Očistný rituál

20.9.2019
rituál odpuštění

Tak jako naše fyzické tělo potřebuje čas od času umýt, i naše energetické tělo si občas žádá důkladnou očistu. Do našeho energetického pole neustále přicházejí emoce druhých lidí, lepí se na nás různá astrální drobotina, energie míst, jimiž procházíme či věcí, jimiž jsme obklopeni. Nosíme si však s sebou i naše vlastní smutky a strachy, úzkosti a bolístky všedního dne. To všechno je třeba občas spláchnout. Protože všechno, co si ve svém poli nosíme, nás také ovlivňuje. A jako si myjeme ruce, abychom je zbavili bakterií, které mohou způsobovat nemoci, musíme si „umýt“ i své energetické tělo, protože i nahromaděný stres a emoce nám mohou způsobit mnoho trápení. Pomoci vám s tím může tento očistný rituál.

 

Očistný rituál – k čemu je dobrý?

 • zbavíte se při něm emočního a energetického nánosu ve svém poli
 • pomáhá zbavit se stresu, napětí, strachu a smutku
 • uvolňuje potlačené emoce, navrací energetickou rovnováhu

očista

 

Očistný rituál – kdy ho provádět?

Zatímco ruce si myjeme několikrát denně, energetickou očistu nepotřebujeme tak často. Můžeme ji ovšem v malém rozsahu včlenit do našeho každodenního života a spojit ji právě s tím mytím rukou. Jak na to píšu v článku Očista při mytí rukou ze série Každodenní duchovno.

Vraťme se ale k velkému očistnému rituálu, o kterém budu psát. Ten provádějte tehdy, kdy cítíte, že ho potřebujete. Pro někoho bude stačit třeba jen jednou ročně, někdo jiný si z toho vytvoří pravidelnou každotýdenní záležitost. Spoléhejte se v tomto na svou intuici. Rituál však provádějte vždy za ubývajícího měsíce nebo o novu.

očista domu

 

Co budete potřebovat?

 • vanu s teplou vodou (můžete do ní kápnout éterický olej pro očistu, například borovici, levanduli, mátu nebo kadidlo)
 • sůl (můžete nějakou voňavou koupelovou, ale stačí i obyčejná kuchyňská)
 • snítku šalvěje (Může být i jiná čerstvá bylina, třeba máta nebo rozmarýn. Jste alergici? Pak s bylinkami opatrně. Můžete místo nich použít třeba kousek citronu nebo pomeranče. Máte-li skutečně citlivou kůži, použijte bavlněné nebo lněné pláténko či přírodní(!) mycí houbu.)
 • 3 křišťály (běžné velikosti, třeba tyto)
 • bílou svíciočistný rituál

Očistný rituál – jak na to?

Důležitý je naprostý klid a dostatek času. Vyčlěnte si tedy na rituál alespoň hodinku, kdy budete doma sami, nejlépe večer. Nezapomeňte ani na to, co stále připomínám, tedy Obecná pravidla pro magickou práci.

Do napuštěné vany vmíchejte éterické oleje a lžíci soli. Zapalte bílou svíci. Můžete jich rozžehnout i více – vždy ale dbejte na lichý počet. Nakonec do vody vložte křišťály. Můžete si také pustit nějakou příjemnou hudbu – mě naposledy u rituálu provázela tahle píseň.

 

Zhasněte světlo v koupelně a zůstaňte jen ve světle svíček. Pomalu se svlékněte a vstupte do lázně. Dopřejte si čas, nespěchejte. Nechejte vodu, ať obejme vaše tělo. Spočiňte v ní, nechejte se jí laskat a konejšit. Užívejte si pocit klidu a bezpečí.

Až se zrelaxujete, pomalu začněte s očistou. Použijte kosmetické přípravky, na které jste zvyklí. Do dlaně si dejte oblíbené mýdlo nebo sprchový gel a k tomu rozemněte několik lístků čerstvých bylin (nemůžete-li použít byliny, pak mycí prostředek naneste na pláténko či houbu – viz výše).

Bylinami a mýdlem začněte pomalounku omývat celé vaše tělo. Začněte vlasy a pokožkou hlavy – pořádně ji masírujte a užijte si každý dotek. Postupně pokračujte níže po těle, namydlete ramena, paže, ruce, prsa, břicho, záda, hýždě i nohy až ke konečkům prstů. Při mydlení vnímejte vůni bylin a jejich dotek na kůži. Představujte si, jak z vás odchází všechno nečisté. Všechno, co již nechcete a nepotřebujete odevzdávejte bylinám.

Až se namydlíte, začněte se pomalounku od konečků prstů zbavovat mýdlové pěny a zakončete očistu u vlasů. Znovu prožívejte pocit očištění. Zhluboka se nadechujte nosem a vydechujte ústy. Můžete si úlevně povzdechnout. Můžete se rozplakat, zakřičet si, hrdelně mručet – cokoli budete cítit. Všechny pocity prožijte – a pak je odevzdejte vodě. Bylinám. Kamenům. Všechno ze sebe spláchněte a vnímejte pocit úlevy.

začínáme meditovat

 

Zakončení rituálu

S hlubokými výdechy odevzdejte vše, co vás tíží, vodě, bylinám a kamenům. Poděkujte jim od srdce za jejich pomoc s očistou. Můžete poděkovat také světelným bytostem, andělům, božstvům, která uctíváte – tak jak to budete cítit.

Nakonec vypusťte vanu – použijte sítko, do kterého vložte křišťály a nechejte v něm zachytit také všechny byliny, které jste použili při koupeli. Pozorujte, jak spolu s vodou mizí v odtoku i vaše trápení, tíha, smutek či strach.

Než vylezete z vany, opláchněte si ještě důkladně celé tělo studenou vodou – tentokrát zase začněte od vlasů a pokračujte až ke konečkům prstů. Toto je velmi důležitá součást rituálu, kterou v žádném případě nevynechávejte. Je třeba ze sebe smýt veškerou vodu, v níž ulpěla energie, které se chcete zbavit. A proč studená voda? Zatímco teplá voda při koupeli otevřela vaše póry, studená je opět uzavírá. Totéž platí i o vašem energetickém poli.

rituál odpuštění

Kameny a byliny (a případně také pláténko či houbu), které jste použili při rituálu, zachytily nechtěné energie a je třeba se s nimi rozloučit. Ideálně je darujte zemi, která si s tím poradí – zakopejte je do hlíny v zahradě nebo parku. Můžete je také vhodit do řeky, máte-li to k nějaké blízko. Proto je potřeba, abyste využívali jen přírodní materiály.

Nemáte-li možnost použité předměty nechat zemi nebo vodě, můžete je vyhodit do popelnice – ale použít přírodní cestu je jednoznačně lepší.

Kéž vám rituál z mé čarodějné kuchyně pomůže k očistě u uvolnění. S láskou Lúmenn

Mohlo by vás zajímat:
křišťály pro rituální použití
ochranný amulet
ochranný amulet na míru

Diskuze

Napsat komentář

 1. mirek:
  Je to i psychologická technika, představovat si, jak problém odchází. Je potřeba si představit, jak odchází a mizí, ne jak je stále přítomen , nebo se dokonce vrací.
  Není to totéž, jako když někteří jakože brojí proti násilí, ale namísto toho, aby jen zanechali zmíňku , informaci, případně odkaz s upozorněním, na obsah, tak nakonec pořád hovoří o násilí. Pořád vyhledávají násilí a pořád to násilí cpou před oči ostatním, aby všechny podprahově vtáhli do života násilí. Pak ještě třeba klábosí o síle podprahových dat a programování mysli. Taková lidé už mají mnoho co společného s idiocií.
  Dělají opak toho, než chtějí. Je potřeba vést sebe i ostatní k lepšímu a pokud se děje něco někde, co nechceme, umět to správně zmínit , aby to vymizelo a ne se zesílilo a šířilo.
  Tvořme lepší svět. Pomáhejme si vyškrábat se do lepšího.

 2. “ Pozorujte, jak spolu s vodou mizí v odtoku i vaše trápení, tíha, smutek či strach.“ tak jestli to někdo fakt pozoruje, tak to znovu oči nasají. ale kdo chce kam, má to mít.

 3. mirek: Nekupuj si nic, ani pastu na zuby. To byl vtip. Samozřejmě, že vše jde z našeho nitra ven.
  Ale vnější vlivy jsou a my jim lecos nedovolíme, ale na všechno každný z nás sám nestačí a pak si pomáháme. Žijeme v tomto světě a ten už je takový, že má vliv a my na něj. Snažíme se dělat, co nám prospívá, každý jak umí a jak se naučí, a z toho pak je míra, jak jen může, jak se zadaří dokázat. Ryby jsou šťastné, aspoň to dávají najevo. Hodně je to vidět na delfínech. Ale když jsou ryby otrávené nedobrou, znečištěnou vodou, pak šťastné být nemohou.
  Co je bezduchý rituál, to ví jen mirek. Jen on ví, jak to myslel. Já nevím.
  Rituál jsou slova, pohyby, úkony. Dělá je každý bez ohledu na to, zda ví, nebo neví, že je dělá. Teď jde jen o to, jestli dělá někdo nějaký cílený a s jakým úmyslem, záměrem a zda na to volá na pomoc dobré nebo špatné pomocníky, nebo zkrátka ukládá do svého podvědomí úkoly a napojuje svoji mysl k cíli, který realizuje. A podvědomí pak pomáhá, jakoby nějaká běžící aplikace v pozadí, k naplnění vašich cílů.
  Každý má svoji zkušenost , ověřenou znalostmi jiných lidí a skutečnostmi kolem, které vnímá všemi smysly a schopnostmi rozpoznávání.
  Očista a posílení prospívající energií , jak je zrovna potřeba, to je jedním z kroků na cestě.
  Posílení oblasti šišinky, temene hlavy, hrudi , břicha, pánve, končetin, chodidel.
  Ovládání svého snění a bdění. Všechno to dává člověku další možnosti.
  Dávám si studenou, horkou sprchu, dávám si mražené ledy. Horké i vlažné bublinkové koupele. Nejraději bych si vybudoval pořádné domácí lázně. Asi to udělám. Lecos materiálu je na to k dostání, když se najde možnost udělat tuning v koupelně, bude to ještě lepší balada.

 4. lidé si stále myslí, že za všechno neštěstí může vnější okolí, a při tom jsme to my sami, co si nejvíce škodíme. na tom je založen, mimo jiné i byznys, který přesvědčuje, že zakoupením čehokoliv z vnějšku se zbavíme příčiny. a příčina je, překvapivě, vždy v nás. vnější vlivy nemohou škodit vnitřnímu, pokud jim to nedovolíme. proto žádná očista nebude účinná, dokud nebudeme žít v souladu s řádem. všechno podléhá řádu vzniku, trvání a zániku. to je zákon pohybu, relativita. proto tak kvete obchod se zdravím, léčením, se štěstím. dokud naše pozornost nepůjde za duchem, kterého má každý v sobě, pak i tělo psychické a fyzické v pořádku nebude. nemá smysl se obracet stále k následku, když nejsme dříve sjednoceni se svým duchem. a jedině, a pouze sjednocení se svým duchem umožňuje sjednotit se s tím vnějším, absolutním. nad absolutním duchem už nic není, proto absolutní duch nemůže mít žádnou pokoru. ale my, lidé, se té pokoře musíme učit, protože bez pokory nás to svádí vymyslet ještě něco dokonalejšího, jenže k tomu již nelze nic přidávat ani ubírat, dokonalost nelze měnit. jediná cesta je učit se od něj tam kde je, ne tam kde není. a čakry jsou naším duchovním tělem. pokud budeme znát kvality čaker, budeme znát „sebe“. až pak bude mnohost v jednotě, a jednota v mnohosti. čili monoteisté i polyteisté mají pravdu jen v případě, že se sjednotí. dříve ne. a bez probuzení vnitřního ducha v sobě se nikdo nehne z místa. ryby už by dávno byly šťastné, protože celý život jsou v moři, a vidíte, evoluce tomu chtěla, aby život povstal z moře, ale nezůstala jen u ryb…?

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner