Základy magie živlů – IV. Vzduch

11.10.2017
magie vzduchu
Než se budete věnovat jednotlivým cvičením živlů, doporučuji abyste si prohlédli celou rubriku „Magie živlů“ a nejprve se věnovali obecnějším teoretickým článkům k tématu.

 

Cvičení magie vzduchu – proudění energie

 

Práce s živlem vzduchu je ošemetná a nestálá, jako celý tento element. Měli byste při ní být venku, nejlépe v den, kdy sice fouká, ale není vyloženě větrno. V klidu se posaďte tam, kde vás nikdo nevyruší, bohatě stačí balkon domu nebo se můžete posadit i v otevřeném okně, nejlepší je ale jít samozřejmě někam do přírody.
Nejprve se podobně, jako popisuji u ohně, soustřeďte na každý závan větru. Vnímejte, jak vane a věnujte mu veškerou pozornost a obdiv. Prociťujte každé jemné zavanutí i silnější poryvy a tímto do něj vkládejte sílu svých myšlenek.
Jakmile toto zvládnete, vizualizujte si proud energie z Vesmíru a veďte ji, jak je popisováno v předchozích cvičeních, do svých dlaní a dále ven, do větru. Nejprve ji vysílejte jen ve chvíli, kdy cítíte pohyb větru, pak ale vyšlete energii i ve chvíli, kdy zrovna nefouká a pociťujte, jak se kolem vás zvedá vánek. Někdy je toto cvičení spojeno jen s náhodou, že zafouká zrovna v okamžik, kdy si to přejete, aniž byste na to měli vliv, ale postupem času si začnete všímat, že vítr reaguje na vaši energii a fouká tím silněji, čím více energie mu věnujete.
Jakmile dospějete do této fáze, můžete vítr i zeslabovat, stejně jako to popisuji u ohně v předchozím cvičení. Vnímejte, jak při vzedmutí vaší energie sílí i vítr a když energie uberete, i vítr se ztiší nebo zcela ustane.

 

magie vzduchu

Cvičení magie vzduchu – modifikace cvičení

 

Další fází je předávání energie bez pomoci dlaní. Pociťujte energii, kterou předáváte větru, ale nenatahujte dlaně a nechávejte ji proudit celou svou bytostí naráz. Vnímejte jak na zesilování a zeslabování toku energie reaguje vítr, jak slábne a sílí spolu s ní natolik, že už to nemůže být náhoda.
Poslední fázi začátečnických cvičení tvoří přímá výměna mezi vámi a živlem. Doteď jste mu energii předávali, nyní jej o ni požádejte vy. Nejprve tedy chvíli provádějte předchozí cvičení a dávejte vzduchu energii, pak jej požádejte, aby vám svoji energii předal on a natáhněte dlaně. Jakmile se vzedme vítr, vnímejte, jak vám jeho síla vstupuje do dlaní a postupně do celého těla. Nechávejte do sebe vstřebávat energii tak dlouho, dokud poryv větru neustane a pak ji vyšlete tak, aby se okamžitě rozfoukal další. Několikrát to zopakujte a vnímejte, jak na vás vítr reaguje a jak z něj čerpáte sílu. Pokud jste došli až sem, dokázali jste vše, co se dá z magie vzduchu naučit. Takové mistrovství ovšem přichází po letech tréninku.

 

magie vzduchu

 

Další cvičení práce s živly:

Toto je aktualizovaný a revidovaný článek z roku 2010.

 

Diskuze

Napsat komentář

 1. Já osobně ovládám telepatií, všechny elementy a černou magii, občas zkouším i takový blbosti jako je ovládání krve, jelikož ve většině těla máme vodu věřím se to může fungovat sice jsem nějak moc nepokročil ale přeci jen je to furt jen má domněnka, dále jsem se začal učit i kineze, z těch úplně neovládám žádnou kromě telekineze (telepatie) ale už z té mám nepříjemné závratě jakoby na měl šel silný tlak, co se týče létání pomocí magie vzduchu tak to se mi nepovedlo úplně dokázal jsem se nadnášet ale jen krátkodobě a nebylo mi to zrovna příjemné , spíše jsem měl pocit že mi dochází kyslík a tuhle krev v žilách

 2. Já vzdušný živel pár let ovládám(dokonce si s ním i povídám) ale díky tomuhle cvičení mi to jde daleko líp

 3. Post
  Author
 4. Lumen, má vliv na to jaké jsem znamení a jaký živel ke mě patří? A nebo mi půjde ten který chci.

 5. Stejně si myslím, že to ani není tak magie, jako přirozené efekty přírody a lidské mysli, které společně udělají moc. V Pennsilvánii na univerzitě mají obro parapsychologie a dělali prý podobné pokusy. Aspoň tak nějak se o tom píše ve více zdrojích. Vůbec nepiju , nekouřím, nehulím a žádný drogy neberu, duševní chorobou netrpím a mám na to potvrzení znalce. To je asi věta, která se musí vždy pronést, když se mluví na hraně o takových jevech.

 6. [86]: ahoj. Rychlost mraků se ovládat dá. Můžeš tím přivolat déšť a tím se naučit základy ovládání vody díky tomu můžeš postupně rozvíjet ovládání země a poté třeba i pyrokinezi- oheň. Snad jsem poradila

 7. Přesně toto jsem potřebovala! Vzduch umím už léta, ale potřebovala jsem nějaká cvičení abych si to lépe osvojila ^^

 8. Ahoj, já ovládán už od 8 let živel vzduchu. Když jsem smutná a nebo naštvaná tak začne foukat vítr. Jednou mě naštvala jedna holka a vítr jí unesl čepici.

 9. [88]: pokud jsi opravdu ohromná chodící zásobárna energie, tak možná ano, jinak to ovšem není příliš pravděpodobné

 10. Ahoj Lúmenn! Když začnou ovládat vzduch, a zrovna se na někoho nastvu. Když se na někoho nastvu z očí do očí a začnu na něj řvát mraky a vítr se viditelně zrychlí? Děkuji

 11. Jo aha tak moc děkuji:D ale tedy rychlost mraků (asi logické) měnit mohu?:) A ještě jeden dotaz mohu ovládat všechny živly nebo jen které se ke mně hodí jen jeden?:) Promiň že se tak výptávám

 12. [84]: když budeš dvacet let meditovat v klášteře na opuštěném místě, tak možná:) Tím chci říct, že takové schopnosti nejsou v mezích běžného člověka.

 13. Ahoj Lúmen. Mám dotaz ohledně větru a hlavně mraků. Když budu ovládat vzduch mohu měnit také tvary mraků? Jen by mně zajímalo třeba mé vnitřní zvíře je vlk jestli když se nastvu a začnu řvát mraky se promění na ,,mračné vlky"? Děkuji

 14. [82]: A ještě jsem ve znamení štír, takže mám živel vodu, ale pak je tu ten detail, že já jsem 24. řijna; ejn pár hodin, možná minut, a byla bych váha. (A váha má zase vzduch.)

 15. ahoj všichni, chtěl bych se zeptat, umim hodně dobře pracovat s počasím, vidím energii, ale nevim jak se naučit levitaci, poradili by jste mi prosím někdo?

 16. [78]:asik je tvým osudem vzduch sem na tom stejně jen mi nejdou jiný zivly jako tobe :)

 17. ahoj chtěla bych jen říct nedávno se mě stalo tohle: povídala sem si s kámošem něco plácal a mě se to moc nezamlouvalo co povídal tak sem  zavřela oči a jen tak sem pomyslela na to aby začal foukat vítr a aby se do něj opřel co nejvíce tak aby upadl a ono se to stalo a on mi pak řekl že v tu chvíli co sem se na něj podívala sem to v očích nebyla já jako by moje mysl opustila tělo a byla sem někdo uplně jiný chvili na to me zacala bolet hlava.Do ted kdyz jdu k oknu hlavne vecer  a jen tak zavřu oci a myslím na na to aby foukal vítr tak to vetsinou funguje ale pak me bolí hlava jiné zivly me nejdou vubec ale vzduch ano :)

 18. Nevím proč ale tahle všechna cvičení jsem praktikoval nevedomky už od mala začal jsem s vetrem pak s ohnem zemi a nakonec i vodou ve vaně :D nic extremního jsem neprovedl ale dokazal jsem roztočit vodu v dlani :D pak jsem zkoušel zivel zeme tak že jsem myslel na to aby rostlina rostla a nakej menčí pohyb jsem zpozoroval ale nic extra a u ohne jsem se dostal tak že jsem byl u kamarada a ten měl zapalenou svíčku a zkoušel jsem ztlumit a zvetšit plamen pomocí rukou a pak i bez nic a fungovalo a dodnes pracuju nejvic s vetrem protože je všude kolem  pripadam si jak avatar nebo neco takověho kurna ale boužel abych to ukazal nemam jak vitr nejde videt a v ostatních zivlech nemam jeste takovy cit takže musím začit s trenovaním když jsem videl tuhle stranku tak jsem byl prekvapenej že neco takového dělam aniž bych vedel jak na to a přišel jsem na to sám :)

 19. [75]:Pomůžeš mi? Nerozumím větě "Poslat magickou energii do Vesmíru" Nepochopila jsem to. Můžeš mi to prosím vysvětlit? :)

 20. Mohla bych jse zeptat je možné se pomocí magie vzduchu naučit létat?

 21. já už jse magii věnuji přes rok ale nejde jenom o to ovladnout živel ale hlavně o porozumění a sžít se s přírodou

 22. Zdravím,ráda bych moc pochválila tento web,jsou zde užitečné informace.:) Mě osobně nejvíc zajímají věci ohledně živlů a nyní konkrétně živel vzduch. Už jsem zkoušela předchozí cvičení práci s energií,ale nejspíš budu muset stále trénovat jelikož mi to moc nešlo. A podobně to mám se vzduchem.

 23. Ahooj, momentálně se zabývám telekinezie a jde mi to, nedávno se mě zdál sen o tom jak ovládám vzduch, že jsem z něj čerpala energií a pak jsem ho vypouštěla zpátky, v tom snů se mě to moc líbilo…myslíš že je to nějaký znamení že bych se mě zajímat o vzduchu? Děkuji. Prosím na můj email monicablack@seznam.cz

 24. už od malička mě lákal vzduch(možná i proto že je to můj živel ve znamení)a minulý léto prostě jakoby jsem ten vítr ovládala podle nálady.Ale nevím jak a teď se o to zajímám ještě víc….

 25. Ve svých asi 17 letech jsem zjistil, že mohu ovlivňovat počasí. Spustit či zastavit dest.pracoval jsem s energií v boj.umenich, ale má matka má také nějaké schopnosti. Začala mi fungovat magie, kdy jsem mohl ovlivňovat myšlenkou. Ale používal jsem to vždy jen k dobru. I jsem se sám dvakrát vyléčil.

 26. Btw autorka pořád naráží na oheň protože ho zvládne většina lidí, vzduch je dost vzacnej takže pokud k němu nemáte Vlohy, půjde vám hůř nebo vůbec :D ( odpověď na některé otázky typu proč to nefunguje )

 27. Sem cistej vítr, takže díky za článek, až,zajdu dál než tohle tak si na vás vzpomenu a napíšu nějaký nový poznatky :)

 28. Ahoj :) ovládam zem vzduch oheň a vodu :) trénujem vodu 5 rokov oheň 2 roky vzduch rok zem 3 roky :) je to úžasne treba veriť :)

 29. Ahoj lumenn :) můžu se zeptat ? Jak se energie dáva ( vypouští ) ? :) Předem děkuji za odpověď :)

 30. Ahoj lumenn já jsem marry chtěla bych se zeptat já pořádně nevím co bych měla ovládat mé většinou nic nejde tak se ptám jaký element je nejlepší a nejovladatelnejsi? :-)

 31. čarodějky se zrodily z popela dračího tak požádej dabla samotného jenž umři!kdo si to přečet tak do 5 dnů umře musela jsem to napsat jinak bych umřela do 5 dnů kdo si to přečet tak to napište do jinýho blogu nebte do 5 dnů a to fakt!!!!

 32. [8]:ahoj chci se zeptat Jk mám převzat tu energii  vesmíru nějak mi to nejde předem děkuju za odpověď :-)

 33. Ahoj, chtěl bych se tě zeptat, jestli bys nám nedoporučila nějakou tu knihu pro pokročilé. Jestli doporučíš, tak to bude fajn :-)

 34. Ja se jmenuji max umím ovládat vzduch oheň vodu zemí kov blesk a písek

 35. funguj to skusal som a nevzdaval som a ono sa to podarilo viem ovladat vzduch este ostatne a nie je to taske len terba pomoc o svitkoch vetru aby som ho dokazal pouzivat

 36. Vypadá to zajímavě..:) jen se chci zeptat…. Bude tu i něco pro pokročilé? :) kdybych to náhodou dokázal? :D Jakože jsem totální antitalent na všechno :D :)

 37. me se povedlo dat vetru en. ale kousek mi zbyl v ruce nevís proc?

 38. ja ovládam vodu a htěl bych sem vědět jestly nebude nikde voda mužu si udělat vlastni vudu např:pot

 39. Zdravím. Už od malička miluji vzduch. Ve školce jsme si hrávali na W.I.T.C.H a já vždy chtěla být Hay Lin (myslím že se tak jmenuje). Vše se mi daří, ovšem většinou se mi stává, když zkouším předávat energii do vítru, že zašne mírně poprchávat. Možná to je jen náhoda, ale Je možné, že jsem svou energii nějak předala do elementu vzduch a zároveň i do vody?

 40. Miluji vzduch. Tento článek jsem dříve nečetla ale zajímavé je že jse mpoznala své chování když jsem se pokoušela vyolat vítr s tím, jaké popisuješ ve článku… Instinkt, možžná. :) Každpádně chtěla bych se někdy sladit se všemi živly tak, abychom bbyli takříkajíc "na jedné vlně". Doufám že se mi to povede alespoň s jedním.

 41. Teoreticky by blesky měli jít, ale nemylsím si, že se ti to někdy povede. Blesk přeci jenom není jen bezvýznamné zafoukání větru, takže pravděpodobnost, že ti to element vzduchu povolí je opravdu malá. Mohl bys to taky zkusit na sílu a podřídit ho své vůli, ale to bych vážně nedělal. Veř mi nechceš nasrat jeden ze základních elemmentů.

 42. Me to celkem jde, ale kdyz mam cas tak je vetsinou bezvetri :-DD. Chtel bych se zeptat, jestli jdou pomoci atributu vzduchu vyvolat blesky. Diky, jinak toto je SUPER web.

 43. Ahoj chcem sa opitat ci bi mi niekto nemohol pomoct ja nejak citim uz par rokou že mam s tim nieco spolocne a nech sa snažim jak sa snažim z ničim mi to nevichadza ale čim viacej to skusam ti ma to viacej do toho taha  mohli bi ste mi visvetlit ako ovladat živel alebo ako prist na to tkory živel ovladam??  dakujem

 44. Ahoj Lúmenn máš krásnej blog. Jsem ve znamení raka a nejdřív jsem chtěla ovládat živel vodu. Vůbec mi to ale nešlo a tak jsem si řekla že zkusím vzduch. Mám radši dál cvičit magii vody nebo zkusit něco nového?

 45. [43]: udělala jsi hroznou chybu, že jsi předávala živlu energii ze sebe a ne přejatou z Vesmíru, nemůžeš se takhle energeticky vyčerpat, to dopadne přesně tak, jak popisuješ! Musíš tahat energii z Vesmírného zdroje, jinak se můžeš i zabít. Podle toho co píšeš sis dokonce vytvořila něco jako propojení se vzduchem a energie z tebe stále odchází a to není dobré…

 46. Ahojky :).Chtěla bych se s Vámi podělit o svůj příběh … Už od mala jsem takové "prapodivné" dítě :D :) Všechny děti zajímají hry, potom když už jsou starší kluci apod., ovšem mě takovéhle věci nikdy nezajímali … Už jako malá jsem pořád chtěla, aby mi mamča obědnávala různé dětské lexikony, "kouzelné knížky", prostě všechno co se týká magie, nadpřirozených bytostí atd… Před rokem (přibližně)..jsem se začala zajímat o živel VZDUCH alias VÍTR. ♥ Vím, že vítr je to s čím chci 100% pracovat, prostě vítr ten je můj.. Mám ale takový problém. Tenhle blog opravdu moc miluju a jsem ráda, že tu pro mě je. Tím problémem však je, že jsem jednoho krásného dne narazila právě na tento blog a zkoušela si cvičení s větrem. Všechno bylo OK, dokonce se mi to, na to že jsem byla začátečník dařilo, ale 2. den ráno, když jsem se probudila, jsem byla uplně vyčerpaná, měla jsem 40 horečky, zvracela jsem, byla jsem v jedné obrovské vyčerpávající křeči … šla jsem tedy k doktorovi a ležela jsem 5 dní v nemocnici, sice na pozorování, ale doktoři nemohli přijít na to, co se mnou je. Do dneška se vleču po doktorech a znovu už s živli pracovat nehodlám … Vím, že to nebyla náhoda. Já nejsem náchylná na nemoci a navíc mi v ten podvečer a pak ani večer nic nebylo, cítila jsem se jako rybka a ráno ŠUP a bylo to. Nechci tímto samozřejmě nikoho odradit. Mě se to zkrátka jako náhoda nezdá. Ovšem i přes to, tento blog navštěvuji a ráda si přečtu různé rady, ale nic už raději nezkouším. :) S pozdravem Keri :)

 47. Ahoj mám zvolený vzduch a chci se zeptat zda by někdo měl zájem mně pomoci při studii tohoto živlu a nebo se učil se mnou. Děkuji za odpověď

 48. Za tenhle blog jsem neuvěřitelně ráda!:) Už od malička mi příjde, že mám nějaký "dar od přírody" a myslím, že právě tohle je můj dar. Miluju vítr/vzduch, obdivuju jeho sílu, jeho krásu…Vzduch je prstě to. co ke mě patří!:) Zkoušela jsem to a hned na poprvý se mi to podařilo. Abych pravdu napsala, s žádným jiným živlem/elementem již pracovat nechci. Jsem vděčná za vzduch/vítr ♥ a hlavně za tento blog ! :)

 49. Já pracuji z větrem, já mám svoje doupě kde fouká větřík a jsem tam úplně v klidu,na první pokus mi to nešlo. Na par dalších pokusů taky ne. a později mi to taky nešlo. Ale zkoušela jsem to dál a už to mám začínám ovládat živel vzduchu

 50. zkouším s ohněm mohla by si mi pomoct vubec mi to nejde

 51. já myslim ze uz sem vzduch trochu ovlád uz asi 15X se mi stalo to ze foukal vítr a já sem uved praporky do pohybu

 52. Milujem vzduch! Určite si ho vyberiem, pretože už ako malá, keď sme sa hrávali na živlové víly som vždy bývala vzdušná víla :) Som rada, že nepatrím medzi tých, čo sa nevedia rozhodnúť :) A mohla by som sa spýtať, ako si ty prišla k ohňu? Ako si si vybrala svoj živel?

 53. Mohlabych jse zeptat je možné se pomocí magie vzduchu naučit létat?

 54. Díky za tenhle a za všechny další tvé články, ráda bych ale věděla, jestli když jsem dokázala pomocí obrovského množství energie posunout mraky před slunce aby ho zastínily, nebo ztišit déšť, jestli se to týká také vzduchu, nebo spíše samostatné kapitole mraky-jestli nějaká taková existuje. Jinak se učím mraky trochu tvarovat, ale to je dost šílený, dám do toho tolik energie a jenom kousíček se trochu vytvaruje, pak samozřejmě než stihnu nabrat energii na další věci už je ten mrak zase jinak jak zafouká vítr…

 55. Ahoj chtěla bych se tě na něco zeptat jeden den jsem cvičila se vzduchem a potom se mi zdály různé věci jako např.že ho dokážu úžasně ovládat např dokážu zavřít dveře nebo okenice pouze myšlenkou''pohledem''.Nebo se mi zdálo že za mnou přišel nějaký muž a pomáhal mi jak ovládat živly byla jsem strašně ráda že jsem si o tom mohla s někým popovídat….pak jsem se s tím mužem ocitla na hřbitově a tam zmizel a tak jsem šla do chatky (zdálo se mi to na táboře) a byli tam  tři Upíři takový ti  krvelační co se živý krví ne ti psychičtí a začali se vrhat na kámoše a já jsem tam jenom stála a vůbec jsem se jich nebála naopak místo toho jsem jim nabídnula aby se ze mně jeden napil(ze zápěstí) ….a zdálo se jako kdyby se opil z mojí krve a chtěl mě zabít ,ale s tím sem již nesouhlasila  a pak když se chtěl na mě vrhnout tak jsem se probudila a bylo ráno…..je možné že mě má tento sen na něco připravit …prosííím odpověď ://

 56. Nevím, Jestli je tomu tak, ale já si s větrem hraju. Je to bomba, se kterou jsem začal v astrálu a z toho se odvíjí i mnoho okolností.:( :D

 57. Lúmen, když je moje jediný písmeno A je možné se naučit ovládat všechny živly, nebo je nutnost si zvolit jen jeden???

 58. Ahoj,..zkousela jsem ty zacatky ovladani vzduchu,..to s tou energii,ale vubec to nefunguje :( ,poradis mi prosim co delat?… moc dekuju,.. :)

 59. [17]:[20]:[21]:[22]:: Co kdybys toho nechal? Lúmenn si tvůj dotaz jistě přečte, rozhodně ale její odpověď neurychlíš tím, že ho budeš otravně opakovat. Takže, kdyby sis laskavě přečetl celý článek s komentáři a nemusel se pak ptát na něco, na co se už někdo ptal… Bylo by to skvělé. Přeji příjemné čtení.

 60. Ahoj Lumenn říkej mi Rafi :-) (moje přezdívka) , moc se mi tvůj blog líbí ale chtěl bych se tě zeptat když mám znamení býka což je země můžu ovládat vzduch ? protože vzduch se my líbí nejvíce a chtěl bych s ním něco umět . Odpověz prosím :-) a jinak chválím tě za blog :-D

 61. Dobrý den slečno Luménn zaujal mě váš blog a když jsem se doslechl že umíte s ohněm chtěl jsem se vás zeptat jestli by jste se nechtěla zapsat (jako učitelka) do mé internetové školy magie živlů máme tam totiž jen učitele na vzduch a na vodu ale žáci se chtějí učit i zemi a oheň proto mi odpovězte a stránky mé internetové školy jsou :http://www.archandel.estranky.cz/

 62. Ahoj Lumenn říkej mi Rafi :-) (moje přezdívka) , moc se mi tvůj blog líbí ale chtěl bych se tě zeptat když mám znamení býka což je země můžu ovládat vzduch ? protože vzduch se my líbí nejvíce a chtěl bych s ním něco umět . Odpověz prosím :-) a jinak chválím tě za blog :-)

 63. Vídím, že své články často doplňuješ Anime obrázky. Máš nějaký vztah k otaku komunitě?

 64. ahoj,já začnu ze vzduchem a až ho ovládnu skusim vodu pak zemi a na konec ohen.doufám že do konce roku zvládnu vzduch alspon na mírně pokročilího

 65. tak za tento článek ti moc děkuju, jako malá jsem se vzduchem pracovala, ale jak se stává zapoměla jsem to, a později jsem to připisovala dětské fantazii, ted jsem zjistila, že narozdíl ode me, na me vzduch nezapoměl =o) je to úžasné

 66. [9]: nezáleží na jméně ale na tom, s jakým živlem CHCEŠ pracovat, vyber si ten, který se ti nejvíce zamlouvá

 67. Ahoj Lumenn,chtela jsem se zeptat,jestli kdyz moje jmeno zacina na Y,coz jevoda dohromady s ohnem,jestli bych mohla pracovat jak s ohnem,tak s vodou zaroven a slo by to :D,dekuju za odpoved XD

 68. Lúmenn chtěla bych se zeptat když bych ovládala ohen popálil by  mě??????????????????????????

 69. Já zkouším s větrem a taky mi to docela začíná jít je to dobrý ;)

 70. já skouším vodu docela mi to de a ohen taki umím ho zhasnout ale ne zase rosvitit

 71. Já jsem pracovala se vzduchem, ale přestala jsem, kvůli nestálosti nálad. Měla jsem strach, abych nezešílela :)

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner