Základy magie živlů – II. Práce s živly

13.9.2017
magie živlů
V minulém článku (Základy magie živlů – I. Práce s energií) jsme si pověděli, co je nutné znát, abychom mohli pracovat s živly. Zaprvé samozřejmě musíme znát jejich podstatu a vlastnosti. A za druhé ovládat materii, z níž je každý jednotlivý živel složen – tedy energii. Tím vším nás provedl minulý článek, pokud jste jej ještě nečetli, učiňte tak prosím teď, abychom předešli případným zmatkům a nejasnostem.
Pokud ale máte pocit, že víte, co je který živel zač a s energií taky pracovat umíte, můžete číst dále.

 

Magie živlů – Základní živlová cvičení

 

Dnes se naučíme čtyři základní cvičení, pro každý živel jedno, ve kterých se naučíme jednoduchý přenos energie mezi živlem a vámi. Přesto by si ale každý z vás měl vyzkoušet z následujících cvičení jen jediné – proč?
Lepší je vždy plně pracovat jen s jediným živlem. Nejen, že se totiž všechny svou podstatou dosti liší, ale každý pracuje s trochu jinými druhy energie, má jiné potřeby a dovede člověka k jiným cílům. Tento cíl je dobré si vybrat už na začátku cesty a později ho neměnit.
Samozřejmě je dobré všechny živly znát a mít je ve svém těle vyvážené. Pokud se ale vydáte na cestu živlové magie, zjistíte, že nejbližší je vám vždy jen jeden. Povahou jsme také všichni spíše zrozenci jednoho živlu. Navíc objevováním vlastností živlů časem zjistíte, že spolu mají společného víc, než se na první pohled zdá. A skze dokonalé poznání jednoho živlu se toho hodně můžete dovědět i o živlech ostatních.

 

Samozřejmě to není zakázané, zkoušet pracovat se všemi živly najednou. Kdo ale nějakou dobu pracuje s vodou zjistí, že s ohněm už si nerozumí tak jako dřív. Kdo se věnuje delší čas vzduchu, sezná, že už tolik nedokáže pracovat se zemí. A tak dále.
Často je také dobré si pro začátek vybrat živel, ke kterému máte nejblíže, ať už povahově či stavbou těla. Většinou je to právě ten živel, který máte nejraději. Pro mě osobně je to třeba oheň – který je zároveň pro práci s energií relativně snadný, protože je dost dynamický.
Ale tolik by tedy stačilo k teorii a přejděme k praxi. Pokud máte ještě nějaké nejasnosti ohledně toho, jaký živel si vybrat, pro jistotu přikládám odkazy na články, které by vám mohly pomoci. Jsou to Čtyři základní živly a Živly a jejich interakce.

 

 

Magie živlů – začínáme

 

Teď se tedy podívejme, jak pro začátek začít pracovat s jednotlivými elementy (element = živel, ale to snad všichni víme:)). Rozhodně se nebudeme pokoušet zapalovat svíčku pohledem nebo vyvolat vítr v uzavřené místnosti. To je vhodné spíš do fantasy příběhu, než do reality. Skutečná práce s živly je velmi mírná a pozvolná. Zapálit svíčku pohledem není sice nemožné, ale jen pro roky meditující mistry, ne pro běžné smrtelníky:)
Začátečníka většinou touha po ohnivých koulích odradí. Jednoduše proto, že se mu prostě nebude dařit a tím pádem ho přejde chuť do další práce. Následující cvičení se ale dají zvládnout už napoprvé nebo po krátké době tréninku. U někoho to můžu být hodiny u někoho týdny. Záleží hlavně na stupni zvládnutí práce s energií a dobrém spojení s určitým živlem.
Jako při každé magické práci, i zde platí – zkoušet, zkoušet a zkoušet, cvičit a cvičit a cvičit. Nic nejde hned a žádný učený z nebe nespadl. Nenechte se odradit, pokud to nepůjde hned a nebo pokud výsledky nebudou tak markantní, jak byste si přáli.

 

Cvičení práce s…:

 

(Názvy živlů slouží jako odkazy na jednotlivé články se cvičeními a radami)

 

Diskuze

Napsat komentář

 1. dobrý den já jsem sice jen dítě ale chci se zeptat že skouším vodu a jde to ale všude kde jsem je voda nevíte co mám dělat?

 2. Post
  Author

  Elin67: po celém životě tréninku mysli někde v ústranní možná ano :) Magie bohužel v reálném světě nefunguje tak, jako v knížkách a filmech.

 3. Jen jsem se chtěla zeptat Lúmenn, vážně by nijak nešlo zapálit svíčku ne přímo pohledem, ale třeba bez dlouhého soustředění, ale asi je to všechno o tréninku, že?
  A ještě jedna věc, já mám vážně nwm jestli oheň nebo vítr. Ale měla jsem obrovskou radost, když se mi hned na poprvé povedla ta energická koule! To se mi ještě nestalo, aby se mi něco takhle povedlo!

 4. pokud se chceš naučit hýbat věcmi zkus telekineze. není to (teda pro mě) nic jednoduchého.
  ale je to super!

 5. Post
  Author
 6. Myslíš že kdybych trénoval fakt moc, tak bych pomoci větru dokázala zvednout třeba tužku?

 7. Zkouším vítr a jde to, ale nevím proč se vždy zamezí na nějakej keř. Je to v pořádku že mířím na keř?

 8. Nejlepší je, vybrat si živel, který má v sobě všechny živly v sobě obsaženy (zemi, oheň, vodu, vzduch, éter (elektřina), intelekt (světlo)), a tím univerzálním čistým elementem v nás je náš vlastní čistý duch- Kundalini. Je elementem Sahasrara čakry. Tento element nám ukáže, která čakra je v pořádku a která ne. Pak budeme vědět, který element si vybrat k čištění i rozvíjení. Dokonce nás může přivést k poznání(sjednocení) s kolektivním čistým Duchem, protože nám dá poznání (o nás)sebe sama, zda žijeme v rovnováze (jing, jang). Kundalini dovede napravovat všechny elementy v nás. Dává nám skutečné poznání o nás, ne relativní (ovlivněné egem – domněnkami).

 9. Ahoj chtěl bych se zeptat když mi vychází vzduch ale mám radši vodu s kterým mám začít cvičit a je pak jedno který živel si vyberu nebo ne ? :-) Předem děkuji za odpověď :-3

 10. Ahoj, doporucujes praci s jednim zivlem, cetla jsem knihu Brana k opravdovemu zasveceni od F. Bardona a ten zase preferuje cviceni se vsemi zivly, tak bych se chtela zeptat co je tedy lepsi? dekuji

 11. Ahoj vždycky sem snila že bych mohla ovládnout živly konkrétně oheň a vodu. Myslíš že bych mohla používat oba dva i když jsou to protiklady?? A taky by mě moc zajímalo jestli někdo znáte někoho kdo už nějaký živel dokázal ovládnout to bych strašně ráda věděla… Díky :)

 12. já nějak nevím. Mám ráda, když mám ke všem živlům stejně blízko a nedokážu si vybrat. Zatím si nejsem moc jistá jestli chci pokračovat dál….

 13. [7]: chyba v odkazu, už je napravená, omlouvám se (když se ti příště stane něco takového, klikni si na název celé rubriky – v tomto případě Magie živlů a příslušný článek si najdi tam;))

 14. Dobrý den, chtěl jsem se zajímat o vzduch ale když jsem kliknul na odkaz tak se zobrazilo že stránka nebyla vyhledána.

 15. Nicci: myslím že je zbytečné strachovat se o to, co si vybrat. To je podobné, jako by sis nemohla vybrat, jestli budeš lakomá nebo škarohlíd. Ani jedno z toho si nevybíráš, ale buď taková jsi nebo nejsi;)

 16. Lili: no vycítit, to není jednoznačný, a navíc je to stejně postupný proces jako poznávání sebe sama (je to v podstatě to samé, akorát v "běžném" poznávání vnímáš v normálním vnímání, kdežto živlově logicky vnímáš živlovým vnímáním. Tj např agresivitu neoznačíš pojmem agresivita, ale pojmem oheň, prostě jiný pojmy, struktura myšlení, vnímání).

 17. [3]:Já si jsem téměř jistá že je to vzduch a voda .. no je to určitě vzduch a voda, ale nevím který z nich si mám vybrat ..

 18. [1]: těžko říct, prostě vycítit:) Klidně zkoušej všechna cvičení, pracuj a věnuj se tomu a co ti půjde nejlépe a nejvíc tě bude bavit bude asi to pravé:)

 19. [1]: Já moc nevěřím, že znamení s tím má co dělat [u některých lidí se to může shodovat, ale určitě ne vždycky]… Třeba u mě je to zase opačně, jsem lev, ale nejradši mám rozhodně vodu. A osobností mám asi taky blíž k tomu, co se považuje za typické pro raky – vodní znamení :)

 20. Jak se dá jednoznačně vycítit vedoucí živel? Pročetla jsem články a znamením (Rak) mám nejblíže k vodě, což je pravda (až na vyjimku, že jsem neplavec a z hlubokých vod mám strach). Ale taky se cítím přitahována ohněm, ráda pozoruju hořící svíčky i jsem zkoušela nějaké pokusy než jsem četla tyhle články, ale nikdy jsem asi neměla dostatek energie či soustředění. Tak nevím, který živel zvolit.

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner