti směru hodinových ručiček, tedy zprava doleva. Tento směr, levotočivý, je očistný.

Při každém opsání kruhu proneste: „Vše zlé odchází pryč. Můj domov je bezpečný a čistý.

Při očistě projděte všechny místnosti v domě a to včetně toalety, spíže a podobně. Je-li to možné, obcházejte jednotlivé místnosti také levotočivě.

Na závěr se vraťte do místnosti, kterou jste čistili jako první. Naposledy ji obejděte a tentokrát proneste: „Vše zlé je pryč. Můj domov je bezpečný a čistý. Tak jest. Tak jest. Tak jest.“ Poté uhaste šalvěj a zbylé lístečky zakopejte do země nebo pusťte po vodě (v pořádku je i spláchnutí to záchodu – jsme moderní čarodějnice, ne?:))

sada očista

Sada na provedení očistného rituálu – snítka šalvěje, bílá svíčka na dočištění prostoru po vykuřování a křišťály na následnou ochranu. Sadu pořídíte na mém e-shopu.

Několik tipů na závěr

 • pokud máte pocit, že očista nezabrala, zopakujte ji při dalším ubývajícím měsíci
 • po očistě si domů pořiďte ochranné předměty, například skoryl nebo křišťál
 • po očistném rituálu se důkladně vykoupejte nebo vysprchujte
 • nevíte-li si rady a potřebovali byste pomoct, ozvěte se mi na poradna@angelumlucis.cz, ráda vám poradím

Diskuze

Napsat komentář

 1. Jako rychlá očista je výborné pořádně vyvětrat. Poslední dobou už to dělám automaticky po hádce nebo nějaké nepříjemnosti, aby ta momentální špatná energie mohla vyvanout ven a atmosféra se rychleji vyčistila.

 2. Pro doplnění, lepší vzdoušek a atmosféru může taky udělat olibanum, mirha. Prodávají se zrníčka pryskyřice. Vonné olejíčky z bylin. Přicházet domů, nebo do místnosti , kde pobýváte, dobře naladěni z venku. Nejlépe provoněni lesoparkem. Pokud vzduch není dost dobrý po všech vykuřovadlech, nebo vonítkách a svíčičkách, tak zabere upravit prostředí , jako by jste byli alergici, i kdybyste se jimi necítili být. Potahy, závěsy, koberce minimalizovat, nebo nemít.
  Případně takové materiály, které se dobře perou, čistí.
  Zbavit se toho nábytku, ve kterém jsou zastaralé pryskyřice, například s přídavkem formaldehydu, nevhodné nátěry. Staré papíry, které nejsou ve vhodných obalech. Nebo mít raději archivní místo.
  To jsme trochu odbočili, od té duchovní, duševní atmosféry místa, kde může být “ emoční temný oblak“ po nějaké silné události, jak to někteří parapsychologové podobně nazývají.

  Ale není to zbytečné, protože lidé mají přednostně ty nedobré pocity, když jsou unaveni, když místnost sama o sobě nemá čerstvý vzduch a dojem čistého, upraveného a nepatrně provoněného místa. A také mají lidé ty pocity, když mají nedostatek minerálů, jsou dehydrovaní, nebo oslabení tím, že na ně leze nějaká nemoc. A když je inverze počasí, tak když nejste v horách, tak se ten oblak páry z kanálů nese a to pak tyhle pomůcky a úprava ovzduší je první pomoc. Všeho přiměřeně, už jsem viděl vykuřování, že jsem neviděl přes čoud. Pak někdo říkal, ach sorry, my jsme se zakecali a ona ta pryskyřice doutná trochu víc, tak honem s misečkou čmoudící pryskyřice ven. Čmoudící tyčinky nejsou špatné, ale taky se toho člověk přejí a některé nemají moc dobrou vůni a astmatici se toho přehltají velmi rychle. Takže vybírat s velkým citem ke zdraví. Má to pomáhat přivonět , nachytat částice, které nemají poletovat a ne přečadit. Takový malý exorcismus je myslet na něco příjemného a dobrého a na to se soustředit, nejlépe celou myslí, fantazií a pokud to jde, tak i činností. Třeba něco příjemně nenamáhavě tvořit. Nebo brnkat na struny.

  Lidé zápasící právě s atakem nějaké choroby se nemohou snadno dostatečně uvolnit a mít pocit odpočinku. Atmosféra dobré nálady a odpočinku velice napomáhá.
  Příjemná odpočinková hudba může i povzbudit a pak se ponořit do ticha nasyceni příjemným působením toho prostředí, které jsme si připravili. Příště si snad povíme o větrání rekuperací.

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner