Vilidoupatko.cz

3.8.2022
Image

Copak je to za podivný název článku, říkáte si možná. Webová adresa? V titulku je však zcela záměrně – a to proto, že se již příští měsíc právě na tuto doménu přesune veškeré mé online působení. A já se na tu změnu neskutečně těším :)

Posel světla

Můj projekt Posel světla (dnes fungující na doméně angelumlucis.cz – což je latinsky „posel světla“) vznikl v roce 2009 – tedy před neuvěřitelnými třinácti lety. Tehdy jsem byla devatenáctileté pískle, jenž se teprve rozkoukávalo ve světě magie a ezoteriky a můj nový web o tomto tématu vznikl na dnes již bohůmžel zaniklém serveru blog.cz. Tehdy jsem hltala veškeré nové informace o všem, co se týkalo spirituálna, a byla jsem celá divá předávat je dál. A také jsem na to, jako člověk studující měla móóře času a spoustu energie nadšeného mládí :)

Tehdy jsem si dala za cíl, vytvořit klidné místo ve vodách internetu, kde nebudu referovat o žádných náročných tématech, žádné naštvání na současný svět. K tomu jsem měla můj druhý, osobní blog. Ovšem ten se po mnoha a mnoha letech tvoření vyčerpal a mě zbyl jen jediný aktivní blog, na nějž, jak je vidno z frekvence přibývajících článků, bohůmžel nemám příliš času ani chuti do psaní.

Těsné mantinely

Jak roky běžely, škatulka posla světla mi totiž začíná být trošinku těsná. Ne, že bych plánovala sejít z cesty, kterou jsem si vytyčila už jako malá holka a ve svých jedenácti ji i stvrdila skautským slibem – „sloužit nejvyšší Pravdě a Lásce věrně v každé době“. Zní to trochu pateticky, takže jednoduše v lidštině – snažit se dělat svět lepším místem, konstruktivně zářit kolem sebe a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí šířit světlo a lásku mezi lidi.

Jenomže, jak asi všichni víme, svět není sluníčkové a jednorožcové místo. Nemůžeme jen tak vystoupat na obláček a tvářit se, že se nás netýká nic z normálního světa, jenž je sinusoidou vzletů a pádů, k němuž občas patří i slzy, bolest, vztek nebo frustrace (píšu o tom třeba v článku Konstruktivní, až to bolí).

A já si poslední roky uvědomovala, že své psaní zatěžuju čím dál silnější autocenzurou, že vybírám jen témata, která jsou „vhodná“ – tedy sluníčková, nekonfliktní a neprovokativní. A to mi rozhodně nikdy nebylo vlastní. Naopak. Nikdy jsem se nebála vyčnívat z davu, provokovat a nebát se mít jiné názory, než většina (a také o nich nahlas hovořit či psát). Jenomže uhlazená svítivá energie tuhle mou stránku odsunula do pozadí.

Světlo a stín

Krom toho jsem také opustila „andělíčkaření“ (jak tomu z legrace říkají mí přátelé pohani :D ) a dala se zase zpátky směrem, jímž jsem na cestu magie a spirituality vstoupila – tedy cestou přírodní magie, té, co je spjatá s Matkou Zemí a starobylými silami, které sídlí v každém stéble trávy, v každém kopci, říčce i kameni.

Je krásné pořád jen pozitivně hopkat po kvetoucí louce v bílých kalhotách jako v reklamách na tampóny, ale mě nikdy extrémy moc nešly. Vždycky jsem stála tak nějak uprostřed, spojovala nespojitelné, rozkročená mezi různými, zdánlivě neslučitelnými světy jako most.

A tak, když jsem loni otevřela svůj prostor Vílí doupátko, došlo mi, že právě energie víl, přírodních bytostí a krajiny, je už mnoho let bližší mému srdci, než cokoli jiného. A tuhle energii, která je místy divoká, nespoutaná, trošinku drzá a rozhodopádně nečernobílá, potřebuji implementovat i do prostoru, který tvořím ve světě virtuálním.

Nu a v neposlední řadě teď tak trochu sedím jedním zadkem na dvou židlích – e-shop a blog pod jednou značkou, obchod a prostor pro setkávání pod druhou. A je načase to sloučit do jednoho.

Vílí doupátko

Za poslední rok jsem shodila spoustu tíže, kterou jsem si nesla v sobě, odvážila se spousty nových věcí a vykročila na spoustu dobrodružných neznámých stezek. A další dobrodružství mě ještě čekají.

A tak po třinácti letech opouštím název i doménu, které stály na začátku mého působení ve spirituálním blogování. A s ním i energii, kterou s sebou nese, kterou s láskou nechávám minulosti a děkuji jí za to, že mě třináct let provázela, formovala a učila. Cítím, že je to krok správným směrem, směrem k větší volnosti, autenticitě a svobodě.

Protože tohle jsem já – spíš divoženka, než víla; spíš buřič a rebel, než jen zahloubaný snílek; spíš bosorka, než něžná čarodějka vonící po myrtě a kadidlu. Díky za těch 13 let pod názvem a doménou, které byly mou nedílnou součástí. A těším se na další dlouhé roky pod novou značkou a novou energií.

Co to bude znamenat v praxi?

Změna se týká nejen blogu, ale také e-shopu a sociálních sítí.

Pro vás, jako čtenáře, sledující a zákazníky, to znamená následující:

 • během září vás čeká zbrusu nový nádherný design od mé webařky Káji, založený (mimo jiné) i na úžasných fotkách, jež vás provází i tímto článkem, od fotografky Dany
 • veškeré url adresy se samy změní na novou doménu vilidoupatko.cz – máte-li blog uložený v záložkách nebo na něj odkazujete na svém webu, nebojte, budete automaticky přesměrováni na novou doménu
 • facebooková stránka Angelum Lucis – Posel světla bude zcela zrušena – pokud ji sledujete, je čas přejít na FB stránku Vílí doupátko
 • totéž čeká i instagramový profil angelumlucis_cz – i tam ho nahradí Vílí doupátko
 • z blogu zmizelo několik desítek neaktuálních článků – staré výklady, roky staré „novinky“ a pár dnes již překonaných postupů; u spousty článků také pracuji na revizi, aktualizaci a vylepšení :)

Tak co, těšíte se? Já moc! Tak brzy na viděnou ve internetovém vílím doupátku! :)

A nebo rovnou naživo – na festivalu přírodní magie a spirituality Vílí kruhy. Už 3.září na Barbarské osadě :)

vílí kruhy

 

Diskuze

Napsat komentář

 1. TENTO BLOG PÍŠE PODVODNICE CO TRPÍ SCHIZOFRENIÍ, VŠECHNO JSOU TO VÝMYSLY A LŽI! POZOR JE NEBEZPEČNÁ PSYCHOPATICKÁ !!!

  https://lumenn.estran
  ky.cz/img/original/1/lumenn-nahota-satanismus.png

 2. TADY LÚMENN SCHIZOFRENIČKA VYSTRKUJE SVOJE HNUSNÝ CECKY PROTOŽE JE BLBÁ A NIC JINÉHO NEŽ LHAT A SMRDĚT SE SVOU STAROU PÍČOU NEUMÍ! JE TO PODVODNICE A LHÁŘKA!!

  https://lumenn.estrank
  y.cz/clanky/pravda-o-lumenn/jak-sla-lumenn-za-evu–bez-obleceni-.html

 3. Na Lúmenn pozor! Vloni jsem si u ní objednal výklad a na dálku mě proklela, měl jsem šílené problémy! Dávejte si na ni pozor a vůbec se k ní nepřibližujte ať nezná vaše jméno! Je nebezpečná! Tady je o ní pravda! Odevšad to maže protože je to skutečnost!

  https://lumenn-petra-herajtova-pravda.bl
  og
spot.com/2022/04/lumenn-petra-herajtova-schizofrenia.html

 4. Tak je videt, ze trollove se toho zesmesnovani sebe sama nevzdali. Ocividne blog kazdy den kontrolovali, dokud se komentare znovu neotevrou, no tomu rikam posedlost a doporucovala bych spis navstevu psychologa vam. At uz jsi ovecka od tm nebo alue(ano, skutecne jsi jen mainstreamova ovce, velice jednoduchy a ovlivnitelny clovek, je mi te vlastne i lito) je to fakt nechutny a vesmir ti to vrati i s urokama, toho se nemusis vuubec bat<3

 5. Ještě se pořádně koukám na tvé fotky a opravdu ti to sluší, a vypadáš sympaticky. Ty k lesu patříš, jakoby ve tvý duši byl nějaký lesní „skřítek“, nebo něco takového.
  Tak si to všechno i s přestavbou nového blogu užívej.

 6. Seš hnusná i s photoshopem. Když posypeš hovno třpytkama stejně furt smrdí. Napleť si radši druhej svetr v blázinci bude letos chladno.

 7. Ahoj Lúmenn, já moc nechápu, když teda „sloužíš nejvyšší pravdě“, neměla bys „krást“, „kopírovat“ způsoby psaní, které nepochází od tebe a nejsou tvoje. Tady si vlastně hodně protiřečíš. Je to spíš hra na někoho jiného a to má k pravdě hodně daleko.
  Posel světla mně bude chybět, na jiný název si nezvyknu, už to není ono.
  Je to ale tvoje přání, tak ať ti to všechno dobře dopadne. Držím palce.

 8. „snažit se dělat svět lepším místem“ je omyl a problém, táhnoucí se napříč dějinami. klasický komoušský nebo socanský model, tedy model za hranicemi sil jingu. další problém je za hranicemi jangového principu. obojí vyhlašují celek nebo říše ještě před tím, než skutečně nastanou a pak ve jménu celku začínají šlapat po jednotlivcích. jak už mnohým trochu docvaklo, že zdravý celek mohou vytvořit pouze zdraví jednotlivci. obracet tento zákon nikdy nefungovalo a fungovat nemůže. rovnováhu určují hranice jing a jang, a jejich překračování se nikomu nevyplácelo. nejdříve tedy musíme napravit sebe, jinak nemůžeme dělat svět lepším místem, neb to vyvolává další zmatky.

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner