Základy magie živlů – III. Oheň

18.9.2017
magie ohně
Než se budete věnovat jednotlivým cvičením živlů, doporučuji abyste si prohlédli celou rubriku „Magie živlů“ a nejprve se věnovali obecnějším teoretickým článkům k tématu.
Na cvičení práce s ohněm je nejlepší živý plamen, úplně ideální je svíčka. Jako na každé z těchto cvičení si najděte klidné místo kde vás nebude nějakou dobu nikdo rušit. Pokud budete pracovat s ohněm, dejte si pozor na otevřené okno a jakýkoli jiný zdroj průvanu. Zbytečně by vás rozptyloval a ovlivňoval by oheň místo vás. Stejně tak se nesnažte pomáhat si dýcháním a foukáním. Sice hned uvidíte výsledek, ale s dechem umí pracovat každý z nás a vy se přece chcete soustředit na mysl.

 

Cvičení magie ohně – proudění energie

 

Zapalte tedy svíčku a posaďte se na nějakou rozumnou vzdálenost od ní, abyste na ni sice dobře viděli a měli ji v dosahu, ale aby její plamen nekomíhal vaším dechem. Dívejte se na plamen a nejprve jen pozorujte, jak hoří. Obdivujte jej, pozorujte jeho krásu a sílu, vnímejte to nádherné teplo a světlo, které se z něj šíří. Už tyto myšlenky jsou energie, vyslaná k plameni a veškerý obdiv a soustředění už mu samo o sobě dodává sílu k hoření. Možná už po těhle myšlenkách uvidíte, jak plamen zesílil a hoří jasněji nebo se dokonce zvětšil, to je přesně ono.
Pokračujte dál a stejně jako v předchozím cvičení (viz Práce s energií) nechte do sebe proudit energii z Vesmíru. Naveďte ji opět do dlaní a namiřte je směrem k plameni, v duchu si vizualizujte, jak k němu proudí energie z vašich dlaní a předávejte mu vůli, aby se rozhořel.

 

Při každém cvičení s živlem se nejprve naučte, jak mu energii předat, lépe se s ním tak sžijete a protože vše, co vydáváte se k vám dříve nebo později vrátí, i energie, kterou dáte živlu, vám tentýž živel oplatí.
Dávejte tedy plameni energii, která vámi prochází a sledujte, jak díky její síle roste a mohutní. Sledujte, jak při každém přiblížení vašich dlaní k ohni plamen vzroste a když ruce oddálíte, zase se zmenší. Jakmile oheň začne reagovat na přibližování a oddalování vašich dlaní, zvládli jste první část práce s ním.

 

magie ohně

 

Cvičení magie ohně – modifikace cvičení

 

Při dalším cvičení už nepoužívejte dlaně, ale nechejte energii proudit bez jejich pomoci. I tak sledujte jak oheň reaguje na zvýšení přívalu energie a pak jej zase uberte a pozorujte, jak i plamen zeslábne.
Při třetí části cvičení nejprve nechejte oheň, aby využil vaši energii a pak k němu přiložte dlaně a požádejte jej, aby vám energii věnoval. Vizualizujte si, jak energie z ohně proudí do vašich dlaní a plamínek pomalu slábne. Zesilujte tok energie z něj natolik, až úplně uhasne. Pokud se vám podaří svíčku zhasit jen soustředěným přiložením dlaní a sáním energie, může se vám povést ji i nechat rozhořet z toho zbývajícího žhavého místečka tak, že energii začnete vysílat zpět.

 

Postupně můžete zkoušet i zhášet nebo opět vzněcovat plamen svíčky, aniž byste k němu přiložili ruce. Pokud se vám to povede, gratuluji, právě jste dosáhli nejvyššího bodu magie ohně. Takové mistrovství ovšem přichází po letech tréninku.

 

Další cvičení práce s živly:

Toto je opravený a doplněný článek z roku 2011.

Diskuze

Napsat komentář

 1. Post
  Author
 2. Ahoj chtěla bych se zeptat jak poznáme, že to je náš živel ?

 3. Chcel bi som sa spýtať čo to znamená alebo čo to vlastne je keď idem spať skoro vždy vidím takú bielu guľu a okolo nej krúžia také jak zelene hadí alebo draci.
  Za odpoveď ďakujem❤️

 4. Je možné že můžu být spojena s ohněm, když se mi zdají sny o hořícím paneláku a já jsem v posledním patře chci jít dolů ale všimnu si , že když se dotknu ohně tak mě nespálí a umím ho ovládat v tom snu a jdu pořád dolů a potom se něco sekne a už mi zvoní budík

 5. Ahoj más skvely blog moc me bavi a muj zivel je ohen jsem odhodlana naucit se jej ovladat … Mam jen otazku za jak dlouho se naucim zvetsovat ohen dlani ??? Moc dekuju za odpoved

 6. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je normální, že při přiblížení rukou se plamrn třepotá a začne produkovat více tepla? Také se plamen hýbe za rukou… Dělám vše dobře, nebo úplně špatně?

 7. Ahoj rád bych byl něco jako ,,,čaroděj,,, už od mala jsem si takové věci vyhledával teď mi je 16 a ještě víc takové věci hledám.Skoušel jsem i rituali a nevidim nějaký výsledek prosím o pomoc a určitě skusím tady tenhle postup na oheň

 8. Ahoj Lúmenn jde oheň ovládat např. Bojovat s ním jako v seriálu Avatar Legenda o Aangovi?

 9. Post
  Author

  Adelase: zavření očí pomáhá při prvotním soustředění, později až se lépe naučíš s energií pracovat již můžeš mít oči otevřené:)

 10. Ahoj ! Jenom jsem se chtěla zeptat, jelikož tomu moc nerozumím. Když přijímáme energii z Vesmíru a následně ji přenášíme do plamínku ohně, máme zavřené oči, tudíž nevidím co se s ním děje. Kdybych oči otevřela, přestala bych se soustředit. Možná jsem to z textu pochopila zle, proto prosim o radu.

 11. Můj živel je slunce, plazma. Síla blesku. Po bouřích mám obrovskou energii kreativity.
  Vlahý jemný deštík k tomu taky napomáhá se znamením duhy.

 12. Příroda, tedy elementy, dovedou naše napětí přijmout a vyčistit. Pak se cítíme lépe a myslíme si, že jsme něco v přírodě získali. My jsme se naopak napětí zbavili a zůstalo v nás to, co tam vždy bylo a je. Tedy naše podstata a zdroj (život). Zdroj doplňuje a vyživuje, je v nás a najdeme jej vevnitř sebe. Pak jej můžeme ve své čistotě předat i přírodě, místo toho, abychom jenom brali a nic za to nedávali. V tom by měla být rovnováha. Pak jsme skutečně eko. Ve svadhistháně čakře (element oheň) je nepřítelem ducha hněv, který se projevuje jako zlost, vztek a netrpělivost vůči jiným a později vyjádří sám sebe v nespokojenosti. Náprava: zlobme se pouze na sebe za dělání nesprávných věcí, nahraďme hněv soucitem a trpělivostí.

 13. Ahoj ty to živli jsou podle osoby když osoba je klidna tak vodu,clovek rozpolceny tak ohen ,clovek ktery je neposedny vitr , clovek ktery umi ovladat vsechny emoce umi ovladat zemi

 14. Ahoj Lumen já s ohněm pracuji a dokážu mysli vyvolat plameny ohně.

 15. Nevím proč ale s dlaněmi mi to nejde. Když však hledím na ohěn sám se zvětší nebo naopak zmenší. Neví čím to je ale dlaňmi mi to vůbec nejde :/

 16. ahoj, pokut tento text byl určen mě (Ahoj chtěl bych se zeptat, jak dlouhu už s ohněm pracujes?) tak mohu říct že jsem ještě s ohněm nepracoval ale také mohu říct že pokt jsem byl s ohněm ve styku tak jsem měl pocit jako by byl mou součástí a vždy když jsem byl unaven nebo měl špatnou náladu ,tak mě ohen vždy uklidnil ,tím ale nechci říct že jsem nákí pyroman , pouze mam rád přírodu a klit

 17. ahoj tady honza  prosím jaký živel kemě patří jsem narozen na blížence

 18. Ahoj, hrozně moc bych se chtěl o těchto věcech dozvědět více, a Ty odkazuješ pouze na literaturu o živlech obecně. Mohla by jsi mi/nám napsat nějaká konkrétní díla, například že kterých jsi čerpala Ty? Moc děkuju.

 19. [32]:to sem už taky zjistil,poštval sem proti sobě vítr a vodu. tedy spíž počasí a nevim jak se jim omluvit, neporadili by ste mi někdo, prosím?

 20. Ahoj Lumen posles mi prosím na mail video jak pracuje s ohněm pro inspiraci a chtěl bych navíc vědět jestli je to doopravdy možné. Dekuju a doufám ze mi to posles :)

 21. Jsem v bytě nikde nefouká vítr a když se dlouho soudředím začne se plamen svíčky třást. Je to náhoda nebo jsem to udělala já ?

 22. Som rád že sú aj taketo blogy konečne som našiel čo ma bavý. Ďakujem.

 23. ahoj mě to nějak nejde a to dělam přesně podle plánu

 24. Zdravím Líbí se mi váš blog. Chtěl bych se zeptat když sjem začal číst o  živlech tady tak jsem se dostal k ohni :D i když chtěl bych třeba země nebo ostatní živlí bohužel mám to zafixované v hlavě že je to ohěn :D Plameny mě vždy přitahují a před pár dnama se mi stalo něco divného . Byl jsem večer za kámošem a já nerád piju alkohol protože se červenám potom :D tak jsem koupil cider . ale pote jak jsem šel domu jsem měl pocit že asi shořím :D po cele těle jsem cítíl takové teplo že jsem se málem uhořel :D ( sranda) ale od těla asi 5,6 cm jsem cítíl silnou energie jako bych měl na těle to energie jak jsi napsala     u Základy magie živlů – I. Práce s energií    . tak takovou energie nebo spíš chakry ? to je stejny vid :D ale nedělalo mě to dobře protože bylo horko venku :D Víš zajímám se dost o AS,LS, duchy atd. Tak chci se ti  zeptat to co se mi stalo může mít něco společného s živlama . A začnu tedy trenovat a dám vědět pak jak jsem dopadl . Každopádně odepiš prosím ;) Hodně štěstí všem. B.

 25. Prosím tě natočíš video jak to kouzlíš s tím ohněm na mail ? Moc tomu totiž nevěřím a byl bych řád kdybys to pro mě udělala ahoj.

 26. Když jsem začal předávat energii plamínek svíčky začal párkrát trochu víc pálit.Je to správně?

 27. Ahoj Lúmenn. Mohla by si mi prosím poradit jakou knihu mám přečíst?

 28. Ahoj Lúmenn. Prosím tě zkusila jsem oheň a jediné co mi šlo (doufám že to bylo správně) bylo že když sem přiblížila dlaň ke svíčce a dávala mu energii tak se mi nahýbal na dlaň je to správně?

 29. Ahoj chtel bych Se zeptat ktery zivel Se ovlada nejlepe, predem dekuju za odpoved

 30. Lúmenn musím ti poděkovat. Díky tvým návodům jsem vylepšil ovládání ohně :-). Teď mi to jde docela dobře

 31. Můj živel je oheň jelikoš a protože 1)znamení lev 2)jako malej (asi když mi byli 2)sem skoušel co hoří a co ne 3)teplo mně přitahovalo i když sem se potom spálil (spálil sem i vánoční ubrus) 4)nestalo se mi že když bylo sluníčko abych nerozdělal oheň lupou toť asi veškeré důvody mého živlu

 32. Páni, povedlo se mi ten oheň rozhořet více a zase od něho čerpat energii. Mojí sestře to nešlo ani s vodou a to jí vyhovuje už od mala. Dokonce ani ta práce s energií jí nějak nešla.

 33. Soráč, ale asi vám není doře že? Takový věci nefungují, až dá někdo z vás na internet nějaký video jak to funguje, tak potom začnu   o něčem přemýšlet, ale ted vam můžu zdělit jen jednu věc: ,,Ano, přiznávám, taky se ràda dívám na pohádky"

 34. mala som 8 rokov ked som zacala pouzivat magiu…dnes mam 14 a dokazem vela veci ucim aj inych a ak mate zaujem napiste mi na gmail…budem sa na VAS tesit

 35. mě to nejde nevím proč.. ?? prosím poradíš mi?? :-/ strašně moc bych si to přála :-)

 36. [12]: jak to děláte??? ja to zkoušela a nejde mi to :-( poradíš ještě nějak jinak??? moc děkuju :-)

 37. Mě je 11 némá žadej učinek na to že jsem  tak malá učím spolupracovat s ohněm už skoušel zatím se mi jen povedlo ten ohenn popotáhnout nahoru a dolu.

 38. ahoj, viem a cítim že môj živel je oheň :) skúsila som to, keĎ som dala dlane okolo plameňa, a skúšlaa pridávať a uberať energiu, plamen sa nezväčšoval ani nezmenšoval…:( jedné čo sa dialo, že keĎ sa mi trochu triasli ruky(čo sa mi trasú stále…nvm prečo:D) plamen behal z prava do lava:( naschvál som najprv s pavej dlane vyslala energiu a ako keby to ten plamen nie pritiahlo ale odpudilo, ako keby som ho tou energiou trošku posunula… tak som jemne hýbala rukami z prava dolava, dávala som si naschvál pozor aby som nerozvýraila vzduch a ten plameň sa hýbbal s mojm rukami:) len sa bojím že som to nerobila tým že som mu energiu dávala, ale že ho odpudzovala:)

 39. Ahojte , neznáte ještě nějaké další stránky o magii živlů ( elementů ) ? Toto téma mě moc zajímá a dozvěděla bych se o tom ráda více a taky bych ráda znala více praktických cvičení . Díky :-)

 40. Ahoj, bojím se vody, ale za svůj živel považuji právě vodu, není to divné?:-/

 41. Tenhle živel je super.Tohle cvičení vyzkouším.Doufám že mi to pujde

 42. zkousela jsem to a nemohla jsem verit svym ocim pokazde kdyz jsem priblizila prst plaminek svicky se jako magnetem pritahoval k memu prstu a zesílil potom mi omylem sežehl kousek prstu ale misto toho aby to bolelo rozlila jse mi do tela pres ten prst prijemna sila asi energie

 43. VLADCI ŽIVLŮ nevím jak někdo muže rict je silu vládnout živlu vam dává vesmir.vesmírnou sílu nedokaze obicejní vládce procítit to dokáže pouze avatar

 44. Lúmenn prosímtě když na ohen koukám (sostředím se naněj)tak zesiluje a slábne ale jak se mám soustředit aby zhasnul,na co mám myslet a tak…??

 45. ahojky Lúmenn chci se zeptat,odkud tohle vše umíš a víš???

 46. Promiň :: yo jsem nechtěla napsát :-)  ale i tak živlům nemůžeš poroucet! Protože potom té ZNIČÍ

 47. Jseš blbá?????????? Ohni ani jinému živlu nemůžeš poroučet!!!!!!!!!!! Když yo udeláš tak té ZNIČÍ!!!!!!!

 48. Kdyz jsem predavala energii plamenu zacal jako poskakovat , plamen sel nahoru a zase dolu , a kdyz jsem oddalila ruce tak prestal poskakovat , je to v poradku ?

 49. Citim ze ohen je premna neco jak voda na zemi,vzduch ktery potrebujete dychat jestli mi rozumite od detsva ma fascinoval ohen ale mam problem skusal som bars ake cvicenia,meditacie a pod. nikdy sa mi ho nepodarilo nejak ovladnut ovlivnit nic a ani dalsi ze zivlo je mozne ze ovladat zivli maju dar len urcity lude?

 50. A ještě… mám moc rád vzduch jsko živel. Rád vnímám jeho proudění a tak, ale nevím jestli je to v rozporu s mým spřízněným živlem ohněm…

 51. Podle článku Který živel je vám nejblíž jsem zjistil, že můj spřízněný živel je oheň. Rád bych věděl jak tento vztah posilovat, aby se mi spolupráce s ohněm vyplatila?

 52. [14]: Musím souhlasit s Marryangel. Náhody pokud já vím z učení od babičky neexistují :) Vždy to s něčím souvisí. Když narazíš například na metrového hřiba (xD), tak to neni náhoda, ale budoucnost chce, abys ho k něčemu použila, nebo tak něco. Člověk by vždycky měl vědět, k čemu co použít :)

 53. [14]: Náhody neexistují a možná že tato výhra tě měla pobídnout k pokračování s pyrokineze. Nechci dělat chytrou ale myslím že zvlášt' tobě by to šlo ;)

 54. Jo a ještě bych se chtěl zeptat autorky že živel se mám naučit proto: 1)Že k němu mám

 55. Ahoj chtěl bych se zeptat autorky že kdybych se naučil zemi uměl bych zasazené semínko rostliny během jednoho dne nechat vyrůst? ;)

 56. Asi se kemě oheň vůbec nehodí :D tak zejtra zkusím ten vzduch když bude aspoň trochu foukat… pak už jen zbívá země a voda … :D

 57. Je to zajímavý :) Zvládnu vytvořit tu energetickou kouly ale nefunguje mi tu energii nijak jinak využít … nemá to žádnej effekt :(

 58. [13]: jednou se mi to povedlo, doteď nevím, jak jsem to udělala:) Ale živlové magii se nevěnuju, netrénuju, takže krom jedné náhody to nedokážu

 59. Můžu se zeptat autora(ky) jestli dokáže zhasnout svíčku ? pomocí myšlenky ?

 60. Ahojky strašně se mi libi tvuj blog uz sem vzdladla energickou kouli a skousim dalsi s moji sestrou.  De nam to a proto by sme měli zajem o vice cviceni se vzduchem nebo ohnem dekuji… :))))) a fakt se mi libi tvuj blog mas magickyy… :)

 61. ZAJÍMALO BY MĚ JESTLI BY TAkhle šlo pouhým zrakem zapálit ohen

 62. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli dokážeš i zapálit svíčku

 63. [3]: pro začátek je nejlepší vybrat si živel, který ti nejvíce sedí, pokud ti to nešlo s vodou, můžeš zkusit jiný:)

 64. ahoj moc se mi libi tvuj blog skousela jsem to s vodou ale moc mi to nejde myslis si ze bych zvladla ohen???

 65. [1]: oheň je můj živel, takže popisovaná cvičení už mám za sebou, s ostatními živly si natolik nerozumím, tak jsou pak cvičení pouhou teorií, u níž praxi musí vyzkoušet jiní;)

 66. A ty jsi tohle umění ovládla ? Nebo čerpáš pouze z teorie?

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner