Znamení zvěrokruhu – Ryby (21.2.-20.3.)

ryby
Ryby jsou citlivé, skromné a sentimentální. Touží po rodině, domově a lásce. Jsou schopné se nezištně obětovat pro druhé a zklamání v lásce i v životě tak zažívají velice často. Ryby jsou velmi empatické, mají sklony k paranormálnu a mnohdy vnímají víc, než ostatní. Snaží se vše pochopit do hloubky, odsuzují povrchnost a unáhlenost.
Ryby mají rády pořádek a čistotu, rády o někoho pečují, často na úkor svého vlastního pohodlí. Na druhou stranu existují i Ryby – dravci, které se většinou v životě zklamaly a zahořkly a snaží se za to mstít. Ale těch je naštěstí málo.

 

Ryba je většinou mírné stvoření, málokdy vyvolává hádky a když už se do nějaké připlete, vše potom dusí v sobě a následně se užírá. Ryba je často přecitlivělá, ale to jí pomáhá ve tvůrčí činnosti a vyhledávání krásy, v čemž opravdu toto znamení vyniká. Dokáží proplout životem, aniž by si jich někdo všiml, a nebo rozvířit vody svými nápady a idejemi. Voda, kterou představují Ryby, je tekoucí řeka – tu a tam říčka poskakující po kamení a místy pomalu se přelévající bahnitý veletok. Silnou stránkou Ryb je intuice, doplatit mohou zejména na svoji nesmělost.

 

Ryby

Narozeniny: 21.února až 20.března
Živel: voda
Planeta: Jupiten a Neptun
Povaha: melancholicko-sangvinická
Kov: cín
Barva: blankytná, fialová, zelenkavá
Slavné ryby: Tomáš Garrigue Masaryk, George Washington, Amerigo Vespuci, Victor Hugo, Michelangelo, Bedřich Smetana
Ryby ve zkratce: emoce, kolektivní nevědomí, voda v podobě řeky
Vlastnosti:
+ obětavost, citlivost, intuice, jemnost, soucit, proměnlivost
– lenost, nespolehlivost, nerozhodnost, zmatky, nedostatek smyslu pro realitu, nervozita, sklíčenost

 

Alchymistický symbol znamení Ryb

 

Kameny pro znamení Ryb

AMETYST

JASPIS

MĚSÍČNÍ KÁMEN

TYRKYS

Další kameny: achát krajkový, akvamarín, beryl, fluorit, heliotrop, chryzopras, jadeit, kalcit, kunzit, labradorit, lapis lazuli, nefrit, opál, olivín, rubín, safír, turmalín

Diskuze

Napsat komentář

 1. Te procházíme rybami. Ryba nejsem. Nicméně rád si přečtu sem tam příležitostně, jen když mi to přijde před oči. Horoskopů je celá řada z různých kultur národů. Sem tam se shodují, o občas je to v něčem jiné.
  Před lety jsem si zkusil číst vícekrát po sobě nějaké aktuální horoskopy a docela to pasovalo na skutečné události. Ono asi vždy jde o to , kdo je sestaví a jaké se dějí události kolem, které vidí tvůrce horoskopu i ti , kdo si pak horoskop přečtou.
  Takže je na každém, kdo kdy a kde v tom co najde, co si z toho dokáže vzít a jak s tím naloží.
  Ryba se užívá jako symbol asi už dlouho, už někde ve starověku. A ve finále vzato, každý si může vlastně udělat symbol z čehokoliv skoro na cokoliv. Anebo podívaje se z jiného úhlu, ber jen , co ti něco dává a pomáhá ti dobré nést.
  Myslím, že je to pěkně strukturované a co k těm rybám je i v jiných zdrojích společné.
  Tak nějak si představuji webová média. Kde se shromáždí data o známých poznatcích, autor je hezky dovede uspořádat a nic nepodsouvá, je bez soptění.
  Řada webů by se mělo inspirovat. Jeden nejmenovaný zahraniční badatel už prohlásil, že nebude lidem některé své objevy hodnotit, co z nich on dovodil za své výsledky výzkumů.
  Prostě pochopil a prohlásil, že nyní je potřeba, aby se lidstvo spojilo. Aby se shromažďovaly lidstvu prospěšné informace. Aby těch dat přibylo od všech společně, pro společnou věc, pro nás , pro lidi. Abychom nesloužili zotročení žádné ideje a skupiny. Ale abychom našli v sobě a jeden v druhém lidskou bytost, zpátky. A sdíleli, co jsme nalezli společně. Potom, až budeme spolu jako spolupracující lidská společnost, budeme znát ještě víc společně. Vše, co jsme nalezli. Pak si můžeme spolu vyhodnotit, co už víme. Prioritou je pomáhat si a spolu hledat, co nám pomáhá, co nám přináší lepší život.

Kdo jsem

Image

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek.

Již od roku 2009 pro vás píšu esotericky zaměřený web plný informací o duchovním růstu, zdravém životě, magii a esoterice Angelum Lucis - Posel světla.

Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci.

NAVŠTIVTE MŮJ E-SHOP

banner