Základy magie živlů – V. Voda

27.9.2017
magie vody
Než se budete věnovat jednotlivým cvičením živlů, doporučuji abyste si prohlédli celou rubriku „Magie živlů“ a nejprve se věnovali obecnějším teoretickým článkům k tématu.

 

Cvičení magie vody – proudění energie

 

Zatímco s větrem a ohněm se, co se týče výměny energie, pracuje snadno, s vodou je to složitější. Voda se musí pohybovat, abyste její energii mohli využít a toho se dá docílit dvěma způsoby. Pro úplné začátky zvolte ten jednodušší – vezměte nádobu s vodou, nejlépe středně velkou skleněnou misku. Pak za pomoci lžíce nebo i prstu roztočte vodu tak, že v ní bude rychle se točící vír. Přestaňte s míchám a pozorujte pohyb vody stejně, jako se v přecházejících cvičeních věnujeme plameni nebo větru.
Prociťujte ten pohyb dokud se zcela nezastaví. Pak znovu uveďte vodu do pohybu a opět ji nějakou dobu pozorujte. Po několikerém čitém pozorování, obdivování a soucítění s pohybem vody začněte s energetickou výměnou – vizualizujte si proud energie z Vesmíru a nechte si ji navést do dlaní. Ty přiložte nad vír a pozorujte v duchu energii, kterou vysíláte do vody.
Voda brzy začne reagovat, může to být klidně ale až u desátého opětovného roztočení víru. Voda není zvyklá na tento typ interakce, takže buďte trpěliví. Postupem času uvidíte, že vír se točí o to déle a rychleji, čím více energie do něj vkládáte. Neustávejte s tím a pozorujte, jak se vír zpomalí, když oddálíte dlaně a jak zrychlí, když je opět přiblížíte.
V druhé části cvičení přestaňte používat dlaně a vysílejte energii přímo, bez jejich pomoci. Opět pozorujte zrychlující se a zpomalující vír. V poslední části cvičení z uměle rozpohybovanou vodou byste měli být schopni i úplně skomírající vír roztočit na plnou sílu a rychlost jen tak, že mu dodáte energii. Jakmile se vám toto podaří, požádejte vodu, aby vám předala energii a když přiblížíte dlaně k pohybujícímu se víru, představte si energii, proudící do vašich dlaní. Pohyb víru by měl velice rychle ustat, postupně téměř tak, jako by se zastavil během okamžiku.

 

magie vody

 

Magie vody – další cvičení

 

Jakmile se vám začne dařit toto, můžete přejít ke cvičení s přirozeně tekoucí vodou – neměl by to být příliš velký ani rychlý potok, nějaká větší a ne příliš rychle tekoucí strouha je úplně ideální. Pokud něco takového nenajdete, existují alternativy jako louže, na niž fouká vítr nebo dokonce i malý proud vody z kohoutku, ale není to ono. Docela dobře se dá využít padající déšť, ale tam také může hrát velkou roli náhoda, stejně jako u vzduchu.
Najdete-li onu stružku (po dešti občas tečou i po silnici nebo na zahradě, co je do kopce, však hledejte:)) či potůček, postupujte stejně jako s vodním vírem. Přidáváním energie se pokoušejte zrychlit vodní proud a zeslabováním toku energie proud opět zpomalujte. Stejně postupujte i s přijímáním vodní energie. Pokud dojdete až sem, dosáhli jste mistrovství magie vody. K tomu ale vede dlouhá cesta mnoha let tréninku.

 

magie vody

 

Další cvičení práce s živly:

 

Toto je revidovaná a aktualizovaná verze článku z roku 2010.

 

Diskuze

Napsat komentář

 1. Voda má svou rovnovážnou polohu. Pokud je příliš horká, dokáže nás poškodit a spálit, stejně jako příliš studená. Je elementem třetí čakry našeho duchovního těla. Je zde i kvalita a povaha naší pozornosti. Duchovní tělo stojí mezi tělesnou (fyzickou), materiální rovinou, a mentálním tělem (psychikou). Pokud tedy naše pozornost lítá od těla fyzického k mentálnímu tam a zpátky, není v ronováze, ustálená ve středu osy rovnováhy, budeme mít špatnou pozornost Proto k poznání nepoznaného je potřeba mít také pozornost (vědomí) na svém středu, subtilním duchovním těle(čakrách). Pak můžeme vědět, zda žijeme ve skutečnosti v rovnováze, nebo ne. A element vody je nositelem a rovnováhou života (našeho ducha) v nás.

 2. Vnímám velmi dobře energii mořských vln,horských studánek, vysokohorských jezer. Všude, kde je voda čistá a má nějaký pohyb. Třeba vodopády. Čisté potoky v horách. Přímořská čistá jezera. Není voda všude stejně čistá a kouzelná.
  Čím čistší voda, i když s nějakými těmi minerály, tím krásnější zážitky s vodou mám. S vodou se dá mazlit, ve vodě tančit. Voda, jako živel se musí obtékat, jako ona obtéká vás. Být s vodou na jedné vlně souznění. Jsme vodou a ona je v nás. Voda je jako nevybouřená dívka. Musíte ji milovat, aby milovala vás. Voda se dá programovat, předávat jí své a ona předává vám to své. Voda pohlcuje a vyzařuje. Voda v zimě vytváří nejkrásnější a nespočetné množství geometrických tvarů krystalků vloček ledu.

  Voda omývá vaše oči , když odpouští, když lituje. Když prolévá slzy štěstí. Voda nosí dítě v lůně. Voda rozsévá, aby zasela. Voda zalévá, aby vše rostlo. Voda čistí, regeneruje a dává čistý výraz, všeho, jak bylo vytvořeno. Vytváří duhu. Pomáhá paprskům světla rozdávat svoji zář. Bleskům ozářit oblohu a vyrovnat náboje do čerstva po dešti. Na vodě plují květy a lodě.

 3. Skoušela jsem to zrovna pred chvili a citila jsem i jak mi ta voda dava silu ale neco se semnou deje, furt se mi klepou ruce ale cejtim studeno v tele je to dobre???

 4. Chci se vás na něco zeptat sem váha mám na vodu?????????¿????????¿¿????????????

 5. Ach jo moje sestra je do toho blázen a já budu brzy taky help my kil my

 6. A lumenn mě nejde ten pokus s tim sýrem nevím proč ale nechce se točit více nevím co s tou energií z vesmiru

 7. OVLADAM VODU… MISLOU A RUKAMI DOKAZEM PRIVOLAT DAZD A BURKI NEVERITE FAJN DOKAZEM VOLAJTE 0902098139

 8. chci se zeptat co dělat když v misce vír vody není vidět moc díky za odpověd protože bich vážně rád pracovat s vodou

 9. chtel bych se zeptat trochu ovládam vítr dokážu ho zesílit mohl bych ovládat i vodu

 10. Ahoj ja ked skusam trenovat vodu tak maximalne sa mi spotia ruky je to dobre znamenie ?

 11. Jo a chtěla bych dodat že to s tím vzduchem je divné protože jsem vzdušné znamení :)

 12. Je normální že když se koupu tak že cítím skoro každou(no každou ne spíše většinu) kapeku vody na svém těle?  a při tom se vodě jako živlu vůbec nevěnuji …věnuji se vzduchu a moc mi to nejde :(

 13. Ehm. No ja bych se chtěla zeptat autora/autorky jestli když jsem ve znamení vodnář tak jestly by ke mě šla víc voda nebo co by ke mě asi tak nejvíc pasovalo??

 14. Mám,ale ty návody nejsou vhodné zveřejňovat na internetu ,kdyby to tak bylo svět toho bude využívat i v zlo,ne jen v dobro.Další věc je,že kdyby to byla pravda tak to všem jde.Volím lepší způsob učení,ale ten způsob nezveřejňuji na internet,jelikož nikdy nevíš co se může stát a KAŽDÝ kdo se s tímhle chce potázat a chce se tomu věnovat by to měl chápat,mít v hlavě v pořádku a být zodpovědný ,ne jak někteří dělají z tho pohádky a hned by to všem ukázali.Vše z magie živlů je tajné a ne pro takové lidi.

 15. [12]: pokud vím, funguje to, pokud vše člověk dělá správně, ale živlová magie rozhodně není ničím jednoduchým, co by šlo zvládnout za jedno odpoledne:) Máš-li nějaké lepší návody na její učení, ráda budu, když mě poučíš:)

 16. Lúmmen.Když už tu dáváš články,které mají lidem pomoci tak tu dávej aspoň ty,které opravdu fungují a ne ,které jsou pouhým výmslem.Já chápu že se živelné magii nevěnuješ ale co tu píšeš je pohádka,proto to nikomu nejde ;)

 17. Proč mi to nejde?Energii zvládám,tak by mne zajímalo proč když chci dát vodě energii tak se toší stejně?Zkoušela jsem to aspoň 5x..a když odebrat tak se nezastaví.Nevíte v čem je zakopaný pes?Soustřeďím se skvěle ,ale nemou jí ovládnout i ,když je mi voda ze všeho ůplně nejbližší.

 18. Hele chci ovládnout vodu a zkouším začátky…. ale potřeboval bych nějakého učitele. Pomůžeš mi? :)

 19. Jsem tady nový ale zkoušel jsem už tu vodu umím ten vír zastavit ale roztočit ne uvítal bych nějaké rady tak napište na můj e-mail: matusu9@seznam.cz

 20. Ahoj chci se zeptat s tema dlanema mam je mit natocene smerem k vesmiru a pak k zivlu a nebo muzu dat ruce nad zivel a prenaset do nej energii timhle zpusobem me ohen vysel :-)) ale nejka to slabne :(((

 21. Ta voda se mi vždycky zastaví dřív než do ní nějakou energii stihnu dát =D  vo mám dělat??

 22. Ahoj .. em chci se zeptat když ty dlaně budu oddalovat a přibližovat tak to už mám mít otevřeně oči že jo ?? já jenom že u ohně mi to vůbec nešlo tak jsem toho nechala .. oheň pstě není můj živel, ale vzduchšel a ted chci zkusit vodu .. má to cenu??

 23. Jednou se mi stalo, že když pršelo vyběhla jsem do deště a mou radostí a nadšením zesílil i déšť i vítr, ale to mohla být taky jen shoda okolností.

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner