Základy magie živlů – I. Práce s energií

6.9.2017
práce s energií
Ještě než začneme pracovat s živly je dobré si uvědomit, co je který živel zač, jak moc k němu máme blízko, co vše mu můžeme nabídnout a v neposlední řadě co vše od něj očekáváme. Pomoci s rozhodováním by vám mohly následující články: Čtyři základní živly a Živly a jejich interakce, kde se o živlech obecně dozvíte něco víc.
Pokud ale máte vybráno do práce s kterým živlem byste se vrhli nejraději a zhruba tušíte, co od toho můžete očekávat, můžete se pustit do jednotlivých cvičení. Ještě před samotnou prací s jednotlivými živly je však dobré seznámit se s pár základními pravidly a dovednostmi a od toho tu je tento článek.

 

Živly a energie

 

Práce s živly patří k základním magickým disciplínám. Nepředstavujte si ale hned vrhání ohnivých koulí a ovládání počasí. Základem práce s živly je jejich ovládání a vyrovnávání uvnitř našeho těla. Až potom můžeme začít pracovat s živly v přírodě.
Je také nutné si uvědomit, že každý živel je v prvé řadě tvořen z energie. Ať už je to silně dynamický vzduch, dynamický oheň, statičtější voda a zcela statická země, vždy je živel více než cokoli jiného energie.
Můžeme říci, že i naše těla jsou tvořena energií. Sice zahuštěnou a nazývanou hmota, ale stále je to energie, stlačená do určité podoby. Vrhat se na práci s živly bez toho, abychom uměli alespoň základní energetická cvičení, je asi jako chtít jet slalom na olympiádě, aniž bychom předtím kdy stáli na lyžích.

 

Před tím, než se tedy vrhneme do krásného světa živlů, naučíme se pracovat s energií bez podstaty. Tedy tou, která v sobě má vyrovnaný poměr všech živlů. Bude to ta nejneutrálnější energie, jaká existuje – přímo ta z Vesmíru.

 

Cvičení práce s energií – začínáme

 

Při tomto cvičení se pohodlně usaďte tak, aby vás žádná část těla nemohla vyrušit bolestí či nepohodlím. Nejlépe se mi osvědčila pozice v tureckém sedu, jak jogíni vznešeně říkají „lotosový květ“. V této pozici položte ruce na kolena dlaněmi nahoru a zavřete oči. Nezapomeňte vždy dodržovat obecná pravidla pro magickou práci.

 

Chvíli zhluboka dýchejte a uklidněte mysl. Jakmile se budete cítit uvolnění, vyšlete myšlenku, ve které slušně žádáte vesmír o energii. Nejlepší je dodat slovíčko prosím. O chvíli později ucítíte lehké šimrání vzadu na hlavě. V tom místě si vizualizujte jasný proud světla, barvu vybere vaše podvědomí většinou podle toho, co je vám nejpříjemnější.

 

Většina lidí vidí proud této energie buď bíle, stříbrně nebo zlatě, patrně se vám taky zobrazí jedna z těchto barev. Pokud bude proud energie zakalený nebo tmavý, požádejte, ať se odstraní všechny vaše bloky. Pozorujte, jak se energie rozzařuje a projasňuje, až získá příjemnou barvu. Pokud se tak nestane, odložte cvičení raději na jindy.

 

Cvičení práce s energií – proud energie

 

Teď tedy máte před vnitřním zrakem jasně viditelný proud energie, který přichází vysoko z Vesmíru. Jen se po tom proudu projděte jak vysoko jen budete chtít, přichází opravdu z těch nejkrásnějších hlubin Vesmíru. Vstupuje do vašeho těla skrze tzv. korunní čakru. Ta primárně slouží jako jakési „vstupní potrubí“ jak pro energie, tak i pro různá sdělení „seshora“. Čím ji máte rozšířenější a otevřenější, tím silnější je proud energie, který do vašeho těla vstupuje. Zdá-li se vám příliš úzká, rozšiřte ji. Pokud to nepůjde, netlačte na pilu. Čím více budete cvičit, tím snáze a více se korunní čakra otevře.

 

Když se tedy proud ustálil a cítíte, jak do vás vstupuje, nechte ho projít celým svým tělem. Vnitřním zrakem pozorujte, jak ho vedete do nohou, do trupu, do rukou, do každé části těla. Jakmile si vedení energie trošku vyzkoušíte, nasměrujte jí co nejvíce do dlaní. Ucítíte jemné brnění, šimrání, teplo. Někteří lidé cítí závany vzduchu okolo dlaní, trnutí, někdy až mravenčení. To vše je v pořádku, hlavně to nesmí bolet, pokud by začalo, uberte trošku energie, ať vám nepoškodí nervy.

 

Když ucítíte, že ve vašich dlaních je energie dost a dost, zvedněte je z kolen a nasměrujte proti sobě. Nezapomeňte se plně soustředit na to, aby se v nich kumulovalo co nejvíce energie. Pomalu přibližujte dlaně k sobě, až ucítíte, že to nejde. Jestli jste se někdy snažili dát k sobě dva stejné póly magnetu, cítili jste určitě takové zvláštní pnutí, které vám to nechtělo dovolit. Podobný pocit byste měli cítit, když k sobě tlačíte dlaně. V určitém okamžiku to prostě nejde, aniž byste museli hodně zatlačit. Mezi vašima rukama cítíte něco jako neviditelný balónek. Gratuluji, právě jste vytvořili energetickou kouli.

 

 

Cvičení dělá mistra

 

Pokud jste začátečník a takové cvičení provádíte poprvé, patrně nebude moc velká, možná jen pár centimetrů. Vůbec to nevadí, klidně pracujte dál. Zkoušejte ruce oddalovat, přičemž do nich pumpujte stále další a další energii. Jak je od sebe oddalujete, stále je ale zároveň jakoby tlačte k sobě. Trochu jako když mačkáte v dlaních málo nafouknutý míč. Pokud se vám cvičení hned napoprvé podaří, měli byste dát ruce od sebe na relativně velkou vzdálenost. Kolem deseti, dvaceti centimetrů je pro první pokus dostatek. Stále byste měli dlaněmi cítit to pnutí, které vám nechce dovolit je dát k sobě.

 

Vnitřním zrakem pak můžete pozorovat, jak se vám mezi rukama rodí koule z energie stejné barvy, jako přichází z Vesmíru do vašeho těla. Pozorujte jak se zvětšuje, když dáváte ruce od sebe a jak se zmenšuje, když ji trochu stlačíte.

 

Energetická koule

 

Ve chvíli, kdy se rozhodnete cvičení ukončit v žádném případě nedávejte ruce od sebe a konec šmitec. To je plýtvání s energií, kterou jste dostali. Příště se vám cvičení nemusí tak dobře podařit, vlastně se vám nemusí nějakou dobu dařit vůbec. Nejprve si představujte, jak se koule energie zmenšuje a zahušťuje a zároveň s tím přibližuje dlaně k sobě. Nakonec budete mezi prsty držet kuličku husté energie, která by vám měla minimálně lehce zahřívat prsty. Občas vyloženě hřeje, jako byste drželi v dlaních rozehřátý kámen. Rozhodně byste ale měli cítit aspoň mravenčení nebo další jiné projevy energie.

 

energy ball

 

Jak ji tak držíte v dlaních, poděkujte Vesmíru za energii, kterou jste dostali a kuličku někam vložte. Můžete přibližovat dlaně k sobě tak dlouho, až vám do nich zapluje a z nich se rozšíří do celého těla. Můžete si ji ale podobným způsobem vložit do hrudníku, kde se nejlépe vstřebává a pak proudí tělem. Můžete ji ale také vložit někam jinam. Můžete ji dát člověku či květině nebo stromu, ale stejně tak ji vložit do nějakého předmětu, kde podle množství energie může vydržet dny, ale také roky. Dobré jsou na to různé amulety, malé předměty pro štěstí, kamínky apod.

 

Kromě vkládání do předmětu se ale vždy příjemce nejprve zeptejte, zda energii chce. I když by to měla být květina nebo zvíře – však vnitřně poznáte, zda o energii stojí nebo ne. Člověka se raději zeptejte přímo. Lidé často podvědomě o energii stojí a moc ji potřebují, ale vědomě se přesvědčují o pravém opaku a mohlo by jim to pak nadělat pěkný binec v organismu.

 

Jakmile ukončíte práci s energií, tím že ji někam vložíte, ještě jednou poděkujte (klidně i desetkrát, slova díků nejsou nikdy zbytečná;)) a ukončete cvičení.

 

Není nutné přetínat proud energie z Vesmíru nebo ho nechávat zmizet, naopak. Pokud si budete udržovat trvalé energetické napojení na Vesmír, vaše hospodaření s energií by se mělo postupem času zlepšit a nejen, že každé další cvičení vám půjde snáz, ale i vaše tělo a mysl bude mít více energie na vše, co dělá.

 
 

 

Pár rad na závěr

 

Nikdy při takovém cvičení neberte energii ze sebe a to ani když máte pocit, že jí máte dost. Mě se to jednou povedlo. Následující dva dny jsem zvracela, bylo mi strašně špatně a byla jsem úplně vyčerpaná. Jednalo se o cvičení předávání energie ve skupině a já se u toho úplně energeticky vyprázdnila:).
Pokud si však energii po cvičení vložíte zpět do sebe, je možné ji čerpat přímo ze svého nitra, ale to je až pokročilý způsob, jak s energií naučit pracovat. Základem práce s energií je vždy linie: čerpání – transformace – vkládání. A nejlepší je čerpat právě z Vesmíru, kde je energie naprostý dostatek a nemůže se stát, že ji někomu seberete.

 

Toto základní cvičení se dá i modifikovat. Můžete energii nechat vést přímo do dlaní, vytvářet koulí hned několik, postupně se dají zkoušet i složitější techniky. Pokud se chcete nejprve dobře naučit pracovat s energiemi, doporučuji hlavně zkoušet a zkoušet. Dobře se trénuje v přírodě, poblíž stromů, které umí s energií výborně pracovat.

 

Nikdy nepracujte s energií, jste-li vyčerpaní, unavení nebo nemocní. Pokud máte aktuálně špatné období, trpíte psychickými problémy nebo jste pod stresem, také nechte práci s energií na jindy. Nejlépe tato cvičení provádějte plně odpočatí a když máte klid. Jako průpravu na magii živlů sice stačí dobře zvládnout i toto jednoduché cvičení, ale je vždy lepší, když se toho naučíte více:)

 

Mohlo by se vám hodit

Vkládání energie do předmětů

Výměna energie se stromem

Základy magie živlů – II. Práce s živly

Toto je revidovaná a aktualizovaná verze článku z roku 2010.

 

Diskuze

Napsat komentář

 1. Můžu se zeptat? Elektrickou kolo už udělám, ale nevím jak na víc koulí a ani nevím jak to zkoušet. Mohla by jsi mi dát pár rad??
  Předem děkuji za odpověď.

 2. Post
  Author
 3. Ahoj. Dnes jsem to zkoušela a nešlo mi to. Tak jsem to zkusila ještě jednou ale cítila jsem hrozně malinkatý šimrání v rukou, ale mohli to být jednom iluze. Nevím co mám dělat.

 4. Ahoj, když požádám vesmír, nic se nestane. Nic nevidím, ale ruce mě šimrají ihned, ale nic se neděje. Jen mě šimrají ruce. ?

 5. Prosím někdo mi popravdě řekněte jestli to funguje a je to pravda, abych to nezkoušela na nic

 6. Bylo by asi dobré i umět meditovat že? Já třeba vůbec nechápu jak mám přijmout tu energii z vesmíru a jak pooteveit tu „cakru“ vůbec nechápu prostě jak. Nevidím nic a necítím, prootze to moc nechápu. Ten začátek mi přijde nejtěžší

 7. Post
  Author

  Veronika: ano, je to možné :) prací s energií člověk rozšiřuje své vnímání :)

 8. Ahoj, tyto cvičení zkouším už nějaký ten rok a je možné, že pak jsem schopna vidět okem i jiné energie? Myslím tím, energie dřeva, světla, duše…?

 9. Páni, když se mi povedlo vytvořit energii mezi rukama bylo to jako bych dýchala, ale opačně. Při výdechu byla energie vědší a naopak.

 10. Páni, když se mi povedlo vytvořit energii mezi rukama bylo to jako bych dýchala, ale opačně. Při výdechu byla energie vědší a naopak.

 11. Post
  Author

  Klára: cítit se energeticky vyprázdněná je špatně, energii nesmíš brát ze sebe. POkud se ti nedaří nabrat více energie z Vesmíru, může to být tím, že máš méně otevřenou korunní čkaru, chce to vyčistit si hlavu, zrelaxovat se, zameditovat si, změnit prostředí, viz také odkaz v článku na pravidla pro nagickou práci, abys na to měla dostatek klidu, nebyla ve stresu atd.

 12. Ahoj, před časem jsem se ptala proč mi koule vytvořit nejde. Zkoušela jsem to a zkoušela, když jsem nedávno vytvořila úplně slabou malou kuličku. Měla jsem z toho nesmírnou radost, ale když jsem to druhý den chtěla zkusit znova, energie jsem měla o hodně méně. Řekla jsem si že to asi bude tím že jsem se včera energeticky vyprázdnila a dala jsem si 2-3 dny pauzu. Pak jsem to zkusila znova ale pořád jako bych té energie měla málo. Přitom nemám pocit, že jsem unavená nebo tak nějak. Jsem z toho dost nervózní. Nevíš co by to mohlo být?

 13. Post
  Author

  Eliška: ta koule není nutná, každý vnímá energii jinak, teplo může být zcela dostatečné, postupuj s tím teplem stejně, jako je v článku popsáno s tou koulí

 14. Ahojky:)
  Zkoušela jsem a fungovalo to. Ruce mě teď Brno skoro na povel. Když se hodně soustředim dokážu svoje ruce zahřát. Ale na tu koulí nemůžu přijít. Mohla bys mi dát nějaký tip, co dál, vůbec totiž nevím
  Hezky den a děkuji :))

 15. Post
  Author

  Klára: každý vnímá energii jinak, takže podle tvého popisu bych řekla, že to děláš správně :)

 16. Ahoj, chci se zeptat… toto cvičení jsem zkoušela a již na několikátý pokus mě začali brnet ruce. Zkoušela jsem to a zjistila ze na to aby mě brněly ruce nepotrebuji zadat vesmír o energii ani sedět v tureckem sedí a ne jak extra se soustředit. Prostě to přijde na povel. nemám pocit ze bych energii brala ze sebe, nikdy mi z tohoto cvičení nebylo špatne, naopak jsem se vždy cítila víc ziva a silnější. Problém je v tom ze nedokážu vytvořit energetickou kouli. Vždy když to zkouším cítím velké teplo ale koule žádná… jinak se mi o tom pořád zdá a když jsem naštvaná cítím tu samou energii
  Prosím porad. Díky

 17. Milí čtenáři,
  pročetl jsem komentáře a mám pocit, že čerpáte informace o práci s energií ze špatného zdroje.

  Dle mého názoru je jediná a správná cesta podle Františka Bardona (FRABATO).
  Dokonce to byl čech a nedoceněný velikán.

  Nicméně on ve svých dílech jasně píše o nebezpečí zdraví, pokud to budete praktikovat tímto způsobem. Takže doporučuji přečíst 1. vydání Brána k opravdovému zasvěcení.

  konkrétně pasáže: kdy čeprat energii do sebe sama (pro své tělo), jakým způsobem ji uvolňovat a v jakém případě čerpat energii z universa (pro cizí).

  Tak jen, aby jste si neublížili.

 18. Dobrý večer, zkoušela jsem cvičení a vše probíhalo, jak má. Moc děkuji za tento článek. :)

 19. Ahoj citila jsem energij ale nepodarylo se mi vitvoryt tu kouly prosim porat mi

 20. Post
  Author

  Phyron: ano, ale je lepší si vybrat jen jeden, k němuž máš nejsilnější vztah – půjde ti to tak snáz

 21. Post
  Author

  Phyron: pracuj, zkoušej, experimentuj – nejlepším vodítkem je v tomto naše intuice. Pokud v práci s energií nabydeš jistoty, můžeš se i pustit do práce se živly, tam to ale obvykle trvá trošku déle. Hodně štěstí, Lúmenn

 22. Co mám dělat když se to povede na 1 pokus zkoušet to dál nebo pracovat už se živly ??? Nikdo nato z mé rodiny nevěří a mě to zmenšuje víru v energii co mám dělat??? Moc děkuji za odpověď

 23. Post
  Author

  radek: pokud jsi byl u lékaře a netrpíš žádnou vadou zraku, pak by se mohlo jednat o vnímání energie – ať už energie lidí či zvířat nebo o různé druhy energetických bytostí jako víly, andělé atd.

 24. Lumenko mužu se zeptat jsem z toho uplněný zmatený abych začal je mi 17 let a bavil jsem se s kámošem on říkal že nevidi ty kuličky někde sem četl že někteří lidi vidi od narození energii někde že to je vada oka tak nevím já třeba ve tmě vidím uplně male kuličky ale ve tmě se jakoby zjvětší a někdy se shlukuji jsou bíle ptal jsem se lidí a nikdo je nevidí a když někdo tam málo . JÁ si vždy myslel ž to každý vidí tk vůbec nevím děkuju za odpověd a sry za gramatiku jsem nemocný nějaka chřipka.

 25. Pokud něco vnímáme, měli bychom rozlišit, zda vjem je z vnějšku, nebo vnímáme sebe. Souvisí to s naší pozorností. Prsty a dlaně na pravé a levé ruce, nebo obě, signalizují, které čakry a kanálky jsou v pořádku, a které ne. V ádžňa čakře je nepřítelem ducha ješitnost,
  pýcha, která stupňuje ego a dává nám pocit Jáství. Ješitnost vždy zabraňuje pokoře, o které
  víme, že je tak důležitá. Náprava: přejít od pýchy k přirozené sebeúctě a hrdosti na své duchovní hodnoty a kvality. Nemáme být sebevědomí – obsahuje to ego, ale mít sebeúctu – úctu k sobě jako Duchu. Ádžňa čakra je bránou do Sahasráry a touto bránou je
  nemožné projít, pokud neočistíme svoji duchovní úroveň – čakry. V sahasráře nejsou nepřátelé, proto je nad nimi. Sahasrára je domovem kolektivní Pravdy. Pokud tedy vnímáme brnění, mravenčení, tlak, teplo, horko, je třeba tyto blokády čaker čistit. https://lh3.googleusercontent.com/-arzPez8u-ks/Vsx5bOnUnYI/AAAAAAAAADw/C0X4QwPZ06Y/w530-h531-n/12278913_1225682894115976_6608992205319097685_n.jpg

 26. Post
  Author

  Petra:
  Zkus to trošku jinak. Třeba ve chvíli, kdy „balónek“ energie cítíš ji poprosit, ať do tvého těla vstoupí skrze konečky prstů a vizualizovat si, jak to probíhá. Pokud nefunguje jeden způsob, zkus prostě nějaký jiný, experimentuj, zkoušej, uvidíš, co tobě bude nejvíce sedět:) taky je možné, že se přijetí energie podvědomě bráníš, je dost lidí, kteří neumějí moc přijímat energii, možná mezi ně patříš – já s tím taky někdy mám problém:) Je třeba si to přijetí dovolit:)

 27. Jo k tomuto komentáři 7.9.2017 (1.38) upřesním, že při stoupánáí na pološpičku jedné nohy normálně stojíte vahou na druhé noze. Nejde o nic složitého.

 28. Jo a na co při tom myslet? Když to cukne.
  Radost, láska, štěstí, spokojenost energie, intuice.

 29. To poslední samozřejmě neradím, protože nevím, kdo jak to zvládnete.
  Bylo by ovšem snové, kdyby se všichni v tramvaji a v metru drželi vlastně jen ze symbolického důvodu, jako doplněk a udrželi se vlastně i bez toho a to je dobré k tomu, že když to s váma škubne, při brždění, tak ti, necvičení buď visí na madlech, nebo rovnou letí jako hrušky.
  Ti cvičení se jen trochu silněji chytí madla a nic se neděje, protože větší část práce zvládnou vedením těžiště a prouděním energie v těle. Ještě mi to připomnělo schopnosti skejťáků.

 30. Trochu mi to připomíná šamanské nabíjení energie solaru. Ale tohle je vlastně obecněji o přijímání z vesmíru, proudění a vkládání.
  Mě na padlo, před tím si dělat ještě takové cvičení na průpravičku. Fyzické rozproudění k tomu. Nejdříve ze dvě minuty chodit. Dýchat. Až se trochu zahřejete, pak se postavit rovně tak, že dáte paty k sobě špičky od sebe pod úhlem cca 30 stupňů. Půlky k sobě, chytit si na chvilku boky, pak si vložit prst na solar do hrudní jamky a jakoby vytahovat tu jamku svisle nahoru. Lopatky k sobě, ne moc, aby hruď nešla moc dopředu.

  Bod středu hrudi tahat nahoru, jakoby napínáním páteře. Hlavu rovně Temeno táhnem nahoru. Pak na chvíli procvičit krční páteř na odblokování proudění energie, a prevenci bolesti hlavy. Pak se v rovném a takto přímém postoji uvolnit a střídavě stoupat na levou a pravou pološpičku. Tím se rozhýbává cirkulace toku krve nahoru a celkově proudění energie. Pak napčíklad nejprve pravou nohu křížem zepředu přes levou, tak, že stojíme na levé noze, pravá špičkou prstů směřuje do země a čelní strana levého lítka s kostí zatlačí na pravé lítko zezadu tak, že prsty pravé nohy jsou tlačeny proti zemi shora shoupnutím přes nárt pravé nohy a pravá šlapka se natahuje úplně do špičky. Pak totéž s druhou nohou.

  Tímto cvikem získáte lepší stabilitu a schopnost manévrovat k ustálení naprosto rovného postoje a práci s prouděním energií v celé postavě. Zlepší se pohyblivost a orientace v pohybu. Už si jen tak nezvrtnete kotník.
  Pak si odpočiňte a zkuste ty cviky s čerpáním energie z vesmíru. Někdy i správná hudba může před tím vyladit.

  Proudění energie za chůze a v pohybu napomáhá také cvičení chodit po vnitřní části chodidel, po vnější, pološpičky, po patách. Na střídačku. Pak během chůze stále vytahovat střed solaru nahoru a temeno hlavy. Během pohybu nejdříve při změně směru pohybu namířit oči, pak hlavu , pak přesměrovávat , či rotovat trupem s držením těžiště ve středu solaru, kde je koncentrována energie, která po celou dobu proudí tělem.

  Bez procvičené a před rozcvičením prohřáté krční páteři se těžko udržuje proudění energie v pohybu. Výsledek všech těch cvičení také odstraňuje nevolnost při jízdě dopravními prostředky. Kde také můžete za jízdy dělat v pokročilém stádiu tyto cviky.

  V prázdné tramvaji, která se rozjíždí, jít proti tlaku setrvačnosti jízdy a držet pevné držení těla, je cvik pro nejpokročilejší a ten nikomu neradím. Ovšem je to dobrý cvik, na dosažení vrcholu ovládání energie tělem v pohybu. U posledního cviku, musíte umět pohotově ručkovat po madlech, pokud to cukne a umět pohotové rotace.
  Tak trochu jsme rozvinuli téma na další podtémata, nebo vedlejší témata.

 31. Ahoj, Lúmenn. Zajímalo by mě, co asi dělám špatně. Balonek mezi rukama stvořím, hezky to pne, jak nafouknutá bublina, dám ruce i na dvacet centrimentrů a stále to tam je. Je to příjemný pocit a občas vyzkouším, jestli to pořád „pruží“. Jenže problém nastává, když ji chci zmenšit a vložit do sebe. Pnutí se vytratí a já přiblížím ruce k sobě a necítím teplo ani chvění. Spíš jako by mi stlačením bublina praskla a zmizela. V jednu chvíli cítím tlak, a vzápětí nic. Je možné, že se nedostatečně soustředím na zmenšování? Díky :)

 32. Tak jsem to vyzkoušel – no, prosil jsem o strašně malou trošku energie, a nejspíš jsem dostal doopravdy hodně malou trošku energie. :-D Popravdě, šimrání zezadu na hlavě jsem téměř necítil, ne-li vůbec, ale nechával jsem sebou projít energii a vší silou jsem se snažil energii dostat do rukou – bylo to trochu těžší, protože ta energie se nenechala "chytit" – pořád mi utíkala po těle, ale nakonec se mi podařilo ji do těch rukou dostat – a opravdu, dlaně trošku svrběly a já "balonek" cítil! Ale bylo to zvláštní – dlaně jsem k sobě sice nedal, jako kdyby tam byl protipól, ale zároveň, když jsem se snažil dlaně oddálit, tak mi to zase přitahovalo k sobě.

 33. Vždy, když požádám vesmír, cítím energii rovnou v dlaních, když se začnu soustředit ,tak mám problémy s dýcháním, nemůžu se skoro nadechnout(připadám si jako kdybych běžela maraton :D), trochu mě bolí hlava a unaví to. Možná je to tím, že energii beru ze sebe, ale to si nemyslím.

 34. Neviem si ani požiadať energiu :( Chce to len tréning, alebo to robím úplne zle? Prosím poraďte mi.. :(

 35. Jsem ráda, že jsem na tebe narazila :D Na nějakém blogu nebo stránce jsem se o tomhle taky dočetla, ale bylo to zjednodušené. Velmi.

 36. Ahoj… Keď som sa snažila vytvoriť energetickú guľu tak sa mi to nepodarilo ale namiesto toho som pocítila na okamih napätie medzi rukami… Tiež to niečo znamená??

 37. Já vim že je to nějakou dobu ale stalo se přesně to co jste psala a to jsem to ďelala po prvé je to úžasný pocit

 38. Ahoj Lůmen, když jsem to zkoušela poprvé, tak jsem ucítila to šimrání, ale pak mě začaly mrkat oči a mě to rozhodilo. A pak když jsem to zkoušela o chvilku později už to vůbec nešlo! Nwm jak to mám udělat :-(

 39. Luménn, je možné že mě po tomto ,,cvičení'' bolí hlava????

 40. zkoušela jsem to poprvé a povedlo se mi to.Byl to úžasný pocit,jak vámi proudí ta energie :)

 41. Povedlo se :) Energetickou kuličku vkládám do kytičky. ;) krásně roste :)

 42. Jak dlouho mi může trvat ta příprava a celkově ta doba, než to ucítím, a jak to vůbec poznám?

 43. Jak dlouho mi může trvat ta příprava a celkově ta doba, než to ucítím, a jak to vůbec poznám?

 44. Ahoj, je špatný nápad si nechat potetovat dlaň? Mám na mysli symbol Hunab Ku – Galaktický motýl. Nebo existují symboly, které přitahují pozitivní energie do těla?

 45. Pořád mi to nějak nejde :( necítím to jak ty ruce k sobě nejdou dat. Mi to jde normalně dat ty ruce k sobě. Prosím pomoc. Co dělám špatně?

 46. Ahoj, může mě toto cvičení negativně ovlivnit? Např zranit(duševně) předem díky za odpověď. ;)

 47. Snažim se snažim a furt nic tak by sem ji chtěl mitv rukách

 48. Ahojky. Vyzkoušela jsem to ale stalo se mi to že mě začala dost bolet hlava i dlaně. Nevíš čím to je? :/

 49. Dobrý den, zkoušela jsem cvičení z článku a docílila jsem toho že se ruce automaticky přitahovaly k sobě jako magnety místo abych cítila pnutí(jak píšete v článku). Nevíte čím to je? Děkuji za odpověď

 50. Já sem necítila žádné mravenčí nebo brnění když do me ta energie vstupovala ale i tak se mi to povedlo!! Když sem cítila to teplo, pulzovani a tlak ener. koule tak mi úplně vhrkly slzy do očí jak sem byla šťastná! :) děkuju za ten návod a hlavně vesmíru! :)

 51. Ahojky :) chtěla jsem se zeptat, že i když jsem toto cvičení ještě nezkusila. Tak proč cítím v dlaních spoustu energie? Že když se třeba hodně soustředím tak jí tam cítím opravdu moc hodně.

 52. Ahoj, je možné nabíjet se energií z vesmíru?? Předem děkuju za odpověď

 53. Moc bych to chtěla zkusit, ale jsem úplný začátečník a strašně se bojím, že začnu tu energii čerpat ze sebe…nemáš pro mne nějakou radu? :(

 54. Ahoj, mě to pořád nejde. Pořád to zkouším, ale marně. Nikdy necítím ani to šimrání. Prosím potřebovala bych pár rad a budu za ně moc ráda. Kdyby byl někdo ochoten mi pomoct nebo mi dát nějakou radu, napište mi na email: hankavronova@seznam.cz

 55. Já nevím jestli to dělám dobře, ale mám pocit jako by mi ta koule pulzovala

 56. Díky moc za to že jste,pro mě je to nová věc, do kontaktu se stromy jsem se dostala díky indiánovi Augustinu Grefovi na jeho týdenním semináři a bylo to neskutečný. Od té doby hledám další návody, protože ve městě je to těžší, třeba večer na hřišti mi strom řekl, ať vypadnu,nemohla sem tomu uvěřit,že slyšim dobře, ještě chvíli sem zůstala,a pak jsem zjistila proč to řekl, hřiště někdo zamkl a nebylo vůbec lehký se z něho dostat. Jsem ráda,že existují lidé,kteří to také žijí, díky za info. Jinak KLARI mluvení se zvířaty atd. – komunikace s přírodou je možná právě telepaticky, pak je to dáno tvým nastavením,co k tobě promlouvá jako první, jestli kameny, stromy atd., nakonec se ale podle všeho můžeš domluvit úplně se vším, s větrem, vesmírem, srdcem země. Hodně dobrých zážitků s existencí ahoj MArtina

 57. lidi fakt to funguje :DDD včera jsem cítil v rukou ty opačné poly sice né moc silné ale i tak :DDDD

 58. lumen chtela jsem se te zeptat umím mluvit se zvířaty je to nejaka moc nebo ne ?

 59. Ahojte , vůbec mi toto cvičení nejde , jsem začátečník a zkoušela jsem to teprve párkrát , ale ani jendnou jsem necítila šimrání na zátylku natož nějakou energii. Moc vás prosím o rady a vlastní zkušenosti ( odesílejte prosím na uvedený e-mail) . Děkuji

 60. Ahojte , chtěla bych pomoct vůbec mě toto cvičení nejde , jse začátečník a zkouším to poprvé a zetím ani šimrání na zátylku prostě nic . Prosím poradte .

 61. Je to velmi dobré moc za to děkuji. Ale nečekal jsem že hned na poprvé to půjde tak dobře šlo mi to tak lehce jako kdybych na to měl talent.

 62. Víš promiň , ale neříká se magik :D název je správně mág. Tak si tu nehraj na odborníka :D[4]:

 63. Už dlouho v sobě cítím něco zvláštního ale nedokázala jsem rozpoznat co to je. Dnes v noci jsem měla magicky sen, dokazala jsem ovládat vodu. Nevím jak to funguje v praxi . Zkusila jsem toto cvičení a byla jsem nadšená. Viděla jsem jasně bílou barvu a cítila mravenčení po celém těla. Energie byla ve mě, bylo to něco kouzelného. Teď jdu zkoumat další:) děkuji!

 64. Toto cvičení my jde na jedničku:). Ale elementy nic asi mne nemaj rády co. Ani voda kterou mám vlásce sebou radči ani o kus nehne

 65. Ahoj všichni, nějak si nemůžu vybavyt barvu a tvar energie. Cítím ji, mám energetickou kouli, ale nevím jaký to má mít tvar nebo barvu , prosím poraďte. Předem dík za odpověď.    :- D

 66. zkoušela jsem to (zatím jednou) a poprosila jsem o tu energii, slovo prosím určitě 5xkrát a pak počkala chvli,spíš než brnění jsem na temeni hlavy cítila jakoby pnutí,tak sem vizualizovala,ale když jsem dávala ruce k sobě,prsty jsem se dotýkala,ale jinak nic zvláštního 1) je to tím,že to je poprvé 2)je možné že na to prostě nejsem určena nebo jsem 3) udělala chybu a zbytečně to vzdávám

 67. dobry den, chci se jen zeptat jestli to fakt funguje, protoze to zni jako dobrej vymysl. Zkousel jsem nacerpat energii z vesmiru ale nic se nestalo zadny barvy, pocity … proste nic.nic proti tomu nemam ale nerad bych vypadal za blaza kdybych se nekde zminil  ze umim magii. dik za odpoved.

 68. Nejde to, nic se mi nedaří.Myslíš že je to tím že nejsem vyvolená nebo musím cvičit????

 69. Greetings, sem tam když medituju (snažím se pracovat s první čakrou), tak mě prostě znecitliví nohy a v podstatě se odkrví, jak když si člověk přeleží ruku bo něco. Logicky to asi bude, že špatně sedím (half lotus, obě nohy ještě nedám ._.), no ale radši se zeptám jestli v tom nemůže být něco víc, ať už pozitivní nebo negativní :X

 70. Ahoj :3 taká malá otázka…vie človek tú guľu aj hodiť?…preventívna otázka. Myslím iba na na sebaobranu…

 71. Ahoj, nevíš proč mi jde soustředit energii do pravé ruky, ale do levé ne???? jo a když občas cítím nesnesitelné návaly energii (tepla) večer, co s tím mám dělat? je to docela otravné.

 72. Je normální že šimrání jsem cítila ale proud jsem vnitřním zrakem neviděla??

 73. Ahoj nevim jesli mi to de pokáždý když se o tosnažím se mi zatočí hlava ale nic jiního se neděje

 74. Mne to funguje dosť dobre :) Lenže niekedy vytvorím tú guličku a zrazu keď sa s ňou "hrám" spľasne. Je to v pohode? A keď začínam, nič necítim vzadu na hlave, ani nevidím svetlo. Cítim len teplo ako sa mi rozlieva po tele a ako mi prúdi do dlaní. Môže to tak byť, alebo robím niečo zle?

 75. [65]: To se mi taky jednou stalo, ale další den to bylo dobré.. Ale teď se mi stává, že tu energii vyvolám a držím ji tak 15 sekund a pak zmizí a nevyvolám ji vůbec.. :((

 76. Ahoj skoušela jsem to jak jsem už cítila to šimráni tak mě mamka přerušila ale já to šimráni pořád cítím a j mi to docela nepříjemné co mám dělat??? :(

 77. Ahoj.. Chtěla bych se zeptat že když nic nevidím a ani necítím vzadu na hlavě, ale cítím tu kouli v rukách a jde mi udělat někdy hodně veliká jestli je to v pořádku.. A když si ju dám do sebe, tak mi potom brní ruce jak to ukončím je to normální??

 78. Ahoj, docela zajímavé téma. Já jsem kdysi praktikoval meditace formou budhistických cvičení a během necelých dvou týdnů se mi začala objevovat křižovatka, kde jedna cesta cesta vedla k pyramidě. No ta pyramita byla trochu zvláštní, byly před ní dva obelisky, a objevovala se mi pak vlastně při každé meditaci. Co to může znamenat nevím, vím že tohle se nevztahuje k tématu, ale zajímalo by mne, zda  náhodou nevíš něco bližšího, jediné co se mi podařilo zistit že se může jednat o nějakou pyramidu života, vědění nebo tak něco. Dík

 79. jo a potkal sem rafaela acuy znáš ho? je to mág učil mě a energii sem uměl vytvořit  ale pak mi jí nejakej mág vzal dá se nejak zýskat spátky prosím? doufam ze jo

 80. může my nejakej mág vzýt magii a ještě dá se nák zyskat spátky?

 81. Dneska jsem to vyzkoušela, bylo to úžasný. Musím se smát, jak to bylo nádherný. Cítila jsem jakoby mravenčení vzadu na hlavě, trochu jsem se toho lekla, ale pak sem se uklidnila a začala se na to soustředit. nejdřív my nešlo nasměrovat energii do celého těla ale nakonec se mi to povedlo a já jí následně nasměrovala do dlaní. Ta moc byla docela siná a bylo mi i celkem teplo na ruce a tak jsem klouli pořád zvětšovala a odhadem jsem úmyslně skončila na 30 cm. No nádhera!!!! Jsem neskutečně šťastná :DD :)))

 82. Ahoj, Jak poznám velikost te energetické koule? zkousel sem to cvičení a mysim že tam něco bylo cítil jsem horko v dlaních a za hlavou skoro nic a nevím esi sem tu energii viděl, myslím ze mistama jo ale to spís vypadalo jako z nejakých scifi filmů :D taková světle modrá a bíla barva. a  po sskončení mi schladli ruce a jedna začala trochu mravenčit ale cítil jsem se jak kdyby sem se konečně pořádně vyspal :D

 83. [56]: Když u toho máš zavřené oči,mělo by ti i jít lépe si tu energii vizualizovat než když tě rozptyluje okolí.Já to zkoušela se zavřenýma očima a šlo to naprosto perfektně,ale když jsem oči otevřela energie jakoby ubylo a poté zmizela,přestala jsem se soustředit kvůli okolí.

 84. Ahojky…právě dneska se mi to povedlo, dělala jsem to poprvé, takže nebylo té energie tolik, ale cítila jsem to, jak se mi rozbrněly konečky prstů.

 85. Ahoj… Už delší dobu třeba když se du jen ven projít cítim přítomnost Energie… Nejdřív sem se snažila vnitřně napojit na vesmír a poprosit ho o energii… cítila sem mravenčení v zátylku a v hlavě jako by mi jiskřila zářivě bílá koule… Z té sem pak čerpala do dlaní… A jakobych měla Energickou kouli mezi rukama… Nakonec sme pokračovala přesně jak je zde popsáno a myslím že to celkem úspěšně vyšlo….

 86. ja to zkoušela a hned na prvni pokus se to povedlo barva bila stribrna ale me to neslo ze zatylko me zaclo jakoby mravencit v pohlubni na krku a zaclo semi divne dychat jako kdyby mravenceni a mrznuti zaroven ale byl toprijemny pocit a tu energii sem tak nejak nemohla zmensit ale nakonec to vyslo  :) ale co znamena to ze ke mne nesla na zatylek ???

 87. Četl jsem tu ty vaše teorye a ze zkušenosti s vaším obsahem nesouhlasím.Má rodina praktikuje magii již v 22. generace a já osobně od dětství. Nechci vám zde brát nějaké iluze, ač kdybyste měli zájem se opravdu učit, utvořil jsem kompletní studyjní plán v předloze učení dómů GOLDEN DAWN. Rozepsané postupi teory a praxe, plně bez cenzury.

 88. [50]: no právě ta únava:) Můžeš si i ublížit tím, že energie použiješ příliš a oslabíš se natolik, že onemocníš

 89. Ahoj Lumen, dost mne udivilo, jak na konci článku varuješ před využíváním vlastní energie pro cvičení a pomoc (předávání druhým). Já jsem až doteď využíval jen vlastní energii a nic špatného jsem zatím nepociťoval. samozřejmě krom únavy.

 90. Ahoj Lúmenn ,máš úžasná blog ,veľmi mi pomohol .Podaril sa mi tento základný prvý krok ,naozaj som nemohla dať ruky k sebe .Teraz sa budem snažiť pracovať so živlami ,presnejšie s ohňom :) Mám k nemu najbližšie .Ďakujem Ti za dobré rady do života ,budem sa snažiť trénovať čo najviac .Ešte som to s tou sviečkou neskúšala ,uvidíme,či sa mi to podarí :)

 91. Moc mi tento článek pomohl. Celý tento blog mi pomáhá a adminka je super. Rozhodně stojí za to tu strávit nějakou dobu.

 92. Ahoj před chvilkou jsem to skoušela a opravdu jsem nemohla dát dlaně k sobě bylo to divne no prostě PÁNII!!!! cítila jsem takove divné šimráni na ruce a pak sjem skusila zapálit svicku a dát kni bliž ruce a vždycky  když jsem je dala blíž tak ten plamínek se začal tak hodně rychle mihotat  byla to prostě paráda!!!

 93. Zdravím,prosím mám dotaz.Dnes jsem zkoušela získat energii ale pořád mi něco skákalo před oči.Buď to byly obrazy lidí a nebo temných bytostí.Poté projelo kolem baráku auto a mě to rozrušilo,tudiž se mi to nedařilo.Prosím máš tu nějaký článek na soustředění se pořádně?A ,když se mi to konečně aspoň na 6 pokus poadřilo tak sem tu energii cítila mezi prsty ale když jsem je chtěla dát k sobě tak to normálně bez problémů šlo,jen tak bylo nějaké pnutí,prosím ..je to dobře nebo špatně,že mi to nejde stlačit jen je tam jakýsi tlak?

 94. Včera jsem to po dlouhé době zkoušel, nejdřív to šlo hrozně pomalu, pak jsem se nějak "uvolnil" a najednou jsem měl pocit, že tu energii i přes zavřené oči vidím a že se ten balónek velmi rychle zvětšuje. Pak se to zastavilo, já to chtěl zkusit ještě zvětšit, ale na okamžik jsem přeskočil myšlenkama jinam a najednou byla energi fuč, mezi rukama nic a už mi to nešlo… Ale bylo to moc příjemné, nejdřív nechat tu energii jen tak proudit do těla a pak jí zkoušet koncentrovat mezi ruce… :)

 95. Ahoj, zkoušela jsem to, cítila jsem ji v rukách, ale najednou mi bylo hrozně teplo a hrozně mi začaly vrzat klouby v rukách. Jinak mi vubec nevržou! Jak je to možné??

 96. Potřebuji pomoc… Když zavřu oči a prosím o energii tak nic sem tam nějaká bílá tečka… Poradně te mi na můj e-mail : matusu9@seznam.cz

 97. zkoušela jsem to a asi se mi to povedlo ale nejsem si jistá bylo to takovy divný.V zadu na hlavě sem ale nic necítila (je to možný?):)

 98. Ahojky chtěla jsem se jen zeptat jestli je nutno tu kouli vidět já ji sice cítím ale nevidím …vadíto???

 99. no skousel sem to poprve i kdyz sem nebyl moc uvolneny a melsem kolem sebe tuch . tak hned po porvnim pozadani o energii me telo nabijelo energii a ani sem se nesnail ji dat do dlani a brnely my samy ale ne jenom dlane a pak sem chtel spojit ruce ale ne ze bych tam mel balonek ale nedokazal sem je dat k sobe nechapu proc ale necitil sem odpuzujci magnety ale spis mensi tlak

 100. Tenhle článek mi moc pomohl. Hledám cestu, víru, něco. Energetická cvičení jsem už prováděla v souvislosti s jógou, ale nikdy jsem se jim nijak výrazně nevěnovala.

 101. když jsem to zkoušel cítil jsem brnění a lehké křupání v zátylku (ale tu energii jsem viděl tak zeleno-šedě a byla rozpojovaná)-ale jinak moc zajímavý, určitě budu trénovat :)

 102. Ahoj, co znamená že mám vidět tu energii? já ji jaksi nevidím… :( :(

 103. [23]: dávej pozor abys netahala ze sebe, pokud jsi pak vyčerpaná, máš zablokovanou korunní čakru a měla bys ji pročistit, energie k tobě nemůže proudit a tak používáš svoji

 104. Většinou se mi to povede ale tu energii mi to bere pak vždycky usnu čím to je ??? Já to nechápu chvilku trvá než ji zas načerpám …

 105. [21]: ano je to normální, každý cítí projevy energie jinak, někdo ji nejsilněji cítí, až když se mu přelije do prstů, hlavní je jaké máš u toho pocity a co ty sama cítíš, neexistuje de facto žádné dobře nebo špatně;)

 106. Ahoj chci se zeptat dneska jsem to zkoušela cítila jsem jak se mi hodně zahřívají ruce a trochu to i brnělo ale v zátýlku za hlavou sem nic necítila:(je to normální??dneska to chci ještě jednou zkusit podle mého znamení je můj živel země já miluji rostliny,přírodu a všechno kolem snad se mi jednou podaří a budu moct ovládát zemi co myslíš sem aspoň na začátku dobré cesty?

 107. to je fakt dobrý mě se to povedlo hned na poprvé ale cítil jsem to jen malinko a měl jsem je hnedle u sebe ale když jsem je párkrát odlělil a zase k sobě tak už to bylo mnohem větší ale za hlavou jsem hnedle nic necítil je to normální?

 108. [16]: znamení může výběr živlu ovlivnit, ale není to jediný fakt. Pokud se ti daří tak malá en. koule znamená to, že máš asi málo otevřenou sedmou čakru, kterou do tebe proudí energie z vesmíru, nějaká cvičení na čištění čaker a jejich otevírání najdeš tady na stránkách (zadej do vyhledávání "čakry")

 109. právě jsem to zkoušela a jen co jsem si představila energii už jsem ji citila… a bylo to skvělí.. když jsem tu kouli držela v rukou cítila jsem obrovaký vedro a mravenčení… bylo to prostě skvělí…

 110. Ahoj, chtěla bych se zeptat, no moc se mi to nedaří, prijde mi ze vzdy udelam jenom opravdu malinkatou energetickou kulicku asi tak 2 max 3 cm, napadá mě jestli to neni treba tim, ze na to jeste nejsem pripravena…a jeste…kdyby se mi to darilo a chtela bych zacit pracovat s zivli tak bude mit na muj vyber vliv i znamenim zverokruhu?…jsem byk v raku

 111. mě to de nějak moc snadně… prostě si to představím a už tu energii cejtim, ale v zátylku a je to docela širokej "proud" a ta energetická koule mě ty ruce tak nějak přitahuje k sobě na začátku… je to celý takový divný u mě…. a když jsem jednou skoušela vyměňovat zemskou a vesmírnou energii tak se mi pak děsně motala hlava je to normální?! :D

 112. Chtěl jsem se zeptat, když toiž tvořím energickou kouli, nejpozději do deseti minut začnu cítit teplo, někdy mám i zvíšenou teplotu, nevím jestli je to normální a potřebuji to zjistit.

 113. [10]: ne nemělo by se zkoušet, Potom totiž čerpámě energii ze sebe a může se nám lehce stát, že to přeženeme a ublížíme si. Nikdy nepracujeme se svojí energií, není-li to bezpodmínečně nutné;)

 114. To pnutí se dá zkoušet i bez předchozí žádosti o energii z Vesmíru- Dejte si ruce od sebe v šíři ramen, prsty k sobě a mírně zaoblete dlaně(kdyby jste nepochopili-jako když chcete nabrat do rukou vodu). Poté ruce pomalu přibližujte. Mohli by jste cítit mravenčení, teplo apod. Pokud nic necítíte, nezoufejte si, ale zavřete oči, popřípadě to zkuste na jiném klidnějším místě. To co cítíte by měla být aura(podle knížky kde jsem tento návod našla-Čtení aury všemi smysly-pokud máte šanci a zajímáte se o auru, přečetěte si ji, je dobrá).

 115. Toto je úžasné cvičení :) všechna ta energie… vždy jak potom otevřu oči, mám pocit, že všechno je lepší, jasnější… pak se mi chce chodit i do školy :D

 116. Díki za odpověd a jsem štastná že to neni stanistický protože satanismus nedávidim a taky já chci dokázat ovládat vodu ale nějak se mi prostě nedaří neni to třeba tim že jsem zemské znamení?

 117. [5]: ouou, připadá ti to tady jako satanistické doupě?:D Neřadím se k žádnému náboženství a už vůbec ne k satanismu:) No a k první otázce – šimrání (v rukou, na temeni hlavy) je jedním z průvodních jevů proudění energie, takže věřím, že jsi na správné cestě:) A neboj, Vesmír nic nepřiděluje, ve Vesmíru je všeho dost:)

 118. Ahojky hele žádala jsem vesmír už víckrát ale nejsem si jistá jestli mi přidělil energii cítila jsem šimrání a dost silně a cítím ho pořád ale nevidím nic a taky se chci zeptat jestli věci na tvým blogu nepatří k satanismu prosím tě o odpověd díki

 119. Zdravím. Hlavní v magii však je to, aby magik vše bral s vnitřní harmonií (tzn.: vnitřně se nepřetěžoval).

 120. Tak na ten článek už se moc těším, magie živlů mě totiž opravdu zajímá :) Tohle cvičení rozhodně zkusím, ale jak už jsem psala ve svém dotazu k andělovi, mně prostě vnitřní zrak většinou nefunguje.. :( Tak jsem tedy zvědavá, jak to dopadne.

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner