Základy magie živlů – VI. Země

17.10.2017
magie země
Než se budete věnovat jednotlivým cvičením živlů, doporučuji abyste si prohlédli celou rubriku „Magie živlů“ a nejprve se věnovali obecnějším teoretickým článkům k tématu.

 

Země je ze všech čtyř živlů nejméně dynamická a proto se s ní nejhůře vyměňuje energie. U zemského živlu je tento proces pomalý a dlouhodobější, zato síla, která se z něj dá získat je mnohem větší než u živlů ostatních. Tato síla ale lze využít dynamicky jen ztěží, většinou se uvolňuje postupně a trochu jiným způsobem.
Chcete-li pracovat se zemí, musíte se s ní samozřejmě spojit. Ale zatímco oheň, vzduch i vodu můžeme uvést do pohybu a pomocí něj čerpat energii, země i při práci zůstává statická, nehybná. Pro práci je nejlepší si vybrat klidné místo, kde je tráva či hlína. Může to být les, park, trávník na zahrádce, v případě nouze o taková místa lze použít i květináč s hlínou, ale nejlepší je samozřejmě přímé spojení s planetou Zemí jako takovou.

 

Cvičení magie země – proudění energie

 

Můžete se položit nebo posadit a položte ruce na zem, energie země se vám bude lépe vnímat se zavřenýma očima. Prociťte zemi a nějakou dobu se věnujte její nádheře a síle. Vnímejte měkkost hlíny, hebkost trávy, teplo země vyhřáté od slunce, dýchejte její vůni nejen nosem, ale každým pórem těla.
Už toto je myšlenka vyslaná k zemi, konstruktivní energie, která jí dodává sílu. Postupně si vizualizujte proud energie z Vesmíru a převádějte si energii do dlaní a přímo z nich ji nechte prýštit do země. Na rozdíl od ostatních živlů vám země neodpoví hned. Její reakce může trvat týdny či měsíce a je třeba se tomuto tréninku věnovat co nejčastěji, nejlépe každý den nebo aspoň několikrát týdně. Ideální pro toto cvičení je vlastní zahrádka a začátek jara. Provádějte toto cvičení tam, kde jste vysadili nové rostliny nebo zaseli semínka trávy. Pozorujte, jak postupem času rostou nové rostlinky a je jich více, než loni, více než kdy předtím. Mladé, silné a překrásné rostliny, které sílí díky vaší práci se zemí.
Podobně můžete pracovat i v lese, kde se začnou kolem místa vaší energetické výměny se zemí objevovat další a další květiny či houby, které tam předtím nerostly, uschlé stromy v blízkosti se začnou zase zelenat a tak dále. S květináčem můžete provádět totéž, ale raději ho vezměte do blízkosti země samotné, jen hlína v něm obsahuje málo síly, protože moc živlu země je hlavně v jeho velikosti. Takto můžete oživovat rostlinky, pomáhat jim, aby byly silnější a zdravější.

 

magie země

 

Magie země – další cvičení

 

Až si na sebe se zemí zvyknete, můžete přistoupit k další části, kdy zemi požádáte o sílu. Mělo by to být po několika týdnech či měsících vašeho usilovného dávání. Země myslí a koná velmi pomalu na lidská měřítka, ale sílu, kterou vám za to vrátí, nezískáte od žádného jiného živlu. Jakmile zemi požádáte o energii, nesajte ji, protože byste kradli život rostlinám ve vašem okolí. Nechejte ji do sebe proudit, ale neberte si ji vůlí ani silou. I tak jí bude více, než jste zvyklí.

 

Práce se zemským živlem je zdlouhavá a na první pohled neefektivní. Umět zapálit oheň pouhou vůlí nebo zavolat déšť se zdá mnohem efektivnější. Zemští mágové byli v dřívějších dobách ale velmi důležití. Právě na nich závisela úrodnost půdy. To oni pomáhali polím růst a stromům rodit dost ovoce. To oni udržovali křehkou rovnováhu přírody tak, aby z ní lidé měli co největší užitek. V brzké době budou mágové země velmi potřeba, aby napravili škody, co způsobili lidé a pomohli zemi se obnovit. Země na oplátku dokáže vydávat svá tajemství, postupem času se můžete naučit jak rozeznat druhy půdy či kamene pouhým vnímáním energie, nacházet skryté jeskyně, prameny, ložiska kovů ale i zakopané poklady, energetická zřídla, cesty a zóny, které vedou zemí a tak dále a tak dále. Toto mistrovství už vám ale odhalí jen letitá práce s živlem Země.

magie země

 

Další cvičení práce s živly:

 

Toto je revidovaná a aktualizovaná verze článku z roku 2010.

 

Diskuze

Napsat komentář

  1. Jenom jsem skusila si lehnout a vnímat Zemi,vnímat její krásu.. A po chvíly jsem cítila spojení,bylo to krásné  :D

  2. Příroda je moc krásná ale lidi jí škodí autama,elektrárnama atd. Proto je potřeba aby se lidi o přírodu staraly a né škodily. Mám jedno oblíbené místo kousek od svého báráku. Jenže jednoho dne jsem šla a oni ho rozbouraly kvůli něčemu když jsem to viděla chtělo se mi brečet.

  3. Jak lze v přírodě zapálit ohěn,a získat tím tak světlo? Kdo víííí …. :)

  4. Dobrý den někde jsem slyšel že se zemí dá i léčit je to pravda? A jestli ano tak kde by se o tom dalo získat víc informací?

  5. Nádherný blog, máš tady opravdu spoustu dobrých informací, které jinde nenajdeš…a tenhle článek mi hodně pomohl :)))) Děkuju!!!

  6. prosim ta chcela by som sa spytat- da sa dodat energiu aj zvieratu?

  7. určitě zemi vyzkouším protože k tomuto živlu mám totiž největší vztah ;)

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner